Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Ez komoly visszaesés.

A Tesla újautó-eladásai 62 százalékkal estek vissza éves összevetésben Nagy-Britanniában áprilisban, ezzel több mint kétéves mélypontra süllyedtek – közölte a New AutoMotive kutatócég a Reuters híre szerint. Mindez annak ellenére történt, hogy az elektromos járművek iránti kereslet összességében nőtt.

A Tesla más kulcsfontosságú európai piacokon is jelentős eladáscsökkenést szenvedett el a múlt hónapban, miközben a vállalat az újratervezett Model Y piacra dobásával készül válaszolni az európai és kínai versenytársak térnyerésére.

Áprilisban a Tesla mindössze 536 új autót értékesített az Egyesült Királyságban, szemben az egy évvel korábbi 1404 darabbal. A márka idei piaci részesedése ezzel 9,3 százalékra csökkent. A brit Tesla-weboldal szerint az új Model Y kiszállításai júniusban kezdődhetnek, de csak hónapokkal később derülhet ki, sikerül-e visszanyerni a vásárlók bizalmát.

Elon Musk a gyenge első negyedéves globális eladási és profitadatok után két hete közölte, hogy kevesebb időt szán a Trump-adminisztrációval való kapcsolatára, és inkább a cég vezetésére koncentrál. Musk Donald Trumphoz fűződő viszonya és európai szélsőjobboldali nézetekkel való szimpatizálása miatt tüntetések és rongálások érték a Tesla üzleteit és töltőállomásait az Egyesült Államokban és Európában.

A brit elektromosautó-piac összességében 6,9 százalékkal bővült áprilisban: a Volkswagen eladásai 194 százalékkal 2314 darabra, a kínai BYD-é pedig 311 százalékkal 1419 járműre ugrottak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Jobban nőtt ez az euróövezetben, mint amire számítottak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 14:20
Havi és éves összevetésben egyaránt nőtt az euróövezet ipari termelése júliusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett adatai szerint.
Nemzetközi Az olasz bíróság elrendelte a robbantás ukrán gyanúsítottjának kiadatását
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 16. 13:10
Egy olasz bíróság elrendelte annak az ukrán férfinak a kiadatását Németországnak, akit azzal gyanúsítanak, hogy ő koordinálta 2022-ben a balti-tengeri Északi Áramlat gázvezeték elleni támadásokat.
Nemzetközi „Zapad”: a 2022-es közös hadgyakorlat után támadták meg az oroszok Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:57
A 2022-es hadgyakorlat után Oroszország megtámadta Ukrajnát. 
Nemzetközi Olyat mondott Donald Trump, amit még soha
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:36
Először mondta ki, hogy Oroszország agresszor.
Nemzetközi Megdöbbentő dolgot jelentett ki a Kreml szóvivője
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 17:17
A NATO de facto háborúban áll Oroszországgal – jelentette ki hétfőn Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a TASZSZ orosz állami hírügynökség beszámolója szerint.
Nemzetközi Brüsszel Trump segítségével szorongathajta meg Orbán Viktorékat
Litván Dániel | 2025. szeptember 15. 15:14
Kemény szankciókat ígér Trump Oroszország ellen, de kemény feltételeket is szab. Nehéz belátni, hogyan lehetnek ebből valós lépések, de a magyar kormány egyre szorultabb helyzetbe kerül.
Nemzetközi Nagy-Britannia raportra hívta az orosz nagyköveteket
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 14:51
A szigetország beidézte az orosz nagykövetet a NATO légterének példátlan lengyelországi és romániai megsértése miatt.
Nemzetközi A britek és az USA atomerőművek építésére szerződik Trump látogatása előtt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 15. 13:59
Az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok megállapodást ír alá, amelynek célja az atomenergia fejlesztésének felgyorsítása.
Nemzetközi A franciáknak elege van, Macronnak mennie kell
Káncz Csaba | 2025. szeptember 14. 10:52
Miközben Macron nyolc év alatt hetedik miniszterelnökét nevezi ki, centrista projektje az összeomlás szélére került a parlamenti patthelyzet és a választók elégedetlensége miatt. A politikai centrumban folytatódó instabilitás és bénultság csak javítja a populista jobboldal esélyeit a 2027-es elnökválasztáson. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Tovább folytatódik a török politikai tisztogatás
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 13. 16:37
Újabb polgármestert tartóztattak le.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG