Az ír miniszterelnök volt az első külföldi állam vezetője, akit Magyarországon fogadott a kormányfő. Magyar Péter posztjában számolt be erről, amelyben így fogalmazott:
a magyar és az ír népet összeköti a történelem és a szabadság iránti kiolthatatlan vágyunk. (…) Áttekintettük az ír uniós elnökség előtt álló feladatokat, valamint az Európai Unió jövőjét meghatározó kérdéseket. Magyarország támogatja a versenyképesség erősítését, a kohéziós és agrárpolitika megőrzését, és a párbeszédre, valamint a kompromisszumokra épülő európai együttműködésben hisz.
Tájékoztattam a miniszterelnök urat a Magyarország számára járó uniós forrásokról született megállapodásról, valamint a kárpátaljai magyar közösség jogainak ügyében elért előrelépésről.
A játékokon részt vevő sportolók fejenként 10 000 dolláros támogatásra lesznek jogosultak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




