2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Ukrajna és Oroszország végrehajtotta az ezer-ezer fős fogolycsere-megállapodás első szakaszát, amelynek keretében 390 ukrán fogoly tért haza – számolt be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és a hadifoglyok ügyeivel foglalkozó ukrán koordinációs törzs pénteken közleményben.

„Megvalósult az ezer-ezer fős megállapodás első része. Ez a megállapodás a (múlt pénteki) törökországi találkozón született, és fontos, hogy teljes egészében végrehajtsuk. Ma 390 ember tért haza. Szombatra és vasárnapra a csere folytatását várjuk” – írta Zelenszkij a Telegramon. Az államfő fotókat is közzétett bejegyzésében a hazatérők fogadásáról.

Az ukrán koordinációs törzs közleményében részletezte, hogy 270 katona és 120 civil került haza Ukrajnába. „Hazatér 270 védő: az ukrán fegyveres erők, köztük a haditengerészet, a légideszant, a területvédelmi erők, valamint az ukrán nemzeti gárda és a határőrség katonái. A ma kiszabadítottak között három nő és 387 férfi van” – részletezte a testület.

A fogolycseréhez kapcsolódva, Zelenszkij videoüzenetet is posztolt a Telegramon, amelyben nehezményezte, hogy Moszkva már egy hete nem válaszol a tűzszünetre tett javaslatra. 

„Szükség van tűzszünetre. Szükségesek a diplomáciai lépések egy valódi béke elérése érdekében. Szükség van egy új és hatékony biztonsági architektúrára. Itt az ideje, hogy még nagyobb nyomást gyakoroljunk Oroszországra, hogy az eredmény ne csak részleges, hanem teljes legyen. Az, hogy az oroszoknak már egy hét elment arra, hogy megfogalmazzák az úgynevezett memorandumot, amellyel válaszolni akarnak a tűzszünet szükségességére, egyértelműen az egész világ kigúnyolása” – jelentette ki az elnök. 

Emlékeztetett arra, hogy háborúban minden nap emberéletekbe kerül. „Oroszországban az emberéletek nem számítanak, de a világnak törődnie kell vele. Új szankciókra van szükség Oroszországgal szemben. Köszönet mindenkinek, aki ezt képviseli és támogatja” – tette hozzá Zelenszkij.

(MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újabb palesztinok haltak meg izraeli légicsapásokban
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:53
Legalább 11 ember meghalt Gázavárosban.
Nemzetközi Nem kér a Hezbollah a libanoni tűzszünetből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:43
A szervezet elutasította a megállapodást.
Nemzetközi Magyar Péter először fogadott egy miniszterelnököt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:22
Az ír kormányfő volt az első ilyen vezető.
Nemzetközi Keresztbe tennének Trump háborús törekvésének
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:52
Az amerikai képviselőház elfogadott egy határozatot, amely megakadályozná Donald Trumpot abban, hogy további katonai lépéseket tegyen Irán ellen kongresszusi felhatalmazás nélkül.
Nemzetközi Áll a bál a Balkánon Trump vejének luxusberuházása miatt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 13:31
Veszélyeztetett élőhelyen épülhet luxusüdülő.
Nemzetközi Ukrán dróntámadás érte Szimferopolt
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 10:53
Három ember életét vesztette, hét pedig megsebesült Szimferopolban.
Nemzetközi Orosz drónok telibe eltaláltak egy többszintes lakóházat
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 10:22
Az orosz támadások következtében Szumi megye jelentős részén nincs áram.
Nemzetközi Washington szerint a Hezbollahtól függ Izrael és Libanon tűzszünete
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 08:55
Izrael és Libanon Washingtonban közvetlen tárgyalásokon megállapodott egymással.
Nemzetközi Moszkva pragmatikus kapcsolatot szeretne Magyarországgal
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 07:52
Készek a kapcsolatok fejlesztésére.
Nemzetközi Nincs magyar vétó, nagy bejelentést tett az EU Ukrajna csatlakozásáról
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 07:27
A cél az, hogy az első tárgyalási klasztert akár már június 15-én, egy luxembourgi EU-miniszteri találkozó alkalmával hivatalosan is megnyissák.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG