2p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Dióhéjban az elmúlt órák eseményei.

  • Az ukrán légierő tájékoztatása szerint a légvédelmi rendszerek sikeresen lelőttek 12 rakétát, valamint 13 drónt. Ám az energetikai infrastruktúrát célzó éjjeli támadások következtében két energetikai dolgozó megsebesült Zaporizzsja régióban, emellett pedig jelentős károk keletkeztek a Lviv városában található energetikai berendezésekben is.
  • Szombaton, néhány nappal azután, hogy Oroszország és Észak-Korea kölcsönös katonai támogatásról szóló megállapodást írt alá, kikötött a Theodore Roosevelt amerikai nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó a dél-koreai Busan katonai kikötőben. A dél-koreai haditengerészet közlése szerint 2023 novembere óta először futott be amerikai repülőgép-hordozó egy dél-koreai kikötőbe. A Theodore Rooseveltet két, Aegis ballisztikus rakétavédelmi rendszerrel felszerelt romboló kísérte.

Vlagyimir Putyin orosz elnököt fogadja Pham Minh Chinh vietnami kormányfő a hanoi miniszterelnöki hivatalban 2024. június 20-án
Vlagyimir Putyin orosz elnököt fogadja Pham Minh Chinh vietnami kormányfő a hanoi miniszterelnöki hivatalban 2024. június 20-án
Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat pool/Krisztyina Kormilicina

  • A Fehér Ház döntése szerint a Patriot légvédelmi rakétarendszerek szállítása esetén Ukrajna prioritást élvez: más országok nem kapják meg a fegyvereket addig, amíg Kijev nem jut kellő számú légvédelemhez. Vlagyimir Putyin orosz elnök vietnami látogatása során kilátásba helyezte, hogy változtatna az atomfegyverek használatára vonatkozó doktrínán. 
  • Eközben Hollandia védelmi minisztere, Kajsa Ollongren már azt jelentette be, hogy egy másik országgal közösen Patriot légvédelmi rakétákat küldenek Ukrajnának. Az illetékes nem nevezte meg, hogy melyik ez a bizonyos másik ország, ennek felfedését meghagyják az érintettnek. A holland védelmi minisztérium vezetője azt sem árulta el, hogy mikor adják át a rakétákat.

(MTI, BBC)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem volt elég egyszer felrobbantani a Moszkva közeli erőművet az ukránoknak – videóval
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 10:44
Az éjszaka után reggel is érkeztek az újabb ukrán drónok.
Nemzetközi Orbán Viktor hibrid ülésre megy
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 10:12
Háború vagy béke? Ez lesz a fő kérdés.
Nemzetközi Újabb fordulat a béketárgyalásokon: Trump és Zelenszkij közösen dönthet?
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 09:23
Az ukránok nagyon elégedettek a legutóbbi fejleményekkel, minden aggályukra választ kaptak, még közös nyilatkozat is született.
Nemzetközi Szép csendben kivégezték Musk hatékonyság-hatóságát
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 08:59
Nincs már DOGE.
Nemzetközi Megint Bejrútban csapott le Izrael, a Hezbollah második embere bánhatta
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 08:28
Az izraeliek szerint sikeres volt az akció.
Nemzetközi Megvan, kire cserélik Orbán Viktor elítélt szövetségesét
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 07:36
Milorad Dodik örökségét viszi tovább az új boszniai szerb elnök
Nemzetközi Itt van Európa igazi válasza a 28 pontos békére
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 07:14
Átírták kicsit a Trump-féle béketervet.
Nemzetközi Nemet mondtak szomszédaink a kegyes halálra
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 06:59
A parlament elfogadta, de a népszavazás elutasította az eutanázia legalizálását Szlovéniában.
Nemzetközi Marco Rubio szerint sokkal közelebb a béke, mint eddig bármikor
Privátbankár.hu | 2025. november 24. 06:21
Nagy előrelépést hoztak a genfi tárgyalások az amerikai külügyminiszter szerint.
Nemzetközi Egész jól haladt a béketárgyalás, amikor Trump dühösen kifakadt az oldalán
Privátbankár.hu | 2025. november 23. 17:03
Az amerikai elnök arról írt, hogy semmiféle hálát nem kapott az erőfeszítéseiért az ukrán vezetéstől. Ő nem vesz részt a genfi béketárgyaláson, az ott lévő korábbi ukrán védelmi miniszter azonban bizakodó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG