2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

 Legionella-baktériumok okozták a megbetegedéseket. 

Feltehetőleg hűtőtoronyban tenyésző baktériumok miatt betegedhettek meg többen Bázelben – közölték a svájci hatóságok hétfőn.

Az utóbbi két hétben 26 ember fertőződött meg legionella-baktériumokkal, egyikük meghalt. Az érintett betegek egy részét intenzívosztályokon kellett kezelni.

A fertőzés vízzel vagy légúti úton, a levegőben lebegő mikrocseppeken keresztül történhet, gyakorta tusolás közben, Svájcban viszont egy hűtőtorony lehet a fertőzés forrása.

A svájci egészségügyi szervek közölték, hogy a fertőzés feltételezett forrását, egy épület tetejére szerelt, vízzel üzemeltetett hűtőtornyot, időközben már lekapcsolták. Ennek vizében legionella-baktériumok tenyésztek.

A hűtőtornyok olyan berendezések, amelyek vízgőzt bocsátanak ki, amely az időjárási és szélviszonyoktól függően nagyobb körzetben terjed. „Ha a környéken lakók belélegzik a vízcseppeket, megfertőződhetnek” – közölte a svájci egészségügyi minisztérium. A magánlakásokban általánosan használt légkondicionálók és hőszivattyúk nem érintettek – tette hozzá a tárca.

Többen intenzív osztályon vannak a fertőzés miatt
Többen intenzív osztályon vannak a fertőzés miatt
Fotó: Depositphotos

A legionella-baktériumok az embereknél influenzaszerű tüneteket, akár súlyos tüdőgyulladást is okozhatnak. A kórokozók gyakran porlasztott víz útján terjednek, például zuhanyzókban, pezsgőfürdőkben, párásítókban vagy csapokon keresztül. A baktériumok 25 és 45 Celsius-fok közötti hőmérsékleten találják meg az ideális szaporodási feltételeket. Különösen azok az emberek vannak kitéve fertőzés veszélyének, akiknek immunrendszere legyengült, vagy akik bizonyos alapbetegségekben, például cukorbetegségben, valamint szív- és tüdőbetegségekben szenvednek.

(MTI) 

Címkék: Nemzetközi

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Javult a gazdasági hangulat augusztusban az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 12:48
 Január óta a legmagasabbra emelkedett augusztusban.
Nemzetközi Meghalt V. Harald norvég király
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:50
Életének 89. évében.
Nemzetközi Egyre furcsább célpontjai vannak az orosz drónoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 11:20
Barkácsáruházat ért újabb dróntámadás.
Nemzetközi Nepáli katasztrófa: újabb áradás jöhet?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 10:17
A hatóságok elrendelték a mentőcsapatok visszavonását.
Nemzetközi Újabb területet szereztek az oroszok Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 20:11
Öt fronton is előrenyomultak.
Nemzetközi Egyre több ázsiai ország vágja le a kanyart Európa felé, Oroszország pedig jól keres rajta
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 27. 16:54
A Szuezi-csatornán át 40 nap elérni Európát a Távol-Keletről, az Északi-tengeren át feleennyi időbe sem telik. A Kína és Dél-Korea által már használt északi útvonal az év jelentős részében hajózhatóvá válhat négy éven belül. De mit nyer ezzel a Roszatom?
Nemzetközi Meghalt Ratko Mladic, a srebrenicai mészáros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 16:11
A srebrenicai népirtásért életfogytiglanra ítélt katonai vezető 84 éves volt. 
Nemzetközi Újra tárgyalóasztalhoz ülhet Ukrajna és Oroszország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:28
Amerika is beszállhat.
Nemzetközi Nepáli árvíz: több mint 1300 embernek veszett nyoma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 15:12
A nepáli oldalon 395-re nőtt a kínai határnál bekövetkezett villámáradás halálos áldozatainak száma.
Nemzetközi Több ezer nőnek járhat 14 millió forint: történelmi jóvátételt szavazott meg Dánia
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 13:56
Évtizedes botrányt ismertek el. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG