2p

De visszavárják őket.

A román miniszterelnök szerint az egész rendszerváltás utáni politikustársadalom hibás azért, hogy immár a 6,5 milliót közelíti a szülőföldjükről elvándorolt, boldogulását külföldön kereső románok száma. Marcel Ciolacu csütörtökön RePatriot Summit elnevezésű, a külhoni románokat megszólító üzleti konferencián beszélt erről, amelyen külföldön élő román üzletemberek és cégvezetők találkoznak potenciális romániai partnerekkel.

A külföldön élő románok évente a GDP 2 százalékát kitevő összeget, 6,5 milliárd eurót küldenek Romániába hátrahagyott családtagjaik támogatására
A külföldön élő románok évente a GDP 2 százalékát kitevő összeget, 6,5 milliárd eurót küldenek Romániába hátrahagyott családtagjaik támogatására
Fotó: Depositphotos

A kormányfő kiemelte: csak 2008-2022 között több mint 3 millió román emigrált. Megjegyezte: bár nincs pontos adat a külföldön élő románokról, és az elemzők is különböző becslésekkel dolgoznak, de ha beleszámolják a Moldovából emigrált 1,2 millió embert is, akkor számuk immár a 6,5 milliót közelíti.

"Nemcsak a hozzáadott értéket veszítjük el: Románia jövőjét is elveszítjük, hiszen azok a fiatalok, akik ma külföldön dolgoznak, és fejlődnek, külföldön alapítanak családot"

- mutatott rá a miniszterelnök, megjegyezve, hogy a Nagy-Britanniában, Olaszországban, Spanyolországban élő román diaszpóra átlagéletkora 31-33 év közöttire tehető.

A kormányfő szerint nem elég pénzzel támogatni az emigrációban élő románok hazatérését, fontos az a politikai stabilitás is, amelyet az utóbbi néhány év nagykoalíciós kormányzása teremtett.Marcel Ciolacu biztatónak nevezte, hogy a tavalyi volt az első év, amikor 190 ezer külföldön élő román hazaköltözött szülőföljére, köztük sok orvos is, úgyhogy szerinte az országnak sikerült megállítania az orvosok exodusát.(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Fontos segítséget kapott a venezuelai lakosság
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 14:41
A Starlink ingyenesen elérhető.
Nemzetközi Észak-Korea nagyon kiakadt Trump lépése miatt
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 12:28
A rezsim erős hangvételű nyilatkozatban reagált.
Nemzetközi Remigráció – a tudománytól a szélsőjobbig, és tovább?
Bózsó Péter | 2026. január 4. 11:29
A remigráció – amely egykor a szélsőjobboldali, etnikai kisebbségek kitoloncolását szorgalmazó elképzelés volt – most egyre nagyobb teret hódít az Egyesült Államok republikánus köreiben, ahogy Donald Trump elnök kitölti a második ciklusa első évét.
Nemzetközi Egy 15 éves fiút és egy halászt is megölhettek Gázában
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 10:50
Izrael egyelőre nem reagált a hírekre.
Nemzetközi Rossz éjszakája volt az Iszlám Államnak
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 10:23
A dzsihadista terrorszervezet szíriai állásait támadta a brit királyi légierő (RAF).
Nemzetközi Kinevezték az elhurcolt venezuelai elnök utódját, de Trumpnak más tervei vannak
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 09:51
Alelnöke kapta meg az átmeneti hatalmat.
Nemzetközi Páratlanul hízik a kínai drónok piaca
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 09:18
Néhány év alatt is jelentős az emelkedés.
Nemzetközi Ebben a börtönben várja a sorsát az elrabolt venezuelai elnök
Privátbankár.hu | 2026. január 4. 08:46
Egy brooklyni intézményről van szó. 
Nemzetközi Trump lerántotta a leplet: így fogták el a venezuelai elnököt
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 16:51
Több amerikai katona is belesebesült abba, hogy „acélajtókon kellett” áthatolniuk.
Nemzetközi Érdekes fordulat az amerikaiak által lecsukott venezuelai házaspár ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 3. 15:55
A vádemelés immár Nicholas Maduro elnök feleségére is kiterjed – posztolta ki a közösségi oldalára Pam Bondi amerikai igazságügyi miniszter.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG