2p

Ez történt a hét első napján.

  • Vlagyimir Putyin elbocsátotta négy védelmi miniszterhelyettest, és egy rokonát, Anna Civilevát nevezte ki az egyik megüresedett posztra.
  • Putyin ezen a héten 24 év után először látogat Észak-Koreába – közölte a két ország. Kim Dzsong Un észak-koreai vezető tavaly szeptemberben Oroszország távol-keleti részén tett látogatása alkalmával hívta meg az orosz elnököt. „A KNDK államügyekért felelős elnökének, Kim Dzsongunnak a meghívására Vlagyimir Putyin baráti állami látogatást tesz a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságban június 18-19-én” – közölte a Kreml hétfőn. Putyin ezt követően június 19-20-án Vietnamba látogat.
  • Kilenc katona megsérült egy robbanásban hétfőn egy cseh katonai területen, amelyet ukrán csapatok kiképzésére használtak – közölte a hadsereg és egy kórház. Két közepesen megsérült katonát helikopterrel szállítottak a fővárostól, Prágától mintegy 200 kilométerre (125 mérföldre) keletre fekvő Olomouc egyetemi kórházába – tájékoztatott a kórház szóvivője.

Putyin ideges?
Putyin ideges?
Fotó: Kreml

  • Ukrajna közölte, hogy az orosz erők fokozzák a támadásaikat, és megpróbálnak nagyobb területeket elfoglalni, mielőtt Kijev hadserege több katonai segítséget kap külföldről, köztük F-16-os vadászgépeket. Az ukrán hadsereg főnöke, Olekszandr Szirszkij azt is elmondta, hogy az oroszok a tűzerejüket Donyeck térségére, különösen a pokrovszki frontra összpontosítják.
  • Ukrajna kelet-középső Poltava régiója ellen hétfőn egy orosz rakétatámadás több lakótömböt is megrongált, és legalább kilenc embert megsebesített – közölte egy helyi tisztségviselő. A régió kormányzója elmondta, hogy több mint 55 ezer magán- és ipari fogyasztó maradt áram nélkül, miután a régióban az elektromos vezetékek megsérültek egy orosz légitámadásban.
  • A Kreml szerint a NATO főtitkárának, Jens Stoltenbergnek a megjegyzése, miszerint a katonai szövetség újabb nukleáris fegyverek telepítéséről folytat tárgyalásokat, „a feszültség eszkalációja”.

(The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ez az afrikai ország több száz, az Egyesült Államokból kitoloncolt nyugat-afrikait fogad be
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 16:21
Sierra Leone több száz olyan nyugat-afrikai, akit kitoloncoltak az Egyesült Államokból – közölte szombaton az afrikai ország külügyminiszteréről.
Nemzetközi Súlyos tűzvédelmi szezonra készül a magyarok egyik kedvenc országa
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 15:53
Horvátország súlyos tűzvédelmi készül, miután az év eleje óta hússzal több tűzesetet jelentettek, és hetvenre nőtt a leégett terület nagysága a tavalyi azonos időszakához képest.
Nemzetközi Szeptemberben Franciaországba látogat a pápa
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 15:13
XIV. Leó pápa szeptember 25. és 28. között Franciaországba utazik, és felkeresi az UNESCO párizsi központját is, amely költségvetési nehézségekkel küzd, miután az Egyesült Államok tavaly kilépett a szervezetből – közölte szombaton a Vatikán.
Nemzetközi Az elmúlt évek legnagyobb tüntetése zajlik Londonban
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 14:51
Több tízezer tüntető gyűlt össze Londonban két egymással rivális felvonuláson: a szélsőjobboldali Tommy Robinson által szervezett Unite the Kingdom (Egyesítsd a Királyságot) elnevezésű tüntetésen és egy palesztin-párti tüntetésen.
Nemzetközi Donald Trump: Már az is elég lenne, ha Irán 20 évre felfüggesztené atomprogramját
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 13:52
Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy elfogadná Irán nukleáris programjának 20 éves felfüggesztését, ami a jelek szerint megerősíti az álláspontjuk elmozdulását a program teljes leállításának követelésétől.
Nemzetközi Félezer elesett katona holttestét szállították vissza Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 13:21
Az oroszok elleni háborúban több mint ötszáz ukrán katona holttestét szállították haza – közölte a hadifoglyokkal való bánásmóddal foglalkozó ukrán koordinációs törzs szombaton a Facebookon anélkül, hogy megjelölte volna, melyik napon történt az átadás.
Nemzetközi Megkongatta a vészharangot a WHO
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 11:29
Szakértőik szerint a klímaválság már közegészségügyi vészhelyzet.
Nemzetközi Ismét ebolajárvány tört ki Kongóban
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 10:45
Már nyolcvan halálos áldozatot követelt. 
Nemzetközi Borzongató most a gyönyörű Velencében lenni
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 09:39
Velencében tetőzött az ár, tíz éve nem volt ilyen hideg májusban.
Nemzetközi Donald Trump adja át a kilincset Vlagyimir Putyinnak
Privátbankár.hu | 2026. május 16. 08:59
Kétnapos látogatásra Kínába utazik orosz államfő május 19-én – jelentette be a Kreml szombaton. Csak úgy jönnek-mennek az államfők Hszi Csin-pingnél. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG