2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Horogkereszteket festettek az épület homlokzatára.

Péntekre virradóra, detonáció történt egy rotterdami építőipari szakiskola bejáratánál, és az elkövetők horogkereszteket és obszcén szavakat festettek az épület homlokzatára - írta pénteken az NlTimes hírportál.

A rendőrség közlései szerint a robbanószerkezetet hajnali négy óra körül hozták működésbe. Az épület számos ablaka betört, de az incidensben senki sem sebesült meg. A sajtóban közzétett fotókon az látszik, hogy legalább öt horogkeresztet, valamint a "rohadt náci" kifejezést fújták vörös színű spray-vel a szakiskola ablakaira.
A hatóságok átvizsgálták a környéket, de nem találtak gyanúsítottat. A rendőrség tovább nyomoz az ügyben.

Rateb Abawi, az iskola szóvivője a holland sajtónak nyilatkozva elmondta, hogy nem sejti ki és milyen indíték állhatott a robbantás hátterében.  "Az iskola nem kapott előzetes bejelentést, hogy bárki tervezne elkövetni valamit" - mondta tette hozzá. A betört ablakokat letakarták, a horogkereszteket és a többi graffitit pedig eltávolították az épület homlokzatáról. A tanítás pénteken a szokásos módon folytatódik.

Egy csütörtökön közzétett rendőrségi jelentés szerint év eleje óta 496 robbantásos támadást követtek el hollandiai lakóházak és vállalkozások ellen, több mint kétszeresét tavalyi év azonos időszakában történt ilyen jellegű incidenseknek. Továbbra is Rotterdamban és Amszterdamban történik a legtöbb támadás, de egyre többet követnek el kisebb városokban is.  A hatóságok és a holland települések polgármesterei fokozott segítséget kértek a növekvő bűnözés elleni küzdelemhez, és egyebek mellett a támadásokhoz gyakran használt Kobra tűzijátéktelepek európai uniós szintű betiltását szorgalmazták. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ma tárgyalhat Magyar Péter Robert Ficóval, fontos kérdések vannak napirenden
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 10:59
A leendő magyar miniszterelnök, Magyar Péter kedden tárgyal telefonon Robert Fico szlovák kormányfővel, akit egyebek mellett a Beneš-dekrétumokról is kérdezni szeretne. A leköszönő Fidesz-kormány azon törekvését pedig, hogy az orosz földgáz ügyében a magyar és a szlovák kormány közösen indítson pert az EU vezetése ellen, inkább nem folytatná – írja a Parameter.sk.
Nemzetközi Kipróbálják a cikkelyt, amely alapján háborúba mehetnének az uniós országok
Litván Dániel | 2026. április 21. 10:01
Ér valamit a közös uniós védelmi záradék? Az uniós csúcs után megpróbálják szimulálni ezt is.
Nemzetközi Bombahír: már ma megindulhat a szállítás a Barátság kőolajvezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:07
Cserében szerdán a magyar kormány várhatóan ejti majd a vétóját a 90 milliárd eurós hitelcsomaggal kapcsolatban.
Nemzetközi Lejár a határidő, Trump nem lacafacázik tovább Iránnal
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 07:11
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy az Egyesült Államok folytatja a katonai csapásokat Irán ellen a tűzszünet lejárta után.
Nemzetközi Feloldhatják a magyar vétót, mehet a pénz Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:32
Az uniós nagykövetek várhatóan szerdán jóváhagyják a 90 milliárd eurós hitelkeretet Ukrajna számára, amennyiben addigra újraindul az orosz kőolajszállítás a Barátság (Druzsba) vezetéken keresztül – írja a Politico.
Nemzetközi Magyar Péter bejelentette: mégsem lépünk ki a Nemzetközi Büntetőbíróságból
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:39
A Tisza Párt elnöke korábban meghívta Benjamin Netanjahut az október 23-ai ünnepségre, hétfőn viszont arról beszélt, Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagja marad. Ha valóban így lesz, Netanjahut kötelező lenne letartóztatni, amint Magyarországra lép.
Nemzetközi ENSZ: naponta 47 palesztin nő és lánygyerek vesztette életét a gázai háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:36
A nők egyenjogúságáért küzdő ENSZ-ügynökség arra is figyelmeztetett, hogy a vérontás a tűzszünet ellenére is folytatódik.
Nemzetközi Mi történik megint? Fortyog a tenger Hormuznál kalózkodás és lefoglalt hajó miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:02
Konténerhajót tartóztattak fel, majd foglaltak le az amerikaiak, több se kellett Iránnak.
Nemzetközi Putyin örömére: oroszbarát politikus győzhetett a bolgároknál
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 07:58
A korábbinál nagyobb részvétel mellett zajlott a voksolás.
Nemzetközi Micsoda karrier! KGB-ügynökből üzleti coach
Elek Lenke | 2026. április 19. 17:34
Jelena Sztanyiszlavovna Vavilova, a Külügyi Hírszerző Szolgálat, a KGB nyugalmazott ezredese a félelmetes hírű szervezetben szerzett tapasztalatait hasznosítja az üzleti életben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG