2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A holnapi, hétfői, európai uniós tagországok külügyminisztereinek ülése előtt világossá tettük: garanciák kellenek vagy az ukránoktól, vagy az Európai Uniótól arra, hogy a jövőben az energiabiztonságunkat nem fogják fenyegetni – közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Szijjártó Péter kijelentette: nem lehet károkat okozni a magyar gazdaságnak és kockára tenni a magyar energiabiztonságot. Hétfőn Brüsszelben üléseznek az európai uniós tagországok külügyminiszterei, az ő feladatuk dönteni arról, hogy meghosszabbítják- e az Oroszországgal szemben fennálló szankciós intézkedéseket – mondta. Az elmúlt három évben „minden egyes nap ugyanaz volt az álláspontunk: a szankciók károkat okoznak”, az európai gazdaságnak sokkal nagyobb károkat, mint az orosznak, nem visznek közelebb a békéhez, csak az európai emberek életszínvonalát csökkentik és az európai országoknak okoznak gazdasági veszteségeket – jelentette ki. Világossá vált, hogy „nekünk van igazunk” – fűzte hozzá.

Szijjártó Péter kiemelte: az elmúlt három évben nagyon sokat küzdöttek, hogy olyan szankciók ne lehessenek, amelyek a nemzetbiztonsági, nemzetstratégiai érdekeinket súlyosan sértették volna. Ezért például soha nem tudtak a brüsszeliek az akaratuk ellenére sem szankciókat életbe léptetni például a földgázszállításban vagy a nukleáris ipari együttműködésben – tette hozzá. Úgy fogalmazott: ezzel párhuzamosan az energiabiztonság területén az Európai Unió "nemcsak hogy félrefordítja a fejét (..), hanem még bizonyos szempontból biztatja is az ukránokat arra, hogy rendkívül szemtelenül viselkedjenek(…) az európai uniós országok egy csoportjával, így gyakorlatilag magával az Európai Unióval szemben. Az elmúlt időszakban részben korlátozták a Magyarországra és Szlovákiába irányuló olajszállításokat, támadások történtek a Török Áramlat vezetékkel szemben, leállították a Közép-Európába irányuló földgáztranzitot Ukrajnán keresztül – sorolta.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán reagált és egészen másképp látja a helyzetet, mint Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 08:03
Az iráni Forradalmi Gárda és a perzsa ország külügyminisztere is válaszolt az amerikai elnök szavaira.
Nemzetközi Mindenkit meglepett Trump az iráni háborúval kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 07:05
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus „nagyon hamar” véget érhet – az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
Nemzetközi Ezt üzenték a magyar kormánynak a lefoglalt ukrán pénzszállítók miatt
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 15:09
Az ukrán külügyminiszter meglepődött azon, hogy a rakományt még nem adták vissza.
Nemzetközi Ismét egy NATO-tagország légterében lőttek le egy iráni rakétát
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 14:23
Törökország ismételten figyelmeztette Iránt.
Nemzetközi Törvényt hozhatnak az elfogott ukrán pénzszállító ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 13:20
A NAV külön felhatalmazást kaphatna.
Nemzetközi Döbbenet: Irán támadásai a 200 dolláros olajoshordókat célozzák
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 07:02
Még csak most kezdenek belemelegedni Iránban a harcoskedvűek.
Nemzetközi Hivatalos: a likvidált ajatollah fia, egy igazi ingatlancsászár Irán új vezetője
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 06:09
Bejelentették az ország nemrég megválasztott elsőszámú vezetőjét.
Nemzetközi Az iráni légierő keze is benne lehetett a három F-15-ös pusztulásában
Litván Dániel | 2026. március 8. 17:31
A teljesen esélytelen iráni légierő működése is fontos szerepet játszhatott a három amerikai gép pusztulásában? Hogy fordulhat elő ilyesmi?
Nemzetközi Robert Fico Orbán Viktor helyett is vétózna Brüsszelben
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 16:46
Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, és átvenni a stafétát Magyarországtól ebben, ha szükséges – jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök a közösségimédia-profilján vasárnap közzétett videóbejegyzésében.
Nemzetközi Izrael már előre megfenyegette a megölt iráni ajatollah utódját
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 15:51
Ali Hámenei utódjáról állítólag már döntés született.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG