2p

Valami nagy dobásra készül az orosz légierő, a levegőben a nehézbombázók.

A légiháború dolgában a legjobban értesültek közé tartozó Tom Cooper katonai szakértő vasárnap este 9 óra tájban tett közzé egy bejegyzést, amelyben azt írja, a hírek szerint 26 orosz bombázógép száll fel éppen, hogy Ukrajnára légicsapást mérjen az éjszaka folyamán.

"Ha ez igaz, az 2022. február 22-e [azaz az orosz invázió első napja] óta a legnagyobb cirkálórakétatámadást jelentené Ukrajna ellen"

- írja Cooper. Az orosz nehézbombázók indítják útnak az ukrán légvédelemnek hatalmas gondokat okozó orosz cirkálórakéták többségét, például a Kh-22-es, illetve az X-101-es robotrepülőgépeket is.

A bombázókról indított cirkálórakéták mellé minden bizonnyal drónok, de akár ballisztikus, valamint hajókról indított cirkálórakéták, illetve ballisztikus üzemmódban  bevetett légvédelmi rakéták is csatlakozhatnak az ukrán légvédelem túlterhelése érdekében.

Az ukrán légvédelemnek, de a lakosságnak is nehéz éjszakája lehet a mai, különösen úgy, hogy az elmúlt napokban minden éjszaka heves légitámadások érték az országot, szombatról vasárnapra virradó éjjel az egyik Nyugat-Ukrajnát támadó cirkálórakéta a lengyel légtérbe is belépett egy rövid időre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Félelemben él a londoni zsidó közösség, egyre gyakoribbak a zsinagógákat érő támadások
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 16:08
A rendőrség szerint iszlamisták fiatal fiúkat vesznek rá gyújtogatásra pénzért, egy 17 éves gyanúsított el is ismert egy kísérletet. A tanárok inkább oda-vissza kísérik a gyerekeket az iskola és a buszmegállók között.
Nemzetközi Jól odapörkölt a lengyel miniszterelnök a hiányzó Orbán Viktornak az uniós csúcson
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 13:36
Évek óta most először nincs jelen egyetlen orosz sem a teremben – mondta Donald Tusk lengyel miniszterelnök Nicosiában, az Európai Tanács ülésén pénteken. 
Nemzetközi ENSZ: világszerte tovább növekszik az éhínség a háborúk és a segélyek megcsappanása miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 13:21
Idén is kritikus lesz az éhezés mértéke a világban dúló válságok, az aszály és a segélyek megcsappanó mértéke miatt, az élelmezési bizonytalanság pedig várhatóan nő a világ legkiszolgáltatottabb térségeiben – áll a globális élelmezési válságokról és súlyos éhínségekről szóló, pénteken közzétett éves jelentésben (Global Report on Food Crises).
Nemzetközi Izraeli légicsapás ölt meg egy híres libanoni újságírót
Wéber Balázs | 2026. április 24. 12:13
Amal el-Halíl az első támadást még túlélte, az azt követő légicsapás azonban már végzett vele.
Nemzetközi Most akkor legyőzték az iráni haditengerészetet, vagy nem?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 10:46
Donald Trump „újra megsemmisítené” az iráni hajókat.
Nemzetközi Az EU továbbra is a szankciós fegyverben bízik
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 10:15
Jön a 21. szankciós csomag Oroszországgal szemben.
Nemzetközi Érkezhetnek az eurómilliárdok Brüsszeltől – csak a Magyar-kormánytól függ?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 09:42
A Tisza Párt választási győzelme fundamentális fordulatot jelenthet az EU-s pénzek felszabadítása tekintetében, feltéve, hogy a kormányzat sikeresen teljesíti a jogállamisági feltételeket – írja elemzésében az Accorde Alapkezelő Zrt.
Nemzetközi Meddig bírják az izraeliek a libanoni feszültséget?
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 07:08
Az amerikai elnök bejelentette, hogy három héttel meghosszabbítják az Izrael és Libanon között hétfőn lejáró tűzszünetet.
Nemzetközi A cseh kormányfő szerint elfogadhatatlan az Európai Unió költségvetési terve
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 18:45
Csehország számára abszolút elfogadhatatlan az Európai Unió 2028-tól tervezett, következő hétéves költségvetési tervezete – jelentette ki Andrej Babis cseh miniszterelnök Prágában csütörtökön, mielőtt elindult az EU-tagországok kormányfőinek informális találkozójára Ciprusra.
Nemzetközi Megszólalt Putyin az oroszországi internetkimaradásokról
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:50
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön azt mondta, hogy az országban tapasztalható internetkimaradásokat biztonsági okokból vezetik be. Csak nagyon enyhe önkritikát gyakorolt ezzel kapcsolatban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG