2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Három kiemelten fontos kérdést nevezett meg hétfőn Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, melyet Kijev meg akar vitatni az Oroszországgal tartandó harmadik tárgyalási fordulón Isztambulban: a hadifoglyok és az ukrán gyerekek hazaszállítása, valamint az államfők közvetlen tárgyalása.

Erről Zelenszkij az ukrán diplomatákhoz intézett felszólalásában beszélt, amelyet az X-en is közzétettek. Emlékeztetett arra, hogy Rusztem Umerov, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) új titkára – korábbi védelmi miniszter – újabb találkozót javasolt a felek között Törökországban.

„A mi napirendünk világos: a hadifoglyok visszaszolgáltatása, az Oroszország által elrabolt gyermekek visszatérése és az államfők szintjén tartandó találkozó előkészítése” - mondta Zelenszkij.

Megismételte álláspontját, miszerint a tárgyalások csak akkor lehetnek valóban hatékonyak, ha azokat Ukrajna és Oroszország csúcsszinten tartja meg.

„Felszólítalak benneteket, hogy tájékoztassátok országaitokat e tárgyalási keret fontosságáról, és biztosítsátok Ukrajna számára a szükséges politikai támogatást” – tette hozzá az elnök a nagykövetekhez szólva.

Zelenszkij nem sokkal később esti videóüzenetében Umerovra hivatkozva bejelentette, hogy a következő tárgyalási fordulót szerdára tervezik.

„Ma megvitattam Rusztem Umerovval a hadifogolycsere előkészületeit és az újabb találkozót az orosz féllel Törökországban. Umerov arról tájékoztatott, hogy a találkozót szerdára tervezik. További részletek holnap következnek” - tette hozzá az ukrán elnök.

Az előző két tárgyalási fordulót Umerov vezette az ukrán küldöttséget akkor még védelmi miniszteri tisztségében.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Se ideje, se jó lépése nem maradt Iránnal szemben Trumpnak – kezdhetünk tényleg aggódni?
Litván Dániel | 2026. augusztus 29. 17:24
A patthelyzet Iránnak kedvez, az Egyesült Államoknak pedig egyre inkább csak rossz választásai vannak. Ebből pedig valami igazán rossz is kisülhet.
Nemzetközi Új munkát talált Zelenszkij korábbi védelmi minisztere
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 15:45
Olaszországban lesz tanácsadó.
Nemzetközi Félelmetesen drága lesz az újjáépítés Nepálban, több mint kétezren eltűntek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 14:05
Súlyos a helyzet a természeti katasztrófa után.
Nemzetközi Fontos népszavazás zajlik, az Európai Unió bővülése lehet a tét
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 13:22
Eldőlhet, hogy Izland folytatja-e a csatlakozási tárgyalásokat.
Nemzetközi Súlyos orosz csapás történt Kijev közelében
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 12:45
Több halálos áldozat is van.
Nemzetközi Irán visszaszólt: hazugságokat állít Trump a Hormuzi-szorosról?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 29. 10:26
Vitatják a vízi átjáró helyzetét.
Nemzetközi Vodkaüzemet ért orosz rakétatámadás Ukrajnában, több millió üveg ital veszett oda
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 20:04
Másodpercenként 16 üveg vodka gyártására is képes volt a zaporizzsjai üzem.
Nemzetközi Javult a gazdasági hangulat augusztusban az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:48
 Január óta a legmagasabbra emelkedett augusztusban.
Nemzetközi Meghalt V. Harald norvég király
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:50
Életének 89. évében.
Nemzetközi Egyre furcsább célpontjai vannak az orosz drónoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:20
Barkácsáruházat ért újabb dróntámadás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG