2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Már június végén megtartják az amerikai elnökjelöltek első nyilvános televíziós vitáját Joe Biden és Donald Trump között, majd szeptember elején második alkalommal is szembenézhet egymással a demokrata és a republikánus jelölt.

Donald Trump előző elnök, republikánus jelölt, valamint Joe Biden hivatalban lévő elnök, a demokrata párt jelöltje szerdán közölte, hogy elfogadja a CNN hírtelevízió vitára szóló meghívását június 27-re, valamint az ABC országos televízió szeptember 10-i meghívását. Joe Biden kampánycsapata ugyanakkor több feltételhez kötötte az elnök részvételét a vitákban, amelyek között szerepel, hogy azokon nem lesz jelen közönség, valamint harmadik jelölt sem vesz részt bennük. A demokraták kritériumai között szerepel az is, hogy a viták során annak a jelöltnek a mikrofonját kikapcsolják, aki épp nem kapott szót, valamint az eseményeket közvetítő televíziók körét is meghatározták.

Donald Trump az elmúlt hónapokban többször hívta elnökjelölti vitára Joe Bident, azt hangoztatva, hogy "bárhol és bármikor" várja riválisát. A demokrata elnökjelölti kampány az elmúlt hónapokban nem adott világos választ arra, hogy Joe Biden részt vesz-e vitában. A jelenlegi elnök először május elején egy internetes interjúban mondta ki, hogy hajlandó lenne élő vitára republikánus ellenfelével.


Fotó: EPA/JIM LO SCALZO

Donald Trump szerdán közösségi oldalán bírálta Joe Bident a vitákhoz szabott feltételek miatt, azt állítva, hogy a demokrata jelölt "fél a tömegtől". A republikánus jelölt azt is közölte, hogy kettőnél több vitát tart szükségesnek, köztük olyat, amelyet egy nagyobb méretű helyszínen rendeznek meg. Az első elnökjelölti vita június 27-én a CNN hírtelevízió szervezésében lesz, ami azt jelenti, hogy az amerikai média- és politikatörténetben a legkorábbi ilyen esemény lesz.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Fegyverbizniszt kötött Párizzsal Horvátország
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 07:59
Andrej Plenkovic horvát kormányfő hétfőn megerősítette Párizsban, hogy hazája 18 Caesar MK2 típusú francia önjáró tarackot vásárol a hadereje megerősítésére céljából, valamint korszerűsíti 12 Rafale vadászgépét Franciaország segítségével.
Nemzetközi Nagykutyákkal utazott Szijjártó Péter ismét Moszkvába
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 07:16
A magyar külgazdasági és külügyminiszter egy nagy üzleti-vállalati delegációval ment az orosz fővárosba.
Nemzetközi Nagyon nem fog tetszeni Orbán Viktornak, amit von der Leyen mondott Ukrajnáról
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 06:26
Az Európai Bizottság elnöke szerint a két legfontosabb prioritás Ukrajna támogatása és az európai védelmi felkészültség fokozása.
Nemzetközi A tűzzel játszik a vízen Ukrajna – égnek az orosz árnyékflotta hajói
Litván Dániel | 2025. december 9. 05:55
Nyílt támadásokat intéztek az ukránok az orosz olajexportot bonyolító hajók ellen. De mit érhetnek el ezzel? Az orosz válaszcsapás az egész világkereskedelmet megboríthatja.
Nemzetközi Egyre nagyobb a nyomás Ukrajnán, Európa ellentartana
Imre Lőrinc | 2025. december 8. 19:55
Több európai uniós vezető és az ukrán elnök ma a Downing Streeten tárgyaltak. A londoni egyeztetés után Volodimir Zelenszkij Brüsszelbe utazik.
Nemzetközi Cunamitól tart Japán, riasztották a lakosságot
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 16:15
A Japán Meteorológiai Hivatal szerint akár 3 méter magas cunami is elérheti Japán északkeleti partvidékét, miután hétfőn a partoktól távol egy 7,6-os magnitúdójú földrengés történt.
Nemzetközi Európa nem engedi el Ukrajnát, Macron szerint nekik is vannak lapjaik
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:40
Több európai uniós vezető és az ukrán elnök találkoztak ma a Downing Streeten.
Nemzetközi Ukrajna: 150 drónnal támadott az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 12:19
Volt dolga az ukrán légvédelemnek.
Nemzetközi Megvan, ki lesz Bukarest új főpolgármestere
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 09:16
Ciprian Ciucu, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) jelöltje nyerte a vasárnapi választást.
Nemzetközi Az Egyesült Államokba irányuló kínai export továbbra is zuhan
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 06:30
Novemberben a vártnál nagyobb mértékben nőtt Kína exportja az import növekedése azonban elmaradt a várakozásoktól, így öt hónapja a legmagasabb külkereskedelmi többlete alakult ki az országnak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG