1p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Ezt előbb Donald Trump kürtölte világgá, amit aztán Pakisztán miniszterelnök-helyettese és India külügyminisztere is megerősített. 

„India és Pakisztán teljes és azonnali tűzszünetben állapodott meg” – posztolta ki Donald Trump a Truth Social közösségimédia-platformra. Mint írta, „egy hosszú, az Egyesült Államok közvetítésével zajló tárgyalások után örömmel jelentem be, hogy India és Pakisztán megállapodott egy TELJES ÉS AZONNALI TŰZSZÜNETBEN. Gratulálok mindkét országnak a józan ész és a nagyszerű intelligencia használatához!”

Nem sokkal később Pakisztán miniszterelnök-helyettese megerősítette: Pakisztán és India azonnali hatállyal tűzszünetet kötött. Ishaq Dar kijelentette: „Pakisztán mindig is a békére és a biztonságra törekedett a régióban, anélkül, hogy veszélyeztette volna szuverenitását és területi integritását!”

Majd Vikram Misri indiai külügyminiszter is bejelentette, hogy India és Pakisztán is „beszünteti a tüzérségi és katonai akciókat szárazföldön, levegőben és tengeren”.

Marco Rubio amerikai külügyminiszter szerint a felek abban állapodtak meg, hogy széles körű kérdésekről semleges helyszínen kezdenek meg tárgyalásokat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Pusztító csapással fenyeget Irán, ha megint megtámadná az Egyesült Államok és Izrael
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 13:21
 „Pusztító csapást” helyezett kilátásba az Egyesült Államokkal és Izraellel szemben az iráni Forradalmi Gárda az iráni hadsereg napja alkalmából pénteken, amennyiben azok katonai erővel lépnek fel.
Nemzetközi Soha nem fogynak ki a drónokból az oroszok?
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 12:27
Az orosz csapatok péntek éjjel támadást indítottak Odessza megye kikötői infrastruktúrája ellen.
Nemzetközi Elvileg életbe lépett a tűzszünet Libanon és Izrael között
Privátbankár.hu | 2026. április 17. 06:56
Az egyezség azonban elég törékeny.
Nemzetközi Nem fenyegethet országokat csak úgy reggelente – kiosztották Trumpot
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:21
A brazil elnök szerint nem diktálhat szabályokat a világnak.
Nemzetközi Trump bejelentette: tíznapos tűzszünet Izrael és Libanon között
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 19:06
Ideiglenes tűzszünet lép életbe. 
Nemzetközi Szíria bejelentette az amerikai erők távozását
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:16
Bár ezt Washington nem erősítette meg.
Nemzetközi Óriási gázüzletet kötött Ukrajna Amerikával
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:06
Az ukrán gázszektor több száz millió dolláros finanszírozásában állapodott meg Kijev az amerikai Exim Bankkal – közölte Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök.
Nemzetközi Ukrajna szerint kritikus a Patriot-rakéták utánpótlása
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:32
Sürgősen pótolni kell a rakétákat – figyelmeztet az ukrán légierő.
Nemzetközi Szijjártó Péter kihagyja a jövő heti EU-s találkozót
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 14:07
Nem megy Luxemburgba.
Nemzetközi Politikai patthelyzet Szerbiában: nem lesz előrehozott választás
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:21
Jelenleg nincs társadalmi és politikai konszenzus a stratégiai államügyekről és Szerbia jövőbeli céljairól, ezért nem időszerűek az előrehozott választások – jelentette ki Djuro Macut szerb miniszterelnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG