2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Kiderült az is, hogy az elhunytak között van Süllős Gyula, a Vasas ökölvívó szakosztályának elnöke és családtagjai is.

Gyors vizsgálatokra van szükség a kenyai repülőgép-tragédia körülményeink tisztázására –mondta Szijjártó Péter miniszter szerda délután videóüzenetében. Tájékoztatása szerint a magyar konzul a helyi rendőrséggel együttműködve vesz részt a munkában, DNS-vizsgálatokra lesz szükség.

A vizsgálatot a Kenyai Polgári Légiközlekedési Hatóság végzi, azt ígérték, hogy gyorsan elvégzik a szükséges feladatokat, és amint lesz eredmény, azt közlik a magyar kormánnyal, mondta Szijjártó. A magyar konzul már a baleset helyszínén van, és felkereste a kórházat, ahová a magyar áldozatok holttestét szállították. Ezeket igyekeznek majd a vizsgálatok után minél hamarabb Magyarországra juttatni.

Szerdán a Blikknek nyilatkozott az a magyar utazásszervező is, aki a sétarepülést szervezte a turistáknak. Pamlényi Miklós szerint a légitársaság gépeit megfelelően karban tartották, jó állapotban voltak. Ő úgy tudja, nagy viharban szállt fel a gép. „Nem vagyok pilóta, de laikusként úgy gondolom, meglephette a gépet a heves esőzés. Hatalmas vihar volt, meg is lepődtem, hogy egyáltalán felszálltak” – mondta.

11-ből nyolcan magyarok voltak
11-ből nyolcan magyarok voltak
Fotó: MTI/AP

Pamlényi gyakran dolgozott együtt a balesetben érintett légitársasággal, a cég helyi képviselővel jó személyes viszonyt is ápol. Pamlényi szerint az utazási irodák többsége az ő cégükön keresztül szervezik a helyi szafaritúrákat, amelyek a magyar turisták körében is igen népszerűek.

A Cessna Caravan típusú kisrepülő kedden a kora reggeli órákban zuhant le Ukunda tengerparti városához közel, nem sokkal a felszállás után. A fedélzeten tizenegyen tartózkodtak, közülük nyolcan magyarok voltak, akik kivétel nélkül életüket vesztették. A balesetben életét vesztett Süllős Gyula, a Vasas SC elnökségi tagja, a férfi elhunytát a klub szerdán jelentett be.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szlovákia így döntött a kárpátaljai dróntámadások után
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 18:49
Szlovákia szerdán biztonsági okokból lezárta Ukrajnával közös határán a határátkelőket, miután kiterjedt orosz dróntámadás érte Kárpátalját.
Nemzetközi Hantavírus után norovírus: újabb óceánjáró hajó került vesztegzár alá
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 17:15
Több mint 1700 ember rekedt egy óceánjárón a délnyugat-franciaországi Bordeaux kikötőjében, miután az egyik utas meghalt, és felmerült annak gyanúja, hogy hányást és hasmenést okozó vírus terjedhet a fedélzeten tartózkodók között – közölték szerdán a francia egészségügyi hatóságok.
Nemzetközi Orbán Anita: dróntámadás folyik Kárpátalján
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:46
Az új külügyminiszter Facebook-posztjában beszélt arról, hogy mélységesen elÍtéli a Tisza-kormány a támadást.
Nemzetközi Többen meghaltak izraeli légicsapásokban Bejrút környékén
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:33
Izrael légicsapást intézett szerdán három gépjármű ellen Bejrút környékén, nyolcan meghaltak, köztük két gyerek – közölte a libanoni egészségügyi minisztérium.
Nemzetközi Csúcsot döntött Belgiumban a katonai toborzás
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:22
Ötéves csúcsot ért el a belga hadsereg toborzása 2025-ben, csaknem 3000 új hivatásos katona csatlakozott a fegyveres erőkhöz – derült ki a belga védelmi minisztérium adataiból.
Nemzetközi Oroszország beerősített: kombinált légicsapást indított Ukrajna ellen
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:07
Oroszország szerdán elhúzódó légi csapást indított Ukrajna ellen létfontosságú polgári létesítmények célpontba vételével, a támadás még most is tart – közölte az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatósága (HUR) a Telegramon.
Nemzetközi Bukaresti Kilencek: növelni kell a NATO-tagállamok védelmi beruházásait
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:33
A NATO-tagállamok védelmi beruházásainak növelését, közös transzatlanti védelmi ipar kiépítését szorgalmazta szerdán a román fővárosban a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozóján a regionális összefogás két társelnöke, Karol Nawrocki lengyel elnök és Nicusor Dan román államfő.
Nemzetközi Varsó részleteket kér Magyarországtól az USA-ba menekült miniszterről
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 14:59
A varsói külügyminisztérium jegyzéket intézett a magyar félhez a budapesti lengyel külképviselet közvetítésével, amelyben a Magyarországra menekült Zbigniew Ziobro lengyel ellenzéki politikus, volt igazságügyi miniszter kiutazásáról szóló információt kértek – közölte szerdán Maciej Wewiór lengyel külügyi szóvivő.
Nemzetközi Szorul a hurok a brit kormányfő körül
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:08
Egyre nagyobb a nyomás Keir Starmeren, de egyelőre senki nem mer kiállni ellene.
Nemzetközi Csillagászati összegbe kerül Trump Aranykupolája, a kongresszusi hivatal is az állát keresi
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 12:53
Jelentés készült az űrbe telepített védelmi rendszer várható áráról.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG