Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ukrajnának szállítandó drónok gyártására hirdetett közös nemzetközi versenypályázatot a brit és a lett kormány.

A londoni védelmi minisztérium keddi tájékoztatása szerint a programba bekapcsolódó vállalatok videotávirányítással üzemeltetett (first-person view, FPV) eszközök gyártására jelentkezhetnek.

A program a Nagy-Britannia és Lettország által még februárban meghirdetett és közösen vezetett nemzetközi "drónkapacitási koalíció" keretében indul annak érdekében, hogy Ukrajna gyors ütemben és megfizethető áron több tízezer FPV-drónhoz jusson - áll az ismertetésben.

A brit védelmi tárca tájékoztatása szerint a koalícióhoz eddig Nagy-Britannia és Lettország mellett Észtország, Litvánia, Ausztrália, Kanada, Dánia, Németország, Hollandia, Lengyelország és Svédország csatlakozott, de több más ország is fontolgatja belépését a csoportba.

Az FPV-drónok robbanótöltetet is hordoznak
Az FPV-drónok robbanótöltetet is hordoznak
Fotó: X (Twitter)

A versenypályázatra ugyanakkor az ukrán védelmi kontaktcsoport (Ukraine Defense Contact Group) valamennyi országából jelentkezhetnek iparvállalatok.

A csoportban jelenleg 56 ország vesz részt, köztük az összes NATO-tagállam.

A minisztérium tájékoztatása szerint az ajánlatokat június 28-ig lehet benyújtani. A sikeres pályázók megrendeléseket kapnak FPV-drónok ukrajnai szállítására, kedvező visszajelzés esetén később további, még nagyobb gyártási megbízásokhoz juthatnak, és az első ilyen jellegű versenyprogram tapasztalatai alapján az idén további hasonló pályázatok kiírása várható.

A londoni védelmi tárca hangsúlyozza, hogy a robbanótöltetet hordozó FPV-drónok - amelyek valós idejű, precíziós irányítást tesznek lehetővé - eddig is igen hatékonynak bizonyultak az ukrajnai hadszíntéren ellenséges állások, páncélozott járművek és hajók ellen.

A brit kormány nemrégiben külön 325 millió font (150 milliárd forint) értékű beruházási programot is meghirdetett több mint tízezer FPV-drón gyártására és ukrajnai szállítására.

Ezeknek az eszközöknek az előállítására brit hadiipari vállalatok kapnak megbízást.

London a háború kezdete óta csaknem 12 milliárd font (több mint 5500 milliárd forint) gazdasági, humanitárius és katonai segélyt nyújtott Ukrajnának.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Tizenegy halott csak a kezdet: véres hadjáratba kezdhet a CIA és az amerikai hadsereg
Litván Dániel | 2025. szeptember 18. 19:37
A CIA hatalmas szerepet játszik a mexikói drogellenes háborúban, de az eredményei nem valami meggyőzőek. Most gyilkos gépezetet szabadítanának a kartellekre.
Nemzetközi Putyin egy feltétellel hajlandó lenne találkozni Zelenszkijjel
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 18:04
Válaszokat várnak az oroszok.
Nemzetközi Fontos orosz olajfinomítót támadtak az ukránok
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 17:16
Az ukrán Különleges Műveleti Erők (SZSZO) egységei csapást mértek a Lukoil orosz vállalat volgográdi olajfinomítójára csütörtökre virradó éjjel – közölte az SZSZO sajtószolgálata.
Nemzetközi Kémeket fogott a Scotland Yard – erős a gyanú, kiknek dolgoztak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 14:42
Három embert vettek őrizetbe. 
Nemzetközi Belebukott a népszerű show a Kirk-gyilkosságba – Trump örül
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 11:53
Jimmy Kimmel olyat mondott, amit nem kellett volna.
Nemzetközi Putyin dühöng: Ukrajna sorra robbantja föl az olajfinomítóit
Káncz Csaba | 2025. szeptember 18. 10:27
Ukrajna folyamatban lévő, nagy hatótávolságú, a kritikus orosz energiainfrastruktúrát célzó csapásmérő kampánya továbbra is hatékonyan zilálja szét Oroszország olaj- és benzinpiacait, ami befolyásolja a Kreml hosszú távú képességét az ukrajnai háború működtetésére és finanszírozására. Mindez rávilágít Moszkva sebezhetőségére, miközben növeli az elhúzódó háború költségeit. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Lejáratás, külföldi kapcsolatok: börtönbe mennek a kirgiz oknyomozó újságírók
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 08:41
Védőik szerint kényszer alatt tettek beismerő vallomást, de a bíróság letöltendő börtönbüntetésre ítélte őket.
Nemzetközi Orosz ügynökök robbantottak Litvániában
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 08:07
Profin dolgoztak az orosz hírszerzés emberei, az Egyesült Államokba tartó gépeken is robbantásokat terveztek.
Nemzetközi Magas helyről kapott dicséretet Donald Trump
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 07:41
A brit uralkodónál járt az amerikai elnök.
Nemzetközi Nagyot villant az izraeli hadsereg – szó szerint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 18. 07:06
Négy dollár egy lövés az új fegyverből.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG