2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.

  • A péntek esti moszkvai terrortámadás mind a négy elkövetőjét megtalálták és letartóztatták az orosz hatóságok, közölte Vlagyimir Putyin orosz elnök szombati videóüzenetében. Szerinte megpróbáltak elbújni, és Ukrajna felé haladtak, az ukrán oldalon pedig már „előkészületeket tettek” a fogadásukra – arra, hogy átkeljenek a határon. A terrortámadásban, amely során fegyveresek nyitottak tüzet egy koncert közönségére és robbanóeszközöket dobtak közéjük, már 133-an vesztették életüket.
  • Az orosz kormány tájékoztatása szerint a feltételezett elkövetők egyike sem orosz állampolgár, tehát mindannyian külföldi állampolgárságúak.
    A terrortámadás helyszíne, a lángoló Crocus City Hall épülete a Moszkva környéki Krasznogorszkban 2024. március 22-én.
    A terrortámadás helyszíne, a lángoló Crocus City Hall épülete a Moszkva környéki Krasznogorszkban 2024. március 22-én.
    Fotó: EPA/VASILY PRUDNIKOV
  • Az Orosz Biztonsági Szolgálat azt közölte részletek említése nélkül, hogy a négy elkövetőnek “releváns kapcsolatai” vannak Ukrajnában.
  • Ukrajna azt állítja, hogy semmi köze sincs a támadáshoz. Mikhajlo Podolják elnöki tanácsadó szerint minden olyan kísérlet, amely össze akarja kötni Ukrajnát a történtekkel, “abszolút védhetetlen”.
  • A terrortámadást egy, az Iszlám Állam iszlamista terrorszervezethez tartozó csoport, az ISIS-K magára vállalta. A Kreml ezt eddig nem kommentálta, az Egyesült Államok hihetőnek tartja.
  • Bevette az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Kraszne települést, miközben Avgyijivka és Donyeck környékén, valamint a donyecki régió déli részén is kedvezőbb állásokat foglalt el, közölte szombaton az orosz védelmi minisztérium az MTI szerint.
  • Ukrajna lelőtt 31-et abból a 34, iráni gyártmányú Sahed típusú drónból amit Oroszország indított az éjszaka részben a megszállt Krím-félszigeten lévő Kurszk régióból - közölte az ukrán légierő szombat reggel. Az Ukrajna ellen az éjszaka indított orosz drónokat Poltava, Mikolajiv, Dnyipropetrovszk, Zaporizzsja és Herszon megyék felett semmisítették meg. Harkivben, a második legnagyobb ukrán városban hajnalban egy drón eltalált egy háromemeletes épületet, ami 150 négyzetméteres területen okozott tüzet. Oroszország pénteken nagyszabású drón- és rakétatámadást indított ukrán városok, köztük Harkiv, Zaporizzsja és Krivij Rih ellen. A támadások elsősorban az energetikai infrastruktúra ellen irányultak. Harkivban mintegy 700 ezren maradtak áramellátás nélkül.

    (BBC, The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ha már unja a Palát vagy a Lupát – mutatjuk a világ legszebb strandjait
Elek Lenke | 2026. augusztus 15. 16:23
Nemcsak a városokat, valamint a repülőtereket rangsorolja természeti szépsége, földrajzi fekvése és más szempontok alapján a nemzetközi turisztikai sajtó, de a természetes vizek menti strandokat is. Ez nemcsak a nyárról szól, hiszen e fürdőhelyek többsége egész évben látogatható.
Nemzetközi Ritkaságszámba menő kritikát fogalmazott meg a pápa
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 15:28
A hedonizmus és a fogyasztói kultúra által előtérbe helyezett modern szépségideálokat bírálta szombaton XIV. Leó pápa egy Castel Gandolfóban tartott misén – jelentette a Kathpress katolikus hírügynökség.
Nemzetközi Dél-Korea megpróbálja a lehetetlent: tárgyalásokat javasol Észak-Koreával
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 14:52
Dél-Korea elnöke tárgyalásokat javasolt északi szomszédjával a két ország közötti, technikailag még mindig aktív háború hivatalos lezárásáról.
Nemzetközi Fokozatosan normalizálódik a helyzet a horvátországi tűzesetek helyszínén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 13:59
A horvátországi Omis térségében kialakult helyzetben a Turisztikai és Sportminisztérium és a Horvát Idegenforgalmi Közösség a helyi hatóságokkal és a turisztikai szektorral együttműködve aktívan részt vesz a tűz által érintett turisták megsegítésében – tájékoztatta az idegenforgalmi közösség budapesti képviselete szombaton az MTI-t.
Nemzetközi A spanyol határőrség hetekkel az illegális belépések előtt figyelmeztetést adott le
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 13:33
A spanyol határőrség hetekkel a ceutai tömeges illegális határátlépések előtt figyelmeztette Madridot, hogy a közösségi médiában megjelent hírek nyomán tömegek indulhatnak a tengeren át a város felé – jelentette szombaton a Reuters hírügynökség a spanyol határőrök szakszervezetére hivatkozva.
Nemzetközi Ukrajna lecsapott a Roszkozmosz egyik központjára
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 12:54
Ukrajna csapást mért a Roszkozmosz orosz állami űrvállalathoz tartozó Progressz központra, valamint a Nyizsnyij Novgorod megyében található szavaszlejkai repülőtérre – számolt be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton a Telegramon.
Nemzetközi Kényszerleszállás: Putyin védelmi stábja haptákba vágta magát
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 12:15
A Kínából az Egyesült Királyságba tartó repülőgép meghibásodás miatt kényszerleszállást hajtott végre Oroszországban, Vlagyimir Putyin védelmi stábja teljes riadókészültségbe került.
Nemzetközi Kiszáradó folyók és blokkolt reaktorok: így bénította meg az aszály az európai atomerőműveket
Herman Bernadett | 2026. augusztus 15. 11:22
Nemcsak Magyarországon, de több más európai országban is korlátozni kellett az atomerőművek működését az alacsony vízállások miatt. A megoldás sehol sem egyszerű. 
Nemzetközi Tűz pusztított Tito egykori boszniai villájánál is
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 09:58
Tűz ütött ki Josip Broz Tito volt jugoszláv elnök Bugojno feletti, Gorica-hegyen álló egykori rezidenciájának romjainál pénteken. Az épület már korábban is romos állapotban volt.
Nemzetközi A világ egyik leggazdagabb embere szállt be a Liverpool FC-be
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 09:28
A Szoboszlai Dominikot és Kerkez Milost is foglalkoztató, az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Liverpool pénteken kisebbségi részesedést adott el egy befektetői csoportnak, köztük Jeff Bezosnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG