2p

Georgiába érkezett szerdán Alain Berset, a strasbourgi székhelyű Európa Tanács főtitkára, aki a hivatalos látogatáson elsősorban a belpolitikai helyzetről tárgyal az országban.

A georgiai külügyminisztérium közlése szerint Berset mások mellett Mihail Kavelasvili megválasztott elnökkel és Irakli Kobahidze miniszterelnökkel tárgyal. Az Európa Tanács közlése szerint a főtitkár látogatásának célja, hogy biztosítsa az együttműködés folytatását a strasbourgi székhelyű intézmény és Georgia között úgy, hogy az „teljesen megfeleljen a nemzetközi szervezet alapértékeinek és elveinek”. Az ET egyúttal megállapította, hogy Georgiában jelenleg „súlyos feszültségek jellemzik a politikai helyzetet, a politikai vita szélsőségesen polarizálódik, és az elmúlt hetekben erőszakos cselekmények is lezajlottak az országban”.

A szervezet azt kérte, hogy a helyi hatóságok „tartózkodjanak az erő aránytalan alkalmazásától, és tartsák tiszteletben az alapvető szabadságjogokat, köztük a véleménynyilvánítás és a gyülekezés szabadságát”. Georgiában az ellenzék vitatja a legutóbbi választási eredményeket, és tiltakozó megmozdulások zajlottak le amiatt is, hogy a kormány bejelentette az európai uniós csatlakozási folyamat felfüggesztését.

(MTI)

Címkék: Nemzetközi Grúzia

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Magyarország menedéket adott, Varsó elítélte, most európai elfogatóparancs jöhet a lengyel ex-miniszter ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:13
A varsói kerületi bíróság csütörtökön elrendelte Zbigniew Ziobro letartóztatását.
Nemzetközi Fontos tárgyalást rendeznek ma a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:10
Irán és az Egyesült Államok Ománban egyeztetnek Teherán nukleáris programjáról.
Nemzetközi Átveszi az irányítást az üzleti világban a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 19:33
Az AI (mesterséges intelligencia) vált a globális digitális gazdaság fő hajtóerejévé, amely egyszerre formálja át az üzleti szoftvereket, a keresést és a tartalomfogyasztást – írta friss elemzése alapján a Deloitte.
Nemzetközi Trump újabb játszmája: lejárt az Új START atomfegyver-korlátozási egyezmény – de mi jön ezután?
Bózsó Péter | 2026. február 5. 19:07
Lehet, hogy elindul egy új fegyverkezési verseny a nukleáris arzenálok terén, de van remény egy új, többoldalú megállapodásra is.
Nemzetközi Epstein-ügy: a brit miniszterelnök bocsánatot kért
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:23
A botrány kikezdte a kormányfőt.
Nemzetközi Zelenszkij világossá tette feltételét a tűzszünethez
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 18:07
Ukrajna kész a tűzszünetre, de Moszkván a sor – mondja az ukrán elnök. 
Nemzetközi Hadat üzent a tenger alatti szabotázsoknak az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:46
Több száz millió euróval védik az adatkábeleket. 
Nemzetközi Remény a békére: új fogolycsere Kijev és Moszkva között
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 15:29
Öt hónap után először.
Nemzetközi Több milliárd euró érkezett Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:22
2,9 milliárd euró az EBRD-től.
Nemzetközi A kínai tisztogatás a védelmi ipart is elérte
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 14:01
Az ország vezetése eltávolított három, a védelmi szektorhoz kötődő törvényhozót, miután vizsgálat indult a legfőbb tábornok ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG