3p

Öt embert ápolnak kórházban az astúni baleset nyomán, két 18 éves lány sérülései a legsúlyosabbak. Előkerültek videók is a történtekről.

Öt embert ápolnak kórházban az észak-kelet spanyolországi Astún téli üdülőhelyen bekövetkezett sífelvonó-baleset sérültjei közül egy nappal a szerencsétlenség után – közölte a spanyol közszolgálati televízió (TVE) vasárnap.

A tájékoztatás szerint a legsúlyosabb sérültek, két 18 éves lány intenzív osztályon szorul ellátásra. Egyikük fiatalkorú testvérét, valamint egy 11 éves lányt és egy 67 éves nőt könnyebb sérülésekkel kezelnek különböző egészségügyi intézményekben.

Jorge Azcón, Aragón tartomány elnöke a helyszínen nyilatkozva elmondta: a baleset következtében összesen tízen kerültek kórházba, akik közül három embert mentőhelikopterrel szállítottak Zaragozába, illetve Huescába. A helyszínen további húsz embert láttak el a mentők.

Vizsgálják, mi történhetett – voltak, akik maguktól ugrottak le

Az első beszámolók szerint a spanyol Pireneusokban mintegy ötven éve működő, népszerű síparadicsomban az egyik ülőliften egy felvonókereket tartó elem tört el, amelynek következtében a kötél meglazult. Több utas elmondása szerint óriási rántást éreztek, majd az ülések libikókaként nagy erővel hintázni kezdtek. Többen kiestek a 15 méteres magasságból, mások maguktól ugrottak, de voltak, akiket üléssel együtt fejjel lefelé fordított a kábel lendülete. A liftet körülbelül nyolcvanan használták a baleset idején.

A síközpont közleményében beszámolt arról, hogy az utasok evakulása két és fél órát vett igénybe, kiemelve, hogy a sérültek mentésére és szállítására vonatkozó protokollok megfelelően működtek. A létesítményben korábban minden előírt felülvizsgálatot elvégeztek és rendelkeznek az összes szükséges engedéllyel – tette hozzá az üzemeltető.

A több mint 50 kilométernyi sípályával rendelkező központ vasárnap reggel újból kinyitott, és az előző napi baleset ellenére több százan váltottak belépőt.

Mentőegységek egy síliftbaleset helyszínén, az aragóniai Astúnban 2025. január 18-án. A műszaki balesetben harmincnál többen megsérültek, több mint 80 ember a leállt síliften rekedt
Mentőegységek egy síliftbaleset helyszínén, az aragóniai Astúnban 2025. január 18-án. A műszaki balesetben harmincnál többen megsérültek, több mint 80 ember a leállt síliften rekedt
Fotó: MTI/EPA/EFE/Javier Blasco

Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök szombaton az X közösségi platformon arról írt, hogy megrázta a baleset, és „a kormány minden támogatást” felajánlotta az aragóniai kormányzatnak.

A meghibásodott felvonót lezárták, a szakemberek vizsgálják, hogy pontosan mi vezetett a balesetet okozó hibához.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Boszorkányüldözés a gyermekvédelem apropóján
Elek Lenke | 2025. május 31. 17:10
Az orosz Állami Duma egy sor olyan film és könyv betiltására készül, amelyek – mint mondják – kívülről és belülről romboló hatással lehetnek a gyerekekre.
Nemzetközi 150-en meghaltak a nigériai áradásokban
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 16:35
Több mint 3000 ember kényszerült elhagyni otthonát, miután a heves esőzések áradásokat okoztak a Niger állambeli Mokwa piacvárosban.
Nemzetközi Ismét ellenzéki politikusokat zártak be Isztambulban
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 15:26
A török hatóságok szombaton újabb ellenzéki párttagok őrizetbe vételét rendelték el Isztambulban, és házkutatásokat tartottak ellenzéki vezetésű önkormányzatoknál – jelentette az állami média.
Nemzetközi Kétséges, hogy igaz-e, amit a kínai sárkányrepülős állít
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 14:32
Peng Yujiang azt állítja, hogy a feláramlás majdnem olyan magasra repítette, mint a Mount Everest, de a repülési videók egyes részei mesterséges intelligencia által generáltnak tűnnek.
Nemzetközi Kárpótlást kapnak a parajdi bányamunkások
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 14:05
A román államfő rövid sajtótájékoztatón mondta el, hogy januárig biztos, hogy kapnak fizetést, de utána nem tudják mi lesz. 
Nemzetközi Megérkezett Parajdra a román államfő (frissítve)
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 11:30
Szombat délre Parajdra várják Nicușor Dan frissen megválasztott államfőt, akit többek között Tánczos Barna pénzügyminiszter és Antal Lóránt udvarhelyszéki szenátor kísér el. 
Nemzetközi Lengyel elnökválasztás: fej-fej mellett a két jelölt
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 11:12
A lengyel elnökválasztást megelőző napon a közvéleménykuatások a legszorosabb versenyt jósolják. 
Nemzetközi Zelenszkij: Oroszország aláássa a béketárgyalásokat
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 08:39
Az ukrán elnök megkérdőjelezte Oroszország elkötelezettségét a béketárgyalások folytatása iránt, miután Moszkva hétfőn megerősítette, hogy egy csoportot küld az isztambuli tárgyalásokra.
Nemzetközi Megdöbbentő, mennyire bíznak az EU-ban a magyarok?
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 17:44
Érdekes statisztikát tettek közzé.
Nemzetközi Izrael durva váddal állt elő: Macron hadjáratot folytat a zsidó állam ellen?
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 15:43
Az izraeli külügyminisztérium erős nyilatkozatot tett közzé.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG