1p

A  Román Nemzeti Bank (BNR) megduplázta nyereségét 2023-ban az intézmény csütörtökön közzétett éves jelentése szerint.

A román jegybank 2,32 milliárd lejes (184,81 milliárd forint) nyereséggel zárta a tavalyi évet, míg a 2022-es profitja 1,08 milliárd lej (86,03 milliárd forint) volt. A bukaresti jegybank nyereségének 80 százalékát  befizette az államkasszába.

A jelentés szerint a romániai bankszektor 13,5 milliárd lej nyereséget ért el tavaly, 34,3 százalékkal többet, mint 2022-ben.  

Romániában 32 hitelintézet működik. Ezek közül 25 volt nyereséges 2023-ban, a profitjuk összértéke 13,6 milliárd lej volt. A nyereséges bankok 99,4 százalékos piaci részesedéssel rendelkeznek.  

Hét, együttesen 0,6 százalékos piaci részesedéssel rendelkező kis bank zárt veszteséggel tavaly, a veszteség összértéke 120 millió lej volt.

Címkék: Nemzetközi Románia

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A demokráciáért akart tenni, most életfogytiglant is kaphat
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 07:30
Bűnösnek találta hétfőn a hongkongi felsőbíróság Jimmy Lai egykori helyi lapkiadót és demokráciapárti aktivistát a nemzetbiztonság veszélyeztetésére irányuló összeesküvés, valamint lázító kiadványok közzétételére irányuló összeesküvés vádjaiban – jelentette a kínai állami média.
Nemzetközi Botrány helyett óriási előrelépés történhetett a Witkoff-Zelenszkij találkozón
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 07:00
Úgy tűnik, hogy a vasárnapi Steve Witkoff-Volodimir Zelenszkij találkozó jó hangulatban zajlott Berlinben.
Nemzetközi Szigorítaná a fegyverviselést az ausztrál miniszterelnök a terrortámadás után
Privátbankár.hu | 2025. december 15. 06:20
Anthony Albanese a nemzeti kabinet napirendjére tűzte a javaslatot.
Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG