1p

Fico szerint az uniós forrásokból megvalósult beruházásokkal semmi gond nincs.

Robert Fico szlovák miniszterelnök szerint az ellenzék és a kormánnyal ellenséges média mindent megtesz, hogy befeketítse a kormányát, írja az Új Szó, amit a 444 vett észre. A koalíciós kormány teljesítményére büszke Fico a múlt héten Szlovákiába érkezett Európai Parlament küldöttségének vezetőjét politikai bérgyilkosnak nevezte. 

Szlovákiába a múlt héten érkezett meg az Európai Parlament küldöttsége, amely az uniós támogatások felhasználását és a jogállami alapelvek betartását ellenőrizte. Fico szerint az uniós forrásokból megvalósult beruházásokkal semmi gond nincs, miközben kivizsgálandó korrupciós ügyekről cikkezett a sajtó

A küldöttség az Agrárkifizetési Ügynökség (PPA) projektjeit is vizsgálta. Ahogy az Új Szó megírta, a PPA támogatásával több olyan panzió is épült az országban egy agrárturisztikai felhívás keretében, amik közül többet magáncélokra használtak a tulajdonosaik. A lap szerint ezek a tulajok általában a jelenlegi kormányhoz köthető vállalkozói körökből kerültek ki.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump Iránnak: ezt pár év múlva megismételjük
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 21:19
Ezúttal is a nyers erő nyelvén szólalt meg az Egyesült Államok elnöke.
Nemzetközi Dermesztő: öngyilkos újítással is rombolt Amerika Iránban
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 20:58
Most előszört villogtak ezzel élőben. 
Nemzetközi Megszólalt Netanjahu Izraelben: mindenkit az utcára irányított
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 20:34
Arról beszélt, hogy páratlan esélyt teremtettek Amerikával.
Nemzetközi Iráni konfliktus: Lezárják a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 19:25
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.  
Nemzetközi Irán: beborították az eget az izraeli vadászgépek
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 19:13
Eddig nem volt ehhez fogható izraeli akció.
Nemzetközi Szigorítják a külföldi munkavállalást Oroszországban
Elek Lenke | 2026. február 28. 18:11
Az orosz kormány szigorúbban kívánja adóztatni a külföldiek árnyékjövedelmét – értesült róla a Kommerszant című orosz napilap. Február 19-én tárgyalták meg azt a törvényjavaslat-csomagot, amely szigorítja a vízummentes országokból érkező vendégmunkások tevékenységének jogszabályi hátterét. Nem először kerül sor szigorításra, de a helyzet változatlanul ellentmondásos.
Nemzetközi Ez már a harmadik világháború? Világszerte aggódnak a vezető politikusok az iráni helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:22
Több vezető politikus is aggodalmát fejezte ki a szombat reggel kirobbant közel-keleti konfliktus miatt. 
Nemzetközi Irán törvénytelenséggel vádolja Izraelt és az Egyesült Államokat
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:58
Iráni külügyminiszter: Izrael és az Egyesült Államok Irán elleni háborúja indokolatlan és törvénytelen.
Nemzetközi Moszkva elítéli az Irán elleni amerikai-izraeli támadást
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:48
Moszkva követeli a tárgyalásokhoz való visszatérést, és ehhez felajánlja segítségét.
Nemzetközi Készülnek a folytatásra: 160 ezer tartalékost hívnak be Izraelben
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 15:35
Százhatvanezer tartalékost mozgósítottak az izraeli hadseregben az iráni háború miatt – jelentette be az izraeli hadsereg szombaton.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG