4p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Ez történt szerdán az orosz-ukrán háborúban.

  • Oroszország rakétacsapást mért szerdán a kelet-ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében lévő Krivij Rih városra, az eddigi adatok szerint nyolc ember vesztette életét, és legalább 21-en sérültek meg - közölte az ukrán elnök és a belügyminiszter. Krivij Rih Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szülővárosa, az orosz erők 2022 februárja óta több csapást is mértek a településre. Az államfő közzétette az ukrán állami katasztrófavédelmi szolgálat által készített videofelvételt, amelyen rombadőlt házak, kigyulladt autók és mentést végzők láthatók, akik hordágyon hoznak ki a romok közül egy áldozatot.
  • Az Ukrajinszka Pravda hírportál beszámolója szerint délután az ukrán légierő egy "gyors célpont" közeledését jelentette Krivij Rih felé. A helyi hatóságok nem sokkal utána arról adtak hírt, hogy légicsapás érte a várost, de részleteket nem közöltek. Később Ihor Klimenko belügyminiszter arról tájékoztatott a Telegramon, hogy nyolc ember meghalt, és legalább 21 ember megsérült, köztük két gyerek, további négy embert pedig eltűntként tartanak számon. Az orosz erők rakétatámadása a város egyik lakóövezetét érte - tette hozzá a miniszter.
    Tűzoltók küzdenek a lángok megfékezésén a legutóbbi orosz rakétatámadásban súlyosan megrongálódott lakóépületnél az ukrajnai Dnyipróban 2024. április 19-én
    Tűzoltók küzdenek a lángok megfékezésén a legutóbbi orosz rakétatámadásban súlyosan megrongálódott lakóépületnél az ukrajnai Dnyipróban 2024. április 19-én
    Fotó: MTI/EPA/Rendkívüli helyzetek ukrán minisztériuma

     
  • Az orosz erők elakadtak a kelet-ukrajnai Harkiv megyében Vovcsanszknál, annak ellenére, hogy folyamatosan más irányokból érkező alegységekkel töltik fel csapataikat - írta a közösségi oldalain szerdán Olekszandr Szirszkij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka. A katonai vezető közölte, hogy több egymást követő napon látogatást tett a keleti front legforróbb pontjait védő katonai egységeknél. Elmondása szerint az ellenség továbbra is aktív, változó intenzitású támadóműveleteket hajt végre gyakorlatilag a teljes fronton, fő erőfeszítéseit a Donyeck megyei Pokrovszk és Kurahove települések környékére összpontosítva. Ott koncentrálta az orosz hadsereg a legtöbb rohamegységét - jegyezte meg Szirszkij.
  • Repülőgépek parkolóhelyeire és az ukrán fegyveres erők légibázis-infrastruktúrájára, valamint a külföldi "zsoldosok" ideiglenes telepítési helyére, személyzet nélküli hajók felkészítésének helyszíneire, továbbá lőszer- és robbanóanyag-raktárokra mért csoportos csapást nagy hatótávolságú, légi és földi indítású precíziós fegyverekkel és drónokkal szerda reggel az orosz hadsereg - közölte az orosz védelmi minisztérium. A tájékoztatás értelmében egy orosz Iszkander-M műveleti-harcászati rakétarendszer megsemmisítette az ukrán Sz-300-as légvédelmi rendszer két indítóállását, két radarját és harcirányító kabinjait Poltava megyében.
  • Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerdán elmondta, hogy Vlagyimir Putyin elnök kedd este megbeszélést folytatott Andrej Belouszov védelmi miniszterrel és Valerij Geraszimov vezérkari főnökkel. Az eszmecserén részt vettek a katonai körzetek parancsnokai is. A tanácskozás részvevői beszámoltak az elnöknek a "különleges hadművelet" előrehaladásáról és a tervekről. A közös értekezletet követően az államfő külön is megbeszélést folytatott a részvevőkkel.
  • Robert Kalinák szlovák védelmi miniszter és miniszterelnök-helyettes a pozsonyi kormány szerdai ülése után bejelentette: feljelentést tesz az elődje által tavaly tavasszal Ukrajnának ajándékozott szlovák MiG-29-es vadászrepülők ügyében. Szlovákia 2013 márciusában, Eduard Heger ügyvezető kormánya idején teljes vadászrepülőgép-állományát, 13 darab MiG 29-est, illetve egy Kub légvédelmi rendszert adott át Ukrajnának. A döntést és Jaroslav Nad akkori védelmi minisztert is számos bírálat érte, részben az akkori ellenzéki pártok részéről, amelyek azt állították: a Heger-kabinetnek ügyvezető kormányként nem volt hatásköre ilyen fajsúlyos kérdésben döntést hozni. Az ügyben az akkori ellenzék több alkalommal is rendkívüli parlamenti ülést indítványozott, de azok egyikét sem tartották meg a kormánypártok képviselőinek parlamenti obstrukciói miatt. Robert Kalinák a szerdán bejelentett feljelentéssel összefüggésben rámutatott: Jaroslav Nad a vadászgépek elajándékozásával meggyengítette a szlovák fegyveres erőket, és ezzel az alaptörvény rendelkezéseivel ellentétes döntést hozott.

    (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Fontos tárgyalás előtt Trump, ami az iráni offenzíva jövőjéről is dönthet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:42
Donald Trump amerikai elnök a tervek szerint pénteken találkozik az Egyesült Államok védelmi miniszterével, Pete Hegseth-tel a Fehér Házban.
Nemzetközi Kerüljék el Magyarországot: ezt javasolja az ukránoknak a kijevi külügy
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:23
Magyarországon fennáll a tulajdon önkényes elrablásának kockázata, erre figyelmeztette az ukrán és európai üzleti szereplőket Ukrajna külügyminisztériuma. Az ukrán állampolgároknak azt javasolják, még tranzit esetén is keressenek kerülőutat.
Nemzetközi Már több mint ezer iráni civil vesztette életét a légicsapásokban – szárazföldi támadással is számol az iráni külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:55
Az eddigi legsúlyosabb légicsapások érték Teheránt csütörtök éjjel.
Nemzetközi Két országból indul pénteken mentesítő járat Budapestre
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:59
A külügyminisztérium megállapodott a FlyDubai légitársasággal, péntek este 166 fővel indulhat mentesítő járat Budapestre – jelentette be Szijjártó Péter külügyminiszter. Az egyiptomi üdülővárosból, Sarm es-Sejkből 70 ember jöhet haza.
Nemzetközi Korrigált a forint a dollárral szemben, de az euró drágább, mint tegnap
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:25
Erősödött a dollárral és a svájci frankkal szemben a forint, az euróhoz viszonyítva minimális gyengüléssel indult péntek reggel.
Nemzetközi Ukrán külügyminiszter: Túszul ejtettek hét ukrán pénzszállítót a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 06:50
Két pénzszállító autót tartóztattak fel a magyar hatóságok, és túszul ejtették az ukrán állami bank hét dolgozóját – erről írt az ukrán külügyminiszter péntek hajnalban. Az Oschadbank dolgozói a Raiffeisen Bankhoz indultak a készpénzzel, de Magyarországon elvesztette velük a kapcsolatot az ukrán fél.
Nemzetközi Mentőjáratok indulnak: Ammánból, Rijádból és Maszkatból is jönnek haza a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 19:39
Több ezer magyar vár a hazatérésre.
Nemzetközi Spanyol hadihajók indultak Kréta felé
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 18:22
Spanyolország hadihajóval segíti Ciprus védelmét, miután a szigetországot iráni dróntámadások érték.
Nemzetközi Amerikai gépek landolhatnak Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 17:11
De ezek a gépek nem vesznek részt az Irán elleni műveletekben.
Nemzetközi Nem tűri a provokációt az azeri elnök – készek a válaszcsapásra Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 16:29
Az iráni nagykövetet már berendelték. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG