2p

Az orosz külügyminiszter-helyettes nyilatkozott.

Nagyon biztonságos körülmények között szállították Oroszországba Bassár el-Aszad volt szíriai elnököt, akit a lázadó csoportok egy villám hadművelettel távolítottak el a hatalomból – közölte Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes az NBC News amerikai hírcsatornának nyilatkozva egy kedden sugárzott interjúban.

A Kreml hétfőn közölte, Vlagyimir Putyin elnök döntött arról, hogy Aszadnak Oroszországban menedéket ad.

Rjabkov az NBC honlapján található szöveg szerint kijelentette: veszélytelenül oldották meg Aszad kimenekítését. „Szavatolták (Aszad) biztonságát, és ez azt mutatja, hogy Oroszország úgy cselekszik, ahogyan egy ilyen rendkívüli helyzetben az szükséges”. Hozzátette, nem részletezi azt, hogy ez miképpen zajlott le, és hogyan rendezték meg orosz részről. A riporternek arra a kérdésére, Oroszország átadja-e Aszadot ahhoz, hogy bíróság elé állítsák, Rjabkov azt felelte: „Oroszország nem részese a Nemzetközi Büntetőbíróságot létrehozó egyezménynek”.

Az oroszok veszélytelenül oldották meg Aszad kimenekítését
Az oroszok veszélytelenül oldották meg Aszad kimenekítését
Fotó: Wikipedia

Moszkva a hidegháború kezdete óta támogatta Szíriát, 1944-ben elismerte függetlenségét, amikor Damaszkusz igyekezett megszabadulni a francia gyarmati uralomtól.

Kedden Szíria új ideiglenes vezetője, Mohamed el-Basír bejelentette, hogy ügyvezető miniszterelnökként átveszi az ország irányítását az Aszadot megbuktató lázadók támogatásával.

Az interjúban Rjabkov egyebek között szólt arról is, Oroszország „határozottan kész lenne megfontolni” egy újabb, amerikai-orosz fogolycserét, hasonlóan az idén augusztusban lefolytatotthoz, amelynek keretében a The Wall Street Journal amerikai lap újságírója, Evan Gershkovich és Paul Whelan volt amerikai tengerészgyalogos is visszatérhetett hazájába, az Egyesült Államokba.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ebben az afrikai országban építhet kitoloncolási központot Hollandia
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 17:02
Kenya politikai helyzete stabil, és afrikai viszonylatban az ország gazdasága is a fejlettebbek közé tartozik. A holland kabinet még idén végleges döntést hozna a központ helyszínéről.
Nemzetközi 3,2 milliárd eurót utalt Ukrajnának az EU
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:51
A hitel költségvetési támogatást foglal magában, valamint a védelmi szükségleteket fedezi.
Nemzetközi Kína is segítséget ígért a brutális földrengéssel sújtott Venezuelának
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 11:28
 A mentési és kutatási munka továbbra is folyik.
Nemzetközi Szumi lakónegyedét is támadta az orosz hadsereg
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:57
Az ukrán légvédelem a drónok zömét elfogta.
Nemzetközi Foci-vb: a nők egynegyede is belenéz a meccsekbe
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 10:26
A mérkőzések döntő többségére, magyar idő szerint „lehetetlen” időpontokban, az éjjeli, vagy a hajnali órákban kerül sor.
Nemzetközi Brutális földrengés rázta meg Venezuelát
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 09:26
A végleges halálos áldozatszám akár több ezerre is emelkedhet.
Nemzetközi Donald Trump kért még 87 milliárd dollárt a Kongresszustól az iráni háborúra
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 08:10
Ebből 21 milliárd dollárt lőszerre, 17,3 milliárd dollárt működési költségekre és 12,1 milliárd dollárt pedig titkos programokra szánnának.
Nemzetközi Vinícius Junior vezérletével nyertek a brazilok – eredmények
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 06:37
A mexikói válogatott története során először százszázalékos teljesítménnyel zárta a világbajnoki csoportkört.
Nemzetközi Lavrov: „Oroszország nem fog megelégedni átmeneti megoldásokkal”
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 19:33
Még van lehetőség az ukrajnai háború diplomáciai eszközökkel történő rendezésére – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdán Moszkvában a Primakovi Előadások elnevezésű nemzetközi tudományos és szakértői fórumon.
Nemzetközi Üzemanyaghiány fenyegeti Oroszországot
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 18:15
Fél évbe is beletelhet, mire helyreállítják Moszkva legfontosabb olajfinomítóját.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG