A 11 órakor kezdődött rendhagyó Kormányinfón beszélt arról az új korszakról, melynek négy elemét ki is fejtette. Ezek a következők: a háború, az energia, a fejlődés és a migráció kérdésköre.
Természetesen szót ejtett a 2026. január 1-jével kiegészülő családi adókezdvezmények köréről, valamint a vállalatoknak szánt támogatásokról is. Beszélt arról is, hogy nem fog kiállni vitázni Magyar Péterrel.
A Telegraph kérdésére, hogy miben különbözik Trump tevékenysége Venezuelában Putyin módszereitől, Orbán Viktor kijelentette: „Minden összehasonlítás veszélyes, ezért nem bocsátkoznék bele. Mind a két helyzet teljesen más”. A Financial Times kérdésére válaszolva pedig kifejtette: „Az Egyesült Államok képes a világ olajkészletének 40-50 százalékát ellenőrizni. Ez olyan erő, ami jelentősen befolyásolja az energia világpiaci árát. Komoly esélyt látok arra, hogy a magyarok számára kedvezőbb energiapiaci helyzet jön létre a venezuelai események kapcsán”.
A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nem tett újévi fogadalmat, mert soha nem tudta betartani, és azt is kijelentette, hogy jelenleg nincs jobb ember nála a Fidesz élére.
Fotó: Youtube
Egy kérdésre, miszerint Magyarország Angliához hasonlóan elhagyhatja-e az EU-t, azt válaszolta:
„Példátlanul bátor döntés volt Angliától a kiválás”. De ennek a döntésnek mi vagyunk a kárvallotjai, sérült a szuverenitás. Megbomlott ezzel egy egyensúly az EU-ban.
„Ma egy föderalista, háborús irányba halad ez az egész kóceráj. Nem kell ebből kilépni, összedől ez magától is” – így fogalmazott a miniszterelnök.
Ha nem szervezik át az EU-t, akkor a rossz történetek száma nőni fog és szépen szétcsúszik majd – prognosztizálta a jövőt Orbán.
A nemzetközi sajtótájékoztatón sok minden más is szóba került, amit a Klasszis Médiához tartozó Mfor tudósításából elolvashat.
A Dow Jones közel egy százalékkal emelkedett.


