1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Norvégia hat F-16-os harci repülőgépet fog átadni Ukrajnának, hogy támogassa az ukrán hadsereg védekezését az orosz légitámadásokkal szemben - jelentette be szerdán a norvég kormány.

Jonas Gahr Störe norvég miniszterelnök elmondta: az F-16-osok szállítását a tervek szerint még 2024-ben megkezdik.
"A légvédelmi rendszerekkel együtt a harci repülőgépek elengedhetetlenek lesznek ahhoz, hogy az ukránok képesek legyenek megvédeni magukat az orosz légicsapásokkal szemben" - állt a kormányfő közleményében.

Norvégia már tavaly augusztusban jelezte, hogy F-16-osokat tervez Ukrajnának adományozni, de akkor nem közölték, hogy pontosan hány gépről van szó. Az akkori első bejelentés óta a norvég kormány két F-16-os harci repülőgépet Dániába küldött, hogy azokat használják az ukrán pilóták kiképzéséhez.

A norvég légierő 2021-ben saját modelljeit lecserélte az F-16-osok modernebb utódjára, az F-35-ös típusra. A lecserélt gépek közül 32-t Romániának adtak el. (MTI)
    

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi „Az Egyesült Államok menekülne a mocsárból” – súlyos döntés előtt áll Donald Trump
Wéber Balázs | 2026. március 24. 18:37
Trump hétfőn a globális gazdasági Armageddont megelőzendő elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni légicsapásokat. Ha mégis tovább eszkalálja majd a konfliktust, azzal saját magát is lábon lövi, ha nem lép, az meghátrálásnak tűnhet. Van-e még kiút a háborús mocsárból? Ezt is megnézzük az e heti Nagyítóban. 
Nemzetközi Lezuhant egy repülő, közel hetvenen meghaltak
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 14:17
A baleset során legkevesebb 66 katona vesztette életét Kolumbiában, de egyelőre nemigen lehet ennél többet tudni. 
Nemzetközi Összehívták a Nemzetbiztonsági Bizottságot
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 13:56
Minden bizonnyal holnapután pedig jön a Kormányinfó is, ahol közlik majd, mire jutott a bizottság. 
Nemzetközi Nem meglepő, hogy Szijjártó Pétert kihagyják az érzékeny brüsszeli tárgyalásokból
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 12:58
A magyar külgazdasági és külügyminisztert általában bizalmatlanság veszi körül uniós körökben, de ebben igazából nincs újdonság.
Nemzetközi Ezt az árat fizetik von der Leyenék a távoli ásványkincsekért
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 11:51
Kiderült a kereskedelmi megállapodás mellett mit vállal még az unió.
Nemzetközi Ismeretlen drón robbant fel a NATO területén – vizsgálják a darabkákat
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 11:13
A hivatalosan ismeretlen repülő eszköz kiindulópontjára azért nem nehéz következtetni.
Nemzetközi Kritikus a helyzet, tapadóaknáktól hemzseg a Hormuzi-szoros
Privátbankár.hu | 2026. március 24. 07:02
Továbbra is satuba fogják a speciális robbanószerkezetekkel a világkereskedelem egy komoly hányadát.
Nemzetközi Izrael pénzügyminisztere Dél-Libanon annektálására szólított fel
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:59
Izraelnek ki kellene terjesztenie libanoni határát az arab ország déli részén húzódó Litani folyóig – jelentette ki hétfőn Izrael pénzügyminisztere, miközben az izraeli csapatok hidakat bombáztak és házakat romboltak le a szomszédos országban a fokozódó katonai támadások során.
Nemzetközi Izrael újabb csapásokat mért Teheránra Donald Trump bejelentése után
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 19:20
Az izraeli hadsereg közölte, hogy az izraeli kormány irányelveivel összhangban folytatja a műveleteket, amíg másképp nem rendelkeznek.
Nemzetközi A magyar kormánynak felelnie kell Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 17:00
Az Európai Bizottság tisztázást vár, azzal kapcsolatban, hogy mi szivároghatott ki a bizalmas információkból Moszkvába.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG