2p

Cetinjében gyilkolt egy ámokfutó, két gyerek is meghalt.

Legalább tíz embert, köztük két gyermeket ölt meg, majd önmagával is végzett az ámokfutó, aki a montenegrói Cetinjében lövöldözött szerdán – közölte Danilo Saranovic montenegrói belügyminiszter.

A rendőrség közlése szerint a 45 éves A.M. egy kávézóban rálőtt néhány emberre, majd elmenekült, és menekülés közben még több helyen lövöldözött. A belügyminisztérium tájékoztatása szerint tíz halottról és négy sebesültről tudnak, a helyi rendőrség szerint viszont nem kizárt, hogy menekülés közben másokat is megölt a férfi.

A belügyminisztérium közölte, hogy a kávézóban az elkövető rokonai, barátai és ismerősei tartózkodtak, őket támadta meg a férfi, az indítékok azonban egyelőre nem ismertek. A rendőrség hajtóvadászatot indított az elkövető ellen, aki, miután bekerítették, fejbe lőtte magát, és kórházba szállítás közben meghalt.

A montenegrói kormány csütörtöktől háromnapos nemzeti gyászt rendelt el. Montenegróban a legutóbb 2022 augusztusában történt hasonló eset szintén Cetinjében. Akkor egy férfi egy családi vitát követően kezdett el lövöldözni, és tizenegy embert megölt, majd tűzharcba keveredett a rendőrökkel, akik agyonlőtték.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elutasította a Hezbollah a legújabb megkötött megállapodást
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 16:49
A szervezet szerint az maga a megadás.
Nemzetközi Bollywood és Nollywood megfosztja trónjától Hollywoodot?
Elek Lenke | 2026. június 27. 14:58
Az amerikai álomgyár csillaga leáldozóban lenne? Több szakember szerint már régóta az indiai Bollywood a filmművészet legnagyobb piaca. Igaz, Nollywood is szorosan a nyomában lohol. Mi a titka Indiának és Nigériának?
Nemzetközi Iráni ismét támad, ezúttal Bahreinben csaptak le a drónok
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 14:30
Itt állomásozik az amerikai flotta egy része.
Nemzetközi Megúszta az amerikai gazdaság, nem érkezett újabb pofon
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 11:13
Nem jött további leminősítés.
Nemzetközi Trump példás büntetést kért egykori tanácsadójára
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 10:40
Ostobának és labilisnek nevezte.
Nemzetközi Kényes területen tűnt fel egy tucat kínai és orosz repülő
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 10:04
A dél-koreai légteret nem sértették meg.
Nemzetközi Újabb földrengés volt a katasztrófa sújtotta országban
Privátbankár.hu | 2026. június 27. 09:25
Károkról egyelőre nem érkezett jelentés.
Nemzetközi Irán megszegte a tűzszünetet a Hormuzi-szorosban végrehajtott dróntámadással
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:20
Donald Trump szerint Irán megsértette a Teheránnal kötött tűzszüneti megállapodást, miután dróntámadást hajtott végre egy teherszállító hajó ellen a Hormuzi-szorosban. Az amerikai elnök ugyanakkor nem utalt arra, hogy az incidens miatt újraindulhatnának a katonai műveletek.
Nemzetközi Már csaknem 600 halálos áldozata van a venezuelai ikerföldrengésnek, milliók szorulhatnak segítségre
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 19:00
589-re emelkedett a venezuelai ikerföldrengés halálos áldozatainak száma, miközben csaknem háromezren megsérültek, és a mentőcsapatok továbbra is túlélők után kutatnak az összeomlott épületek romjai között. A katasztrófa egy már korábban is súlyos humanitárius válságban lévő országot ért.
Nemzetközi Ukrajnáé a kezdeményezés? Elindult a 40 napos offenzíva
Privátbankár.hu | 2026. június 26. 10:59
Néhány órával azután, hogy az ukrán elnök 40 napos offenzívát hirdetett orosz célpontok ellen, már találatok is érték a megszállás alatt álló Krím keleti kompkikötőjét, és a Moszkvától 180 kilométerre lévő Tula egyik vegyigyárát is – közölte az Unian. Az orosz hadsereg pedig hét ballisztikus rakétával és 189 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat péntekre virradóra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG