2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Komoly természeti katasztrófa történt.

Afganisztán egyik legsúlyosabb földrengése több mint 800 ember halálát okozta és legalább 2800-at megsebesített – írja a Reuters helyi hatóságok közlésére hivatkozva. A sérülteket helikopterekkel szállították kórházba, miután kimentették őket az összedőlt házak romjai közül, ahol még mindig túlélők után kutattak.

Sharafat Zaman, a kabuli egészségügyi minisztérium szóvivője nemzetközi segítséget kért a 6-os erősségű, tíz kilométer mélyről, éjfél körül kipattant rengés pusztításának kezeléséhez. „Szükségünk van rá, mert itt rengeteg ember vesztette el az életét és az otthonát” – mondta a Reutersnek.

A védelmi minisztérium közleménye szerint katonai mentőcsapatok lepték el a térséget, eddig 40 repülőjárattal 420 sérültet és holttestet szállítottak el. A földrengés három falut teljesen romba döntött Kunar tartományban, és sok más településen is súlyos károkat okozott. A hatóságok közlése szerint legalább 610-en haltak meg Kunarban és 12-en Nangarharban.

Ez volt Afganisztán harmadik súlyos, halálos földrengése azóta, hogy a tálibok 2021-ben átvették a hatalmat, miután a külföldi csapatok kivonultak, és ezzel gyakorlatilag megszűnt az az állami költségvetést fenntartó nemzetközi támogatás, amelyre az ország addig nagymértékben támaszkodott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nő a feszültség a Közel-Keleten: párhuzamos az eszkaláció és a patthelyzet
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 19:50
A Közel-Keleten egyszerre több fronton is fokozódik a politikai és katonai feszültség: az iráni-amerikai viszony ismét élesedett, miközben a térségben zajló tengeri és politikai incidensek tovább növelik a bizonytalanságot. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a konfliktusok nem elszigetelten zajlanak, hanem egymásra hatva alakítják a térség biztonsági környezetét.
Nemzetközi Evakuációs készültség van a Nemzetközi Űrállomáson
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 17:10
A NASA arra utasította a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósokat, hogy vonuljanak be a visszatérő űrkapszuláikba és készüljenek fel egy esetleges evakuálásra, miután az állomás orosz moduljában súlyosbodott egy ismert légszivárgás – írja a Reuters.
Nemzetközi Az orosz hadsereg rakétákkal és drónokkal üzent Zelenszkij békeajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:26
Az orosz hadsereg két irányított légi rakétával és 216 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadt ukrajnai célpontokat mára virradóra. A légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásokban legkevesebb két civil meghalt, többen pedig megsebesültek, infrastrukturális létesítmények és lakóházak rongálódtak meg.
Nemzetközi Zelenszkij levelet írt, hogy tárgyalna Putyinnal
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:08
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést. Hamar jött az orosz válasz, Putyin továbbra is Moszkvában tárgyalna.
Nemzetközi Erre „daj-daj-ozik” Shakira a foci-vb nyitómeccsén
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:49
Shakira nem csupán a zárónapon, a finálé félidejében, hanem a mexikóvárosi nyitómérkőzést felvezető programban is fellép a jövő csütörtökön kezdődő labdarúgó-világbajnokságon.
Nemzetközi Trump elmondta, mikor indulna újra a háború Irán ellen
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:49
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Nemzetközi Bírják-e pénzzel az amerikaiak az iráni háborút?
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:36
Az iráni konfliktus okozta megnövekedett költségek akár az amerikai haderő készenléti szintjét is befolyásolhatják – nyilatkozták az amerikai katonai kormányzat tagjai.
Nemzetközi Újabb palesztinok haltak meg izraeli légicsapásokban
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 17:53
Legalább 11 ember meghalt Gázavárosban.
Nemzetközi Nem kér a Hezbollah a libanoni tűzszünetből
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:43
A szervezet elutasította a megállapodást.
Nemzetközi Magyar Péter először fogadott egy miniszterelnököt Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 15:22
Az ír kormányfő volt az első ilyen vezető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG