2p

Íme, a megbeszélés részletei.

Volodimir Zelenszkij az amerikai alelnökkel, J. D. Vance-szel folytatott megbeszélésen kijelentette, hogy országa „biztonsági garanciákat” és egy közös amerikai–ukrán béketervet akar, mielőtt bármilyen tárgyalást kezdeményezne Putyinnal a háború befejezéséről – írja a The Guardian. A müncheni biztonsági konferencia pénteki első találkozóján Vance azt mondta, hogy Washington „tartós, hosszú békét kíván biztosítani, nem pedig olyan békét, amely néhány év múlva Kelet-Európát konfliktusba sodorja”. Mindkét fél „jó hangulatú beszélgetésnek” nevezte a találkozót, és egyetértett abban, hogy további tárgyalásokra van szükség annak kiderítésére, hogy sikerül-e közös megegyezésre jutniuk.

A Zelenszkij és Vance közötti megbeszélések anélkül értek véget, hogy bejelentették volna a kritikus ásványi anyagokkal kapcsolatos megállapodást, amely központi szerepet játszik abban, hogy Kijev elnyerje Donald Trump támogatását. Az ukrán illetékesek korábban egy átdolgozott megállapodás-tervezetet tettek az Egyesült Államok elé, ez megnyitná a kulcsfontosságú ásványkincsekből álló hatalmas erőforrásait az amerikai befektetések előtt. „Csapataink tovább dolgoznak a dokumentumon” – írta Zelenszkij az X-en. Az ukrán delegáció két tagja a Reutersnek azt mondta, hogy „néhány részletet” még ki kell dolgozni. A szóban forgó ásványi anyagok közé tartoznának a ritkaföldfémek, valamint a titán, az urán és a lítium.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Zelenszkij is rábólintott: itt vannak az új ideiglenes ukrán miniszterek
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 19:57
A védelmi és a külügyi tárca élén.
Nemzetközi Félelmetes statisztikában jelentek meg az Európára lecsapó kánikula hatásai
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 16:43
Belgiumban egyértelműen meglátszanak a számok.
Nemzetközi Lecsapott az EU: újabb orosz cégek ellen vezettek be szankciókat
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 15:34
Kifejezetten a dróngyártás célozták.
Nemzetközi Trump vádaskodása rendesen kiverte a biztosítékot
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 14:33
Kínát nem nyűgözte le az elnök állítása.
Nemzetközi Hivatalos: ebből az emberből hétfőn miniszterelnök lesz az Egyesült Királyságban
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 13:36
Megválasztotta a pártkongresszus.
Nemzetközi Letartóztatták Putyin egyik leglelkesebb korábbi hívét is
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:58
Olyasmit írt a háborús blogger, amit nem szabadott volna.
Nemzetközi Tovább pusztítanak Magyar madarai, kezdhetnek tényleg aggódni a Krímen
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 12:13
Újabb 12 találatot vittek be az ukrán drónok orosz hajóknak.
Nemzetközi Keresztbefeküdt a lengyel elnök a kormánynak a házasság védelmében
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 11:11
Ezúttal az élettársi kapcsolatok szabályozásának ügyében feszült egymásnak a lengyel kormány és az elnök.
Nemzetközi 300 millió euróval érkezett Kijevbe Keir Starmer
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 10:46
Utolsó hivatalos útjára sem érkezett üres kézzel a brit miniszterelnök.
Nemzetközi Visszaesőként büntethetik a győzedelmes argentin válogatottat
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:52
Egy molinó miatt kaszálhatják el az argentin szövetséget az angolok elleni győzelem után.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG