2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Lengyelország bekérette a magyar nagykövetet, miután Magyarország újabb két lengyel állampolgárnak adott menedékjogot, ami tovább mélyíti a két ország közötti diplomáciai feszültséget.

A varsói külügyminisztérium pénteken közölte a Polsat News hírtelevízióval, hogy „sajnálattal fogadja” a Magyarország által két újabb lengyel állampolgárnak nyújtott menedékjogról szóló információt. A hír azután került nyilvánosságra, hogy Magyarország brüsszeli EU-képviselete karácsony előtt értesítette a többi tagállamot a döntésről.

A lengyel külügyminisztérium megerősítette, hogy megkapták az értesítést, de az nem tartalmazta az érintett személyek adatait. Varsó közvetlenül a magyar féltől kért tájékoztatást, de egyelőre nem kapott választ – írja a Pénzcentrum.

Ez sem tesz jót a két ország kapcsolatának
Ez sem tesz jót a két ország kapcsolatának
Fotó: DepositPhotos.com

A lengyel tárca közleményében hangsúlyozta, hogy Magyarország lépései „negatív hatással vannak a kétoldalú kapcsolatokra, valamint sértik az európai szolidaritás elvét”. Hozzátették, hogy már korábban figyelmeztették a magyar hatóságokat: nem értenek egyet az olyan intézkedésekkel, amelyek „aláássák az uniós tagállami jogrendszerek iránti bizalmat”.

Maciej Wewiór külügyi szóvivő péntek este megerősítette, hogy a magyar nagykövetet bekérették a minisztériumba, ahol tájékoztatták, hogy Lengyelország kifogásolja a magyar kormány egyes intézkedéseit és nyilatkozatait, mert azok ellentétesek az EU-ban érvényes együttműködési elvekkel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Úgy tűnik, Putyint is meghívta Trump a béketanácsba
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 12:18
A Kreml szerint az orosz elnöknek is ment meghívó.
Nemzetközi Már megint Grönland: befutott von der Leyen elszánt üzenete
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:59
Trump miatt fogtak össze az európai nagyágyúk, hogy megvédjék Grönland szuverenitását.
Nemzetközi Ki kellett vágni a roncsból a túlélőket – Tragédia a síneken, videóval
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 06:17
Legalább 21 halottja van egy vasárnap esti súlyos vonatbalesetnek. Nagysebességű vonatok ütköztek.
Nemzetközi Nagyon sötét jövő felé hajózik az amerikai haditengerészet
Litván Dániel | 2026. január 18. 18:05
Végzetes spirálba került az amerikai hadihajó-fejlesztés, egyelőre nem látszik, hogyan tudnának ebből kikeveredni. Kína pedig gőzerővel építkezik.
Nemzetközi „Amint feltettem a sellőfarkat, az életem megváltozott” – mondja egy hivatásos hableány
Kormos Olga | 2026. január 18. 14:56
A profi sellők kihűlést, tengeribetegséget, arcüreg- és fülgyulladást és egyebeket kockáztatnak, de a jutalom az, hogy az „óceánok nagyköveteivé” válhatnak – és egy kicsit színesebbé teszik a világot. Már Magyarországnak is van sellője.
Nemzetközi Megjött Trump meghívója: Orbán Viktor a gázai béketanácsba is beülhet
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 11:22
Szijjártó Péter jelentette be a hírt, aki szerint Donald Trump továbbra is békepárti.
Nemzetközi Panaszkodnak az oroszok
Elek Lenke | 2026. január 18. 10:56
Nincs elég óvóhely a Fekete-tenger mentén, nem higiénikusak, a kulcsokat meg nem találják.
Nemzetközi Trump a világ legboldogabb emberévé teheti Putyint – rendkívüli ülést hívtak össze Grönland ügyében
Privátbankár.hu | 2026. január 18. 10:36
Cipruson ülnek össze az uniós nagykövetek vasárnap.
Nemzetközi Kína miatt löki félre Putyin kinyújtott kezét Trump a nukleáris fegyverek ügyében?
Litván Dániel | 2026. január 18. 06:03
Február elején lejár az utolsó orosz-amerikai nukleáris fegyverzetkorlátozási egyezmény. Putyin hosszabbítana, Trump hallgat. Mi jöhet, és mi lesz, ha utód nélkül szűnik meg az egyezmény?
Nemzetközi Szlovénia is küld katonákat Grönlandra
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 13:15
A szlovén kormány döntése alapján két katonatisztet küldenek Grönlandra egy dán vezetésű nemzetközi katonai gyakorlat előkészítésére és végrehajtására – közölte a szlovén védelmi minisztérium szombaton.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG