1p

David Lammy, a brit külügyminiszter megerősítette, hogy a brit kormány beidézte az orosz nagykövetet a külügyminisztériumba.

Egy rövid bejegyzésben, amit az X-en tett közzé, ezt írta:

„Putyin tegnapi légicsapásaiban civilek haltak meg, házak rombolódtak le és épületek rongálódtak meg, beleértve a British Council és az EU kijevi küldöttségének épületét is.

Behívtuk Andrej Kelint, az orosz nagykövetet, mert a gyilkolást és a pusztítást abba kell hagyni.

David Lammy kijelentette: abba kell hagyni a gyilkolást!
David Lammy kijelentette: abba kell hagyni a gyilkolást!
Fotó: MTI/EPA/Kim Ludbrook

Más ország is elítéli az egyre erősödő orosz csapásokat. A cseh külügyminiszter szerint a kijevi támadások azt mutatják, hogy Oroszország semmibe veszi a béketárgyalásokat.

Jan Lipavský cseh külügyminiszter is reagált az éjszaka folyamán Kijev elleni orosz támadásra, azt mondva, hogy az „Oroszország béketárgyalásokkal szembeni megvetésének szörnyű megnyilvánulása”.

„Az orosz rakéták több épületet is eltaláltak, köztük az EU-küldöttséget is. Szégyen az agresszorra. Legmélyebb részvétünk az áldozatok családjainak. Csehország továbbra is határozottan kiáll Ukrajna mellett ” – mondta. (The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Robert Brovdi nem csomagolta be mondanivalóját Szijjártó Péternek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 16:51
Dugjátok fel a seggetekbe a szankcióitokat” – ezt üzente Szijjártónak a Magyarországról kitiltott Robert Brovdi
Nemzetközi A nyílt utcán hagyták helyben a volt lengyel egészségügyi minisztert
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 15:29
Támadás áldozata lett szerda délután a volt lengyel egészségügyi miniszter, Adam Niedzielski.
Nemzetközi Karácsony Gergelyék nem mehettek be a raboskodó isztambuli főpolgármesterhez
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 14:14
Karácsony Gergely arról posztolt, hogy a török rezsim megakadályozta, hogy meglátogassák Isztambul bebörtönzött főpolgármesterét.
Nemzetközi „Magyarország a történelem rossz oldalán áll” – üzenték Szijjártó Péternek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 13:48
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter reagált Szijjártó Péter szavaira, miszerint kitiltott egy kárpátaljai származású drónparancsnokot Magyarországról. 
Nemzetközi Ukrán drónoktól lángoltak az orosz olajfinomítók
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 12:50
Százkét ukrán drónt semmisített meg az éjszaka folyamán az orosz légtérben a légvédelem – közölte csütörtökön a moszkvai katonai tárca.
Nemzetközi 444: a Magyar hívójelű Robert Brovdi kitiltását jelentette be Szijjártó Péter
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 11:28
Kárpátaljai magyar származású drónparancsnok a kitiltott.
Nemzetközi Trump elleni nemzetközi összeesküvés készül Kínában
Káncz Csaba | 2025. augusztus 28. 10:31
Moszkva és Kína kezüket dörzsölve figyelik az Egyesült Államok és India között elmérgesedő viszonyt. Mostanra Trumpnak már tisztában kell lennie azzal, hogy Putyin nemcsak becsapja őt, hanem hogy ő is részt vesz a jelenlegi, ellene irányuló globális kampányban. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Kijevet bombázták az oroszok, egy gyerek is meghalt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 09:26
Kijevben hárman meghaltak a támadásban.
Nemzetközi Szijjártó Péter rendkívüli kormányzati döntést jelentett be a Barátság elleni támadásról
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 07:10
Mindenkinek számítania kell a következményekkel.
Nemzetközi Azonosították a minneapolisi halálos iskolai lövöldözés tettesét
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 06:38
A rendőrség szerint a 23 éves Robin Westman volt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG