2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Több mint száz drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen az orosz hadsereg péntekre virradóan, a kelet-ukrajnai Pavlohradban három ember – köztük egy gyerek – meghalt, és sok a sebesült – közölték katonai és helyi közigazgatási forrásokra hivatkozva vezető ukrán hírügynökségek és hírportálok.

A légierő parancsnokságának a Telegramon közzétett péntek reggeli jelentése szerint a csütörtök esti óráktól az orosz hadsereg 103 csapásmérő és úgynevezett megtévesztő drónt vetett be ukrajnai célpontok ellen. (Ez utóbbiak nem alkalmasak csapásmérésre, céljuk a légvédelem erőforrásainak lekötése.)

A légvédelem 41 drón lelövését erősítette meg, emellett 40 úgynevezett megtévesztő drón „negatív következmények nélkül” eltűnt a radarokról. Az orosz légitámadás Harkiv, Szumi, Cserkaszi, Donyeck és Dnyipropetrovszk megyékben okozott károkat – áll a légierő hivatalos közleményében.

Egy gyermek is meghalt a támadásokban

Az orosz erők drónokkal támadták a Dnyipropetrovszk megyét, Pavlohrad városban három ember meghalt, tíz pedig megsebesült egy többszintes lakóházat ért találat következtében, több településen tűz ütött ki – jelentette Szerhij Liszak katonai kormányzó Telegramon közzétett bejegyzésére hivatkozva az Unian hírügynökség. Az egyik halálos áldozat gyermek. A mentés péntek reggel még folyt.

Harkivban legkevesebb öt becsapódást észleltek a város ipari létesítményeiben – közölte Ihor Terehov polgármester közleményére hivatkozva az Ukrajinszka Pravda hírportál. A támadásban néhány családi ház is megrongálódott, az előzetes adatok szerint áldozatok, sebesültek nincsenek.

Orosz rakétatámadás miatt otthontalanná vált pár kutyájával Kijevben 2025. április 24-én. Az ukrán főváros ellen éjjel végrehajtott nagyszabású orosz rakéta- és dróntámadásban ukrán források szerint 9 ember életét vesztette, legalább 70 pedig megsebesült.
Orosz rakétatámadás miatt otthontalanná vált pár kutyájával Kijevben 2025. április 24-én. Az ukrán főváros ellen éjjel végrehajtott nagyszabású orosz rakéta- és dróntámadásban ukrán források szerint 9 ember életét vesztette, legalább 70 pedig megsebesült.
Fotó: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

A katasztrófavédelmi egységek Kijevben befejezték a keresési és mentési műveleteket a többszintes lakóépületet csütörtökre virradóan ért orosz támadás helyszínén – jelentette az ukrán katasztrófavédelem sajtószolgálata. A végleges adatok szerint az orosz légicsapásban 12 ember meghalt és 87 megsebesült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Holttesteket cserélt ki Ukrajna és Oroszország
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 13:59
Többször történt már hasonló.
Nemzetközi Recseg a gázai béke, újabb támadások történtek
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 12:35
Négy ember halt meg a Gázai övezetben, izraeli légicsapásokban.
Nemzetközi A Pentagon emberei Ukrajnában, Zelenszkij elé kerülhet a titkos amerikai-orosz béketerv
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 10:10
Az Egyesült Államok hadserege szerint Pentagon-tisztviselők érkeztek Ukrajnába, hogy „megvitassák az Oroszországgal folytatott háború lezárására irányuló erőfeszítéseket”.
Nemzetközi Fontos szövetségest veszíthet Zelenszkij a Fehér Házban
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 09:08
Donald Trump amerikai elnök ukrajnai különmegbízottja, Keith Kellogg azt mondta ismerőseinek, hogy januárban távozna a kormányzatból.
Nemzetközi Orbán Viktorék brüsszeli vitát rendeznének Ukrajnáról
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 08:35
A Patrióták Európáért uniós parlamenti frakció vitát kezdeményezett az ukrajnai korrupciós ügyekről és az Európai Unióból érkező támogatások esetleges kockázatairól a jövő heti strasbourgi plenáris ülés keretében. A csoport szerda esti közleménye szerint a baloldali, liberális és néppárti többség leszavazta a javaslatot.
Nemzetközi Holnap eldőlhet New York sorsa a Fehér Házban
Imre Lőrinc | 2025. november 20. 07:15
Pénteken a Fehér Házban találkozik egymással Donald Trump amerikai elnök és New York frissen megválasztott polgármestere, Zohran Mamdani.
Nemzetközi Pokrovszk ostroma testközelből és a Zelenszkij-interjú titkai – Klasszis Podcast Vörös Szabolccsal
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2025. november 20. 05:46
„A hazafias hév, ami fűtötte mind a katonákat, mind a társadalmat 2022 elején, ez már nyomokban nincsen. Fáradtság van, kiábrándultság van, de a tudat is ott van, hogy ezt csinálni kell”, összegezte Vörös Szabolcs a Klasszis Podcastban a kelet-ukrajnai front közelében szerzett tapasztalatait. A Válasz Online újságírója, aki számos alkalommal járt a front közvetlen közelében az elmúlt három és fél évben, arról is beszélt, hogy tapasztalatai szerint az ukrán katonák ma már jóval kritikusabbak a háborúval és a kijevi vezetéssel szemben, kevesebb a tabu, sok a dezertőr. Ugyanakkor a fronton lévők továbbra is készek megvédeni hazájukat.
Nemzetközi Ettől az Ursula von der Leyen-levéltől borult ki Orbán Viktor
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 19:36
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke hétfőn levelet küldött az Európai Unió tagállamainak, amiben gyors megállapodást sürget Ukrajna jövő évi és 2027-es költségvetési hiányának finanszírozásáról. 
Nemzetközi Megvan Putyin kétnapos orvosi vizsgálatának az eredménye
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 19:18
Még bent is aludt a klinikán. 
Nemzetközi Kiderült, milyen békét akar Trump – ez nagyon fájna Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. november 19. 18:19
Területet, fegyvereket és katonákat is áldoznia kéne Ukrajnának az amerikai béketerv oltárán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG