2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Oroszország rekord összegű, 22 ezer dollárt ajánl a moszkvai lakosoknak az ukrajnai harcokért.

Moszkva hatóságai rekordösszegű belépési bónuszt ajánlanak az Ukrajnában harcoló újoncok számára. Mindez mutatja, hogy az orosz csapatok létszámának növelése milyen fontos az országnak, s hogy mennyire nincs tülekedés a háborúban való részvételért. 

A pénzügyi motiváció mindig akkor jön, amikor Vlagyimir Putyin katonákat akar toborozni a hadseregébe, hiszen Oroszország teljes körű ukrajnai inváziója immár harmadik éve tart.

Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester 1,9 millió rubel (körülbelül 22 000 dollár) egyszeri bónuszt vezetett be a katonasághoz csatlakozó városlakók számára – hivatkozik a CNN a keddi közleményükre.

Az orosz védelmi minisztérium képén orosz katonák légvédelmi gépágyúval a kelet-ukrajnai Donyecki terület orosz erők által elfoglalt részén, Avgyijivka térségében 2024. június 21-én
Az orosz védelmi minisztérium képén orosz katonák légvédelmi gépágyúval a kelet-ukrajnai Donyecki terület orosz erők által elfoglalt részén, Avgyijivka térségében 2024. június 21-én
Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium

 

Bárki, aki elfogadja az ajánlatot, akár 5,2 millió rubelt (59 600 dollárt) is kereshet a szolgálat első évében.  

Azok, akik hajlandók csatlakozni a harchoz Ukrajnában, egyszeri, mintegy 5690-11.390 dolláros készpénzes kifizetést is kaphatnak a sérülésekért „a súlyosságtól függően”, és egy akcióban elesett katona családja 34 150 dollárt is kaphat.

Noha az orosz áldozatok számát továbbra is titok övezi, a becslések szerint a meghalt katonák száma magas. Csak májusban és júniusban valószínűleg több mint 70 000 katona halt meg vagy sebesült meg, mivel az orosz hadseregnek nagy veszteségekkel kellett szembenéznie egy új fronton Harkiv térségében – közölte a brit védelmi minisztérium július 12-én.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Riasztották a NATO vadászgépeit az orosz drónok és rakéták miatt
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 11:55
Négy órán át készültségben álltak.
Nemzetközi Kellemetlen csapást vitt be Oroszország Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 11:19
A vasúti rendszert érte találat.
Nemzetközi Sokkoló eredményt hozott egy uniós felmérés – de tényleg küszöbön áll egy Európa-Oroszország háború?
Wéber Balázs | 2025. december 6. 10:47
Az európaiak fele szerint nagy a veszélye az Európa és Oroszország közötti nyílt háborúnak, kétharmaduk szerint pedig országuk nem tudná megvédeni magát egy orosz támadás esetén. De valóban korszakhatárhoz érkeztünk? Mennyire indokoltak ezek a félelmek?
Nemzetközi Megkongatták a vészharangot: sérült a csernobili szarkofág, sugárzásveszély lehet
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 10:18
Aggasztó hírek Csernobilból.
Nemzetközi A Trump-kormány szerint Európában a „civilizáció eltörlése” fenyeget
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 19:59
Európát a „civilizáció eltörlésének” veszélye fenyegeti, és egy nap elveszítheti megbízható amerikai szövetségesi státuszát – áll a Trump-kormányzat új stratégiai dokumentumában, amely felháborodást váltott ki európai körökben, miután többen a Kreml retorikájához hasonlították azt.
Nemzetközi Az USA Európa által vezetett NATO-t szeretne már 2027-re
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 18:01
Az Egyesült Államok azt szeretné, ha Európa 2027-re átvenné a NATO hagyományos védelmi képességeinek többségét – a hírszerzéstől a rakétákig –, közölték a Pentagon tisztviselői ezen a héten Washingtonban diplomatákkal. A szoros határidőt több európai tisztviselő is irreálisnak tartja.
Nemzetközi Újabb orosz kikötőt és olajfinomítót gyújtottak fel az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 16:50
Ukrán drónok éjjel csapást mértek Oroszország krasznodari határterületén fekvő temrjuki tengeri kikötőre, valamint a Szamarai területen található Szizrany olajfinomítóra – közölte az ukrán fegyveres erők vezérkara pénteken.
Nemzetközi Az új német sorozási törvény a nőkhöz is szól
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:40
Pénteken jóváhagyták a vitatott új katonai szolgálati törvényt, amelynek célja a Bundeswehr létszámának növelése, és a NATO-célok teljesítése.
Nemzetközi Szijjártó Péter szerint ezért halt meg az ukrajnai magyar
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 15:20
Hiába tagadják, Ukrajnában kényszersorozás zajlik, és ennek magyar áldozata is van – írta a külügyi tárca vezetője bejegyzésében.
Nemzetközi Kamatcsökkentés a rekord alacsony infláció után a világ legnépesebb országában
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 14:02
Az indiai jegybank (Reserve Bank of India – RBI) az elemzői várakozásokkal összhangban kamatot csökkentett pénteken.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG