2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Szenátus szoros szavazáson jóváhagyta az oltásszkeptikus volt elnökjelölt kinevezését.

Robert F. Kennedy Jr., az oltásszkeptikus egykori elnökjelölt, aki hátat fordított családja pártjának és „orvosi szabadság” mozgalmával Donald Trump elnököt támogatta, hivatalosan is az Egyesült Államok következő egészségügyi minisztere lett a Szenátus jóváhagyásával — írja a The New York Times.

A szavazás 52-48 arányban dőlt el, ezzel Kennedy politikai pályafutása látványos fordulatot vett, és egyben egy szokatlan fejezet nyílt az amerikai politikában. A republikánus többségű Szenátus – egyetlen demokrata támogatása nélkül – hagyta jóvá kinevezését abban a törvényhozásban, ahol egykor apja, Robert F. Kennedy, valamint nagybátyjai, John F. Kennedy és Edward M. Kennedy demokrata szenátorként szolgáltak.

Robert F. Kennedy független elnökjelölt végül beállt Donald Trump mögé
Robert F. Kennedy független elnökjelölt végül beállt Donald Trump mögé
Fotó: MTI/EPA/Allison Dinner

A republikánus oldalon is akadt egy ellenszavazat: Mitch McConnell, Kentucky szenátora, aki maga is a gyermekbénulás túlélője, és a párt korábbi vezetője, nem támogatta Kennedy kinevezését. McConnell kemény hangvételű nyilatkozatban indokolta döntését:

„Az embereknek, a szülőknek és a családoknak joguk van egy egészségesebb nemzetért küzdeni, és követelni a betegségek megelőzésére és kezelésére vonatkozó legjobb tudományos iránymutatásokat. Azonban a veszélyes összeesküvés-elméletek terjesztése és a közegészségügyi intézmények iránti bizalom aláásása nem jogosítja fel Mr. Kennedyt arra, hogy ezt a felelősségteljes feladatot ellássa.”

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán szerint Trumpék szabotálják a békefolyamatot
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 14:16
Túlzott követeléseket támasztanak, miközben maguknak is ellentmondanak.
Nemzetközi Nem tetszik az Unió ajánlata Zelenszkijnek, kihasználná az Orbán Viktor távozása teremtette esélyt
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 12:11
Nem elég a társult tagság.
Nemzetközi Megint oda ütött Ukrajna, ahol a legjobban fáj az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 11:19
Olajraktár ég a Fekete-tenger partján.
Nemzetközi Visszavonta Magyar Péter az Orbán-kormány egyik legvitatottabb intézkedését
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 11:04
Visszalépünk az ICC-be.
Nemzetközi Újabb fontos nő tűnik el Trump oldaláról
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 09:54
Kiesett az elnök kegyeiből a sokat támadott hírszerzési igazgató.
Nemzetközi Egyre súlyosabb az ebolahelyzet, emelték a kockázati besorolást is
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 09:26
A fegyveres erőszak veszélye is súlyosbítja a járványhelyzetet.
Nemzetközi Szankciókkal válaszol a Hormuzi-szoros lezárására Brüsszel
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 14:51
Befagyaszthatják azoknak az uniós bankokban tárolt vagyonát, akik akadályozzák a Hormuzi-szoros közlekedését. Emellett nem utazhatnak át az Európai Unió területén.
Nemzetközi Irán tovább szigorít a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 19:26
Irán jelentősen kiterjesztette katonai ellenőrzését a Hormuzi-szoros térségére, és a tengeri útvonalon áthaladó összes hajó számára kötelezővé tette az előzetes engedélykérést.
Nemzetközi Enyhül a Kreml az Európai Unió irányába? (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 16:35
Nem rossz jel, hogy az Európai Unióban vita folyik arról, ki képviselje az uniót az Oroszországgal folytatandó lehetséges párbeszéd során – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
Nemzetközi Magyar Péter Ausztriában: „Nem baj, ha nem lesz mindenben egyetértés”
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 13:51
Egy új kezdetre van most lehetőség, új fejezetet nyitnak a magyar-osztrák kapcsolatokban – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Bécsben, miután Christian Stocker osztrák kancellárral egyeztetett. A kormányfő második hivatalos külföldi útján közölte azt is, hétfőn megkezdi munkáját a magyar-osztrák bizottság a nyugat-magyarországi azbesztszennyezés körülményeinek feltárására.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG