2p

Nem vesz részt az általa kiírt választás kampányában a francia elnök. Vajon miért?

Emmanuel Macron, aki az elemzők szerint hatalmas politikai kockázatot vállalva írt ki előrehozott parlamenti választásokat Franciaországban, gyakorlatilag eltűnt a francia választók szeme elől. Az elnök csak az előre leegyeztetett nemzetközi kötelességeinek tesz eleget az utóbbi két hétben, választási eseményeken nem tűnt fel. A választások első fordulójában gyakorlatilag inkognitóban, napszemüvegben és baseballsapkában ment szavazni, Marine Le Pen Nemzeti Tömörülésének győzelme után is csak távolról szólította fel a választókat az összefogásra a szélsőjobboldali veszéllyel szemben.

A Politico értesülései szerint azonban nem arról van szó, hogy Macron maga szeretett volna eltűnni a kíváncsi tekintetek elől, hanem arról, hogy pártjának kampánytanácsadói szólították fel arra, hogy tűnjön el a színről, amennyire csak tud.

"Megmondták neki, hogy álljon le [a kampányolással] - nyilatkozta az elnök Renaissance pártjának egyik tisztviselője. - [Macron] alábecsülte, mennyire rossz véleménnyel van a személyiségéről a nagyközönség."

A francia választások második fordulóját most vasárnap tartják, a Macron vezette centristák és a baloldali pártok széles körben egyeztek meg kölcsönös visszalépésekről, hogy a lehető legtöbb körzetben akadályozzák meg a Nemzeti Tömörülés jelöltjeinek győzelmét.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ez már a harmadik világháború? Világszerte aggódnak a vezető politikusok az iráni helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:22
Több vezető politikus is aggodalmát fejezte ki a szombat reggel kirobbant közel-keleti konfliktus miatt. 
Nemzetközi Irán törvénytelenséggel vádolja Izraelt és az Egyesült Államokat
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:58
Iráni külügyminiszter: Izrael és az Egyesült Államok Irán elleni háborúja indokolatlan és törvénytelen.
Nemzetközi Moszkva elítéli az Irán elleni amerikai-izraeli támadást
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:48
Moszkva követeli a tárgyalásokhoz való visszatérést, és ehhez felajánlja segítségét.
Nemzetközi Készülnek a folytatásra: 160 ezer tartalékost hívnak be Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:35
Százhatvanezer tartalékost mozgósítottak az izraeli hadseregben az iráni háború miatt – jelentette be az izraeli hadsereg szombaton.  
Nemzetközi Iráni támadásokra figyelmeztették a külföldön élő zsidókat
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:56
Az izraeli nemzetbiztonsági tanács figyelmeztetést adott ki szombaton a külföldön élő zsidók és izraeliek számára.
Nemzetközi Kisiklott egy villamos, két halott és több tucatnyi sérült a szörnyű milánói balesetben
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:49
Két halálos áldozata lett a balesetnek, a hatóságok vizsgálódnak.
Nemzetközi Az egész Közel-Kelet veszélyes, Szijjártó Péter újabb közleményt adott ki
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:32
Mindenki regisztráljon konzuli védelemre, a térségbe tartók halasszák el az utazást.
Nemzetközi Már tucatnyi járatot töröltek Budapesten a reggel kirobbant háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 14:02
Légtérzár van Izraelben és Iránban, a szomszédos országokba sem repülnek utasszálítók. 
Nemzetközi Délután összeül a Védelmi Tanács: Orbán Viktor is oda készül
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 13:38
A miniszterelnök aggódik a kőolaj ára miatt. 
Nemzetközi Így reagáltak az európai országok az iráni helyzetre
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 13:25
Az EU rendkívül aggodalmát fejezte ki az iráni fejlemények miatt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG