2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Az orosz-ukrán háború 847. napja volt a szerdai. Mi történt az elmúlt órákban?

  • A Marine Le Pen által fémjelzett Nemzeti Tömörülés (RN) elnöke és miniszterelnök-jelöltje, Jordan Bardella szerdán jelezte, hogy betartaná Franciaország nemzetközi kötelezettségvállalásait. Kijelentette: „van egy vörös vonal számomra. Nem szándékozom megkérdőjelezni a Franciaország által a nemzetközi színtéren vállalt kötelezettségeket. Van egy hitelességi kérdés az európai partnereinkkel és NATO-szövetségeseinkkel szemben." A pártelnök megerősítette, folytatja a Franciaország által eddig képviselt irányvonalat, és támogatja Kijev katonai támogatását.

Ukrajna nem marad egyedül
Ukrajna nem marad egyedül
Fotó: MTI/AP

  • Vlagyimir Putyin Észak-Koreában járt, ahol Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel közösen olyan egyezményt írt alá, amely tartalmaz egy olyan záradékot, hogy az országoknak egymás segítségére kell sietniük, ha valamelyiküket megtámadják. A kölcsönös védelmi záradék felvétele az átfogó stratégiai partnerségükbe, amelyet Kim "szövetségnek" nevezett, tovább fokozza a nyugat aggodalmát az Észak-Korea és Oroszország közötti egyre szorosabb kapcsolatok miatt.
     
  • Hennagyij Truhanov, Odessza polgármestere arról számolt be, hogy az orosz csapatok június 19-én ballisztikus rakétával támadták a nagyváros partvidéki területét, a lövedéket a megszállt Krímtől lőtték ki.
     
  • Volodimir Zelenszkij ukrajnai energiaválsággal foglalkozó tanácskozást hívott össze, itt kijelentette, hogy intézkedéseket dolgoznak ki annak érdekében, hogy az emberek könnyebben átvészeljék a fűtési szezont. Az elnök ígérete szerint a cél, az, hogy kiszámíthatóbbá tegyék az időszakot, és segítsenek ennek átvészelésében.
     
  • Több mint egy napja lángol egy orosz olajlerakat, miután június 17-én éjjel ukrán drómtámadás érte. A rosztovi terület kormányzója szerint nem sikerült megfékezni a lángokat, így egy második tartály esetében is szükség volt nyomásmentesítésre.

(The Guardian, Ukrainska Pravda, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Újabb reakció érkezett az Európai Bizottságtól, de ennek most örülhet a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 18:50
Az EU-ban nem lehet fenyegetéseket intézni a tagállamok felé – erről az Európai Bizottság szóvivője beszélt.
Nemzetközi Donald Trump üzent Iránnak: csak a feltétel nélküli megadást fogadjuk el
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 16:15
Donald Trump amerikai elnök pénteken Irán „feltétel nélküli megadását” követelte egy héttel azután, hogy Izraellel közösen megindították a perzsa ország elleni rakétacsapásokat.
Nemzetközi Fontos tárgyalás előtt Trump, ami az iráni offenzíva jövőjéről is dönthet
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 14:42
Donald Trump amerikai elnök a tervek szerint pénteken találkozik az Egyesült Államok védelmi miniszterével, Pete Hegseth-tel a Fehér Házban.
Nemzetközi Kerüljék el Magyarországot: ezt javasolja az ukránoknak a kijevi külügy
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 12:23
Magyarországon fennáll a tulajdon önkényes elrablásának kockázata, erre figyelmeztette az ukrán és európai üzleti szereplőket Ukrajna külügyminisztériuma. Az ukrán állampolgároknak azt javasolják, még tranzit esetén is keressenek kerülőutat.
Nemzetközi Már több mint ezer iráni civil vesztette életét a légicsapásokban – szárazföldi támadással is számol az iráni külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 11:55
Az eddigi legsúlyosabb légicsapások érték Teheránt csütörtök éjjel.
Nemzetközi Két országból indul pénteken mentesítő járat Budapestre
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 09:59
A külügyminisztérium megállapodott a FlyDubai légitársasággal, péntek este 166 fővel indulhat mentesítő járat Budapestre – jelentette be Szijjártó Péter külügyminiszter. Az egyiptomi üdülővárosból, Sarm es-Sejkből 70 ember jöhet haza.
Nemzetközi Korrigált a forint a dollárral szemben, de az euró drágább, mint tegnap
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 07:25
Erősödött a dollárral és a svájci frankkal szemben a forint, az euróhoz viszonyítva minimális gyengüléssel indult péntek reggel.
Nemzetközi Ukrán külügyminiszter: Túszul ejtettek hét ukrán pénzszállítót a magyar hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 06:50
Két pénzszállító autót tartóztattak fel a magyar hatóságok, és túszul ejtették az ukrán állami bank hét dolgozóját – erről írt az ukrán külügyminiszter péntek hajnalban. Az Oschadbank dolgozói a Raiffeisen Bankhoz indultak a készpénzzel, de Magyarországon elvesztette velük a kapcsolatot az ukrán fél.
Nemzetközi Mentőjáratok indulnak: Ammánból, Rijádból és Maszkatból is jönnek haza a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 19:39
Több ezer magyar vár a hazatérésre.
Nemzetközi Spanyol hadihajók indultak Kréta felé
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 18:22
Spanyolország hadihajóval segíti Ciprus védelmét, miután a szigetországot iráni dróntámadások érték.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG