2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság volt elnöke figyelmeztetett, hogy Trump visszatérése esetén az EU-nak egységesen kell fellépnie, hogy megőrizze befolyását és stabilitását.

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság korábbi elnöke – aki jelentős tapasztalatokat szerzett szerzett az EU és Donald Trump közötti tárgyalásokban – az amerikai elnökválasztás eredménye apropóján adott interjút a Table-nek.

Juncker szerint Trump „nem túl jól informált és néha torz képet alkot Európáról.”

„Azt hiszi, hogy az Európai Unió az európaiak találmánya az Egyesült Államok ellen, ami nem igaz” – fogalmazott.

Az európai vezetőknek Juncker szerint folyamatosan emlékeztetniük kell Trumpot az eddig közösen elért eredményekre, mert „néha elfogadja, néha nem” az ilyen érveket.

Úgy tűnik, megvan az összhang
Úgy tűnik, megvan az összhang
Fotó: X/Orbán Viktor

Juncker rámutatott, hogy Trump második ciklusára felkészültebben érkezhet, mint 2016-ban: „2016-ban elnök lett anélkül, hogy komolyan számított volna rá. Feltételezem, hogy ma már jobban felkészült.” Az Európai Uniónak azokra a tárgyalásokra kell építenie, amelyeket Trump 2020-ban hagyott félbe.

A beszélgetésben felmerült, hogy az olyan nacionalista vezetők, például Orbán Viktor magyar miniszterelnök, Trump győzelméből erőt meríthetnek.

 „Nem mondanám, hogy nem félek ettől. Világossá kell tenni azok számára, akik elhagyják a közös utat: önmagukban csak látszólag számítanak az Egyesült Államokkal való viszonyban, a barátságos szavak ellenére is” – magyarázta.

Hozzátette: „Csak akkor képviselhetjük sikeresen érdekeinket, ha egy hangon szólalunk meg.”

Juncker azt is kiemelte, hogy Trumpot komolyan kell venni, hiszen „ő az amerikaiak által megválasztott elnök, aki az amerikai társadalom nagy részeinek jóváhagyását élvezheti.” Továbbá hangsúlyozta, hogy Európának ügyelnie kell Kína kezelésére, és kerülni kell, hogy az EU az Egyesült Államok feltétlen szövetségesének tűnjön: „Meg kell próbálnunk úgy csökkenteni a Kínával kapcsolatos kockázatokat, hogy a kínaiak szemében ne tűnjünk az Egyesült Államok feltétlen szövetségesének. Ezzel egyidejűleg világossá kell tenni az amerikaiaknak, hogy Kína nem szorulhat ki a nemzetközi kapcsolatok perifériájára.” Juncker szerint a helyzet összetett, de az EU függetlenségének megőrzése létfontosságú marad a geopolitikai térben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tényleg lőttek Kubának? A CIA ellentmond Donald Trumpnak
Bózsó Péter | 2026. január 12. 19:08
Az amerikai elnök vasárnap ultimátumot intézett a kommunisták által vezetett szigetországnak, „megállapodást” ajánlva, mivel blokkolta a Venezuelából érkező olajat, és pénzbevételeit. A kubai elnök ellenállna, de vajon mennyire teheti?
Nemzetközi Ha ezt Trump megcsinálja, összeomlik a NATO?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 16:28
Az EU-s védelmi biztos szerint igen. 
Nemzetközi Egyre több ukrán kezd új életet Európában
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:32
Nőtt a védelmet kapók száma.
Nemzetközi Jelentős autópiaci megállapodást üthetett nyélbe Kína és az EU
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 14:00
Az elektromos autók ügyében.
Nemzetközi Az Orbán-kormány egy újabb, súlyos bűncselekményekkel vádolt politikusnak adott menedékjogot
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 10:02
Akár 25 évre is ítélhetik hazájában a volt lengyel igazságügyi minisztert, akinek már a helyettese is Magyarországra menekült.
Nemzetközi Mi lesz Venezuela aranyával?
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 08:01
A dél-amerikai országnak mintegy 4,8 milliárd dollárt érő 31 tonnányi aranykészlete van befagyasztva Londonban.
Nemzetközi Visszavágott! Harcias üzenet Kuba elnökétől Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. január 12. 06:28
Tovább éleződik a két ország közötti – egyelőre politikai – feszültség a Venezuelai eseményeket követően.
Nemzetközi Alla Pugacsova idegen ügynök lett
Elek Lenke | 2026. január 11. 17:01
Az oroszok Madonnája megmutatta, hogy a legnagyobb sztárok is tiltakozhatnak a háború ellen.
Nemzetközi Katar és az Emírségek csatlakozik az Egyesült Államok vezette „szilícium” programhoz
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:01
A két ország csatlakozása figyelemre méltó a Közel-Kelet politikai megosztottságának történetét tekintve, és tükrözi az Egyesült Államok vezette erőfeszítéseket, hogy Izraelt és az Öböl-menti államokat ugyanabba a technológia-központú gazdasági keretrendszerbe vonják be.
Nemzetközi Donald Trump igen kemény ultimátumot intézett Kubához
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 14:29
Az amerikai elnök vasárnap azt javasolta, hogy Kuba kössön megállapodást az Egyesült Államokkal, különben a szigetország többé nem fog olajhoz vagy pénzhez jutni.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG