2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Orosz támadás érte kedden hajnalban Ukrajna energetikai infrastruktúráját. Sajtóbeszámolók szerint ez többek között áramkiadásokat eredményezett.

Lengyelország erre válaszul repülőgépeket indított, hogy a légterét védje az Ukrajna nyugati része ellen indult orosz támadások közepette.

Reuters azt írta, hogy világidő szerint hajnali 6:20-kor szinte egész Ukrajna területén légvédelmi riadó volt érvényben. Vitalij Klicsko kijevi polgármester szerint a főváros Szvjatoszynszkij negyedében ablakokat rongált meg a lakóházak közelében lehulló törmelék. Az energiaügyi minisztérium közölte, hogy számos megyében, köztük Kijevben és a környező régióban rendkívüli áramszünetet rendeltek el, miután Oroszország ismét megtámadta az ukrán energiatermelő létesítményeket.

A közel négy éve tartó háború alatt Oroszország ismétlődően csapásokat mér Ukrajna villamosenergia-hálózatára és energetikai létesítményeire, különösen igaz ez a téli hónapokra. Az oroszok így próbálnak zavart okozni például a lakossági fűtésben, de nyomást gyakorolnak a gazdaságra, a logisztikára és külön a fővárosra is.

Lengyelország kedden közölte, hogy lengyel és szövetséges repülőgépeket vetettek az ország légterének védelmében, miután orosz légicsapások érték Ukrajna Lengyelországgal határos területeit. A lengyel hadműveleti parancsnokság az X-en közölte:

Ezek az intézkedések megelőző jellegűek, amelyek a légtér biztosítását és védelmét célozzák.

Guardian szerint az orosz fegyveres erők hétfőn késő este Ukrajna fekete-tengeri kikötővárosát, Odesszát támadták. Az egyik ilyen támadás az odesszai régió kikötői és energetikai infrastruktúráját célozta, ami tűzvészt okozott egy nagyobb kikötőben és megszakította több tízezer ember áramellátását. Emberi áldozatokról nem érkezett jelentés. Az egyre intenzívebb támadásokról itt írtunk:

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Az orosz hadsereg rakétákkal és drónokkal üzent Zelenszkij békeajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:26
Az orosz hadsereg két irányított légi rakétával és 216 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadt ukrajnai célpontokat mára virradóra. A légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásokban legkevesebb két civil meghalt, többen pedig megsebesültek, infrastrukturális létesítmények és lakóházak rongálódtak meg.
Nemzetközi Zelenszkij levelet írt, hogy tárgyalna Putyinnal
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:08
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést. Hamar jött az orosz válasz, Putyin továbbra is Moszkvában tárgyalna.
Nemzetközi Erre „daj-daj-ozik” Shakira a foci-vb nyitómeccsén
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:49
Shakira nem csupán a zárónapon, a finálé félidejében, hanem a mexikóvárosi nyitómérkőzést felvezető programban is fellép a jövő csütörtökön kezdődő labdarúgó-világbajnokságon.
Nemzetközi Trump elmondta, mikor indulna újra a háború Irán ellen
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:49
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Nemzetközi Bírják-e pénzzel az amerikaiak az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:36
Az iráni konfliktus okozta megnövekedett költségek akár az amerikai haderő készenléti szintjét is befolyásolhatják – nyilatkozták az amerikai katonai kormányzat tagjai.
Nemzetközi Újabb palesztinok haltak meg izraeli légicsapásokban
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:53
Legalább 11 ember meghalt Gázavárosban.
Nemzetközi Nem kér a Hezbollah a libanoni tűzszünetből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:43
A szervezet elutasította a megállapodást.
Nemzetközi Magyar Péter először fogadott egy miniszterelnököt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:22
Az ír kormányfő volt az első ilyen vezető.
Nemzetközi Keresztbe tennének Trump háborús törekvésének
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:52
Az amerikai képviselőház elfogadott egy határozatot, amely megakadályozná Donald Trumpot abban, hogy további katonai lépéseket tegyen Irán ellen kongresszusi felhatalmazás nélkül.
Nemzetközi Áll a bál a Balkánon Trump vejének luxusberuházása miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:31
Veszélyeztetett élőhelyen épülhet luxusüdülő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG