2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Halálának körülményeiről ellentétes hírek terjedtek el.

A BBC arról ír, hogy jelentések szerint lelőtték Saif al-Islam Kadhafit, Líbia egykori vezetőjének, Moammer Kadhafinak a fiát. Az 53 éves férfi halálát, akit korábban széles körben apja kijelölt örököseként tartottak számon, kedden erősítette meg politikai csapatának vezetője a Líbiai Hírügynökség szerint.

Ügyvédje szerint egy „négyfős kommandó” hajtotta végre a merényletet otthonában, a Zintan városában, ám egyelőre nem tudni, kik állhatnak a támadás mögött. Az események egy másik, eltérő verziója szerint az ifjabb Kadhafi az algériai határ közelében halt meg.

Saif al-Islam Kadhafit hosszú időn át az ország legbefolyásosabb és legrettegettebb alakjának tartották apja után. Moammer Kadhafi 1969-től 2011-ig vezette Líbiát, mígnem egy felkelés során megdöntötték hatalmát, majd megölték.

A cikk szerint az 1972-ben született Saif al-Islam kulcsszerepet játszott Líbia és a Nyugat közeledésében 2000-től egészen a Kadhafi-rendszer összeomlásáig. Mint írták, apja bukása után, miután azzal vádolták, hogy fontos szerepet vállalt a kormányellenes tüntetések brutális leverésében, egy rivális milícia közel hat évig fogva tartotta Zintanban.

A Nemzetközi Büntetőbíróság emberiesség elleni bűncselekmények miatt akarta bíróság elé állítani a 2011-es tiltakozások leverésében játszott feltételezett szerepe miatt.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi 3 millió dollár kártérítés fizethet a Meta és a Google
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 08:07
Az esküdtszék tagjai megalapozottnak találták a felperes állítását.
Nemzetközi Még a választások előtt Magyarországra látogathat Trump alelnöke
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 07:44
Azért jön, hogy támogassa a Fidesz kampányát.
Nemzetközi Az EU is részt venne az Ukrajna elleni agresszió kivizsgálásában
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:52
Az EU csatlakozna az Ukrajna elleni agresszió bűntettével foglalkozó különleges törvényszékhez – derült ki a szerkesztőségünknek megküldött közleményből.
Nemzetközi Letartóztatták a cseh gyújtogatókat, akiket a magyar kormány terroristának jelölt
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 15:29
Két amerikai és egy cseh állampolgár.
Nemzetközi Feltűnően lecsökkent az EU-ban menedékkérők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 14:14
Érezhető a csökkenés.
Nemzetközi Nukleáris erőművet ért újabb légicsapás Iránban, folytatódnak az iráni rakétatámadások Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 12:51
Újabb csapás érte Iránban a busehri nukleáris erőmű területét, folytatódik az orosz személyzet evakuálása – jelentette be szerdán Alekszej Lihacsov, a Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat vezérigazgatója.
Nemzetközi Lángba borult egy fontos orosz olajipari kikötő, megint lecsaptak az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 11:16
Tűz ütött ki az Uszty-Luga kikötőben egy ukrán dróntámadás nyomán – közölte Alekszandr Drozgyenko, a leningrádi régió kormányzója szerdán a Telegram-csatornáján.
Nemzetközi Külon posztban dicsérte agyon Orbán Viktort Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:51
Donald Trump amerikai elnök támogatásáról biztosította Orbán Viktor magyar miniszterelnököt a közelgő magyarországi parlamenti választáson a Truth Social közösségimédia-platformján közzétett bejegyzésében.
Nemzetközi Itt az áttörés? Kiszivárgott Donald Trump új iráni béketerve
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 09:01
Kérdés, hogy Teherán hogyan fogadja majd az újragondolt amerikai béketervet.
Nemzetközi Iráni válság: megkongatta a vészharangot a francia olajipari óriás vezére
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 08:51
 A francia olaj és gázipari vállalat, a TotalEnergies vezérigazgatója,  Patrick Pouyenné kedden arra figyelmeztetett, hogy az iráni válság kezd hatással lenni a fogyasztókra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG