1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Arra utalnak a jelek, hogy nem fogja megtartani oroszországi pozícióit Ukrajna.

A Reuters cikke szerint úgy tűnik, hogy az ukrán csapatok elvesztik nehezen kivívott pozíciójukat az oroszországi Kurszki területen belül, mivel Moszkva további előrenyomulást jelentett be, és mindkét oldal katonai bloggerei szerint a kijevi erők visszavonulnak.

A cikk szerint Ukrajna tavaly augusztus 6-án a háború egyik legnagyobb sokkját okozta azzal, hogy átlépve az orosz határt ellenőrzése alá vont egy területet – az elmúlt hetekben azonban az ukrán csapatok helyzete meredeken romlott.

Az orosz védelmi minisztérium szerdán újabb öt falu elfoglalásáról számolt be, a Reutersnek pedig ellenőrzött egy olyan, az orosz bloggerek és az állami média által közzétett videót, amelyen katonák orosz trikoloros zászlóval állnak egy téren Szudzsa város központjában, amely az ukrán határ közelében, az ukrán erők által utánpótlási útvonalként használt országúton fekszik.

Skadovszkij Defender ukrán katonai blogger a Telegramon így fogalmazott:

„Az ukrán fegyveres erők elhagyják Kurszkot. Pénteken már nem lesz ott egyetlen ukrán katona sem”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Izrael felelős a tavalyi rekordmagas 129 újságíró halálának kétharmadáért?
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 17:32
Az Újságírók Védelméért Bizottság jelentése szerint Izrael is felelős a „szándékosan elvégzett” újságíró-gyilkosságok 81 százalékáért.
Nemzetközi Orbán Viktor kiemelt biztonsági intézkedést rendelt el
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 15:15
Bár csütörtökön újraindulhat a Barátság kőolajvezeték, a szerdai kormányülésen kiemelt biztonsági intézkedést rendeltek el. 
Nemzetközi Donald Trump elszólta magát, és ebből akár népszavazás, majd az EU bővítése is lehet
Vámosi Ágoston | 2026. február 25. 14:34
2027-re tervezte az izlandi kormány az uniós csatlakozási tárgyalások folytatásáról szóló népszavazást, de már augusztusra kiírhatják. A NATO alapító tagállama stratégiai fontosságú helyen van, Donald Trump pedig nemrég négyszer is Izlandot emlegette, amikor Grönlandról akart beszélni. Az Európai Unió a világ legfejlettebb országával bővülhet, és ez a norvég közvéleményt is meggyőzheti: ők egyelőre elzárkóznak a csatlakozás lehetőségétől.
Nemzetközi Maratoni évértékelőt tartott Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:50
Donald Trump 107 perces, show-elemeket sem nélkülöző évértékelő beszéde hosszúsági rekordot döntött, pedig konkrétumokat talán mindenki másnál kevesebbet mondott. 
Nemzetközi Kiderült, mikor ülhetnek le egymással az amerikaiak, az oroszok és az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:00
Csütörtökön Genfben találkoznak Ukrajna és az Egyesült Államok képviselői annak érdekében, hogy az orosz-ukrán békemegállapodás részleteit és különféle forgatókönyveit vegyék végig.
Nemzetközi Folytatódik az üzengetés az Európai Unió vezetése és Magyarország között
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 10:35
António Costa Kijevben arra szólította fel az Európai Bizottságot, hogy az uniós szerződésekben biztosított összes jogi eszközt vesse be annak érdekében, hogy egyetlen tagállam se tudja blokkolni az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelt.
Nemzetközi Újra leül egymással az Egyesült Államok és Irán
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 09:03
Csütörtökön lesz az amerikai-iráni tárgyalás harmadik fordulója.
Nemzetközi Akár atombombát is ledobnának az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:53
Dmitrij Medvegyev kedden azzal fenyegetőzött, hogy Oroszország taktikai nukleáris fegyvereket vetne be Ukrajna, valamint Franciaország és az Egyesült Királyság ellen, amennyiben utóbbi két ország nukleáris fegyvertechnológiát biztosítana Kijevnek.
Nemzetközi A Barátság kőolajvezeték csütörtökön indulhat újra
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:20
Szlovákia szerint Ukrajna tovább késlelteti az orosz olajszállítások újraindítását.
Nemzetközi Ha így csapnának le az oroszokra, felállnának a tárgyalóasztaltól
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:00
Az orosz elnök a Fekete-tengeri gázvezetékek elleni szabotázs veszélyére figyelmeztetett.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG