Az Axiom-4 küldetés tagjai, köztük Kapu Tibor kutatóűrhajós, hétfőn elhagyták a Nemzetközi Űrállomás (ISS) fedélzetét, és magyar idő szerint 11 óra 7 perckor bezárult az asztronautákat szállító SpaceX Dragon űrkapszula zsilipajtaja is, hogy megkezdjék a leváláshoz szükséges előkészületeket.
A zsilipajtó becsukása után kezdődhet meg a nyomáskiegyenlítés és a leválást megelőző biztonsági ellenőrzések elvégzése. Az űrkapszula magyar idő szerint 13 óra 5 perckor kezdheti meg a leválást az ISS-ről. Manőverező fúvókáinak segítségével eltávolodik az űrállomástól, majd órákon keresztül önállóan kering a Föld körül, folyamatosan ereszkedve a lehető legalacsonyabb magasságra, hogy a tényleges visszatérés folyamatát megkezdje.
(MTI)
Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




