2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Ha Khamenei továbbra is rakétákat lő Izrael hátországára, Teherán égni fog – jelentette ki az izraeli védelmi miniszter.

„Az iráni diktátor túszként tartja fogva a népét, és olyan helyzetet teremt, amelyben ők, elsősorban a Teheránban élők súlyos árat fizetnek majd az izraelieket ért bántódás miatt” – szögezte le Jiszráel Kac az Irán legfelsőbb vallási és politikai vezetőjére, Ali Hamenei ajatollahra utalva.

Mindeközben az izraeli katonai rádió bejelentette, hogy újabb légicsapást hajtottak végre iráni területen, ezúttal az északnyugat-iráni Tabriznál. A Mehr iráni hírügynökség megerősítette a bejelentést, hozzátéve, hogy a légicsapás a város környékén lévő olajfinomítót érhette, ahonnan helyszíni beszámolók szerint sűrű füst száll fel – írja az MTI.

Israel Katz nem finomkodott
Israel Katz nem finomkodott
Fotó: Facebook

A finomító üzemeltetője ugyanakkor közleményben tudatta, hogy a létesítményt nem érte találat, és a termelés zavartalanul folyik. Iráni híroldalak az ország nyugati részén lévő Aszadábád környékéről is izraeli légitámadásról számoltak be, a közlések szerint a légicsapás egy aszadábádi rakétaüzemet ért, és két halottról is tudni. Az iráni állami televízió azt közölte, hogy Tabriz mellett aktiválták a légvédelmi rendszert Horramábád, Kermánsáh városok környékén is.

Mint arról beszámoltunk, Teherán az iráni állami médiában figyelmeztetést intézett az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország felé, hogy a térségben működtetett támaszpontjaik és az ott állomásozó hajóik is az iráni erők célpontjaivá válhatnak, amennyiben akadályt gördítenek Irán Izrael elleni műveletei elé.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán: több mint 2500 halottja van a tüntetéseknek
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 08:53
A halottak között 12 gyerek is van.
Nemzetközi Daru zuhant egy vonatra Thaiföldön, sokan meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 07:06
A halálos áldozatok száma a 22-t is elérheti.
Nemzetközi Dmitrij Medvegyev viccelt egyet Grönlanddal
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 19:59
Az oroszországi Biztonsági Tanács elnökhelyettese szerint a grönlandiak akár Oroszországhoz való csatlakozásról is szavazhatnának, ha Donald Trump amerikai elnök nem lép elég gyorsan az északi-sarkvidéki sziget megszerzése érdekében.
Nemzetközi A kazah olajtermelés 35 százalékkal esett a fekete-tengeri dróntámadások miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 19:41
Három, Görögország által kezelt olajszállító tartályhajóra csaptak be azonosítatlan drónok kedden a Fekete-tengeren, miközben úton voltak, hogy nyersolajat rakodjanak be egy oroszországi part menti terminálnál.
Nemzetközi Az orosz olajvállalat dacol Trumppal Venezuelában
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 19:21
Az Oroszország által Venezuelában kitermelt olajvagyon Oroszország tulajdona, amelyet továbbra is kitermelünk – közölte Moszkva kedden, miután Donald Trump amerikai elnök azt állította, hogy ellenőrzést gyakorol a dél-amerikai ország felett.
Nemzetközi Bill és Hillary Clinton egy szót sem szólt az Eptstein-ügyi kongresszusi vizsgálatban
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 19:01
A Clinton házaspár kedden megtagadta, hogy tanúvallomást tegyenek egy republikánus vezetésű kongresszusi vizsgálatban, amely a néhai pénzemberrel és elítélt szexuális bűnözővel, Jeffrey Epsteinnel foglalkozik. Indoklásuk szerint az eljárás pártpolitikai jellegű.
Nemzetközi Donald Trump buzdítja az iráni tüntetőket, segítséget ígér
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 17:21
Az amerikai elnök kedden arra bátorította az irániakat, hogy folytassák a tiltakozást, és segítséget is ígért nekik.
Nemzetközi Átalakították az ukrán kormányt – ment is meg maradt is a hadügyminiszer
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 16:20
Kedden megszavazta az ukrán parlament Denisz Smihal védelmi miniszter menesztését.
Nemzetközi A kanadai miniszterelnök olyat tesz, amire majd tíz éve nem volt példa
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 15:20
Mark Carney kanadai miniszterelnök kedden Kínába utazik, hogy a kereskedelemről és a nemzetközi biztonságról tárgyaljon.
Nemzetközi Nagy dobásra készül a CPAC Hungary konferencia – eljön Donald Trump?
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 13:40
Március 21-én tartják az ötödik CPAC Hungary konferenciát – jelentette be Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója kedden közzétett Facebook-videójában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG