2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az amerikai elnök még januárban kérte Kijevet, hogy fogadjon be bizonytalan számú migránst. Az Egyesült Államok már több más országgal is megállapodott a kitoloncolt személyek befogadásáról.

Még január végén az Egyesült Államok akkori vezetése azzal a kéréssel fordult Ukrajnához, hogy fogadjon be az USA-ból kitoloncolt, harmadik országbeli állampolgárokat – számolt be róla a Washington Post.

A lap szerint a javaslat egy magas rangú amerikai diplomata közvetítésével jutott el Kijevhez. A dokumentumok nem térnek ki arra, hogy Ukrajna hogyan reagált a kérésre, de az egyik ukrán diplomata az amerikai nagykövetségen azt mondta, az ország csak a hivatalos álláspont kialakítása után válaszol.

A Washington Postnak két, a helyzetet jól ismerő ukrán tisztviselő is nyilatkozott. Azt mondták, a kérdést a kormány felső szintjén nem tárgyalták. Egyikük úgy fogalmazott, nem tud semmilyen „politikai követelésről” Washington részéről ezzel kapcsolatban.

Lehet, hogy itt is szóba hozta Trump a tervét?
Lehet, hogy itt is szóba hozta Trump a tervét?
Fotó: MTI/EPA pool/Jim Lo Scalzo

A lap „rendkívülinek” nevezte az amerikai javaslatot, tekintettel arra, hogy Ukrajnában továbbra is háború zajlik.

A Washington Post beszámolója szerint az Egyesült Államok már több más országgal is megállapodott a kitoloncolt személyek befogadásáról. Ilyen például El Salvador, Mexikó, Costa Rica és Panama. Az amerikai kormány egyes országoknak pénzügyi ösztönzőket ajánlott fel, míg másokra kereskedelmi vámokkal gyakorolt nyomást. (via 444)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megint lőttek egy hajóra a Hormuzi-szorosban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:59
Figyelmeztetést sem kaptak előtte.
Nemzetközi Hivatalos: jöhet az olaj a Barátság vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:34
A Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján jelentette be, hogy befejeződtek a javítási munkálatok a kőoalajvezeték ukrajnai szakaszán.
Nemzetközi J. D. Vance nem repül – várják az új javaslatot Washingtonban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 08:02
Nem lett volna értelme Pakisztánba menni a békéről tárgyalni – de mindenki azt reméli, hogy hamarosan lesz.
Nemzetközi Trump megint elrántotta a kormányt az utolsó pillanatban Iránnal szemben
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 06:26
Meghosszabbítja a fegyverszünetet az amerikai elnök.
Nemzetközi Kínai műholdas adatok vezetik célra az iráni fegyvereket?
Litván Dániel | 2026. április 22. 05:44
Egy nagyságrenddel élesebb képeket csinál Irán saját eszközeihez képest egy kínai műhold, amelyet az Iráni Forradalmi Gárda használhat.
Nemzetközi Orbán Viktor egykori szövetségese meghívta Magyar Pétert
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 19:29
Aleksandar Vucic szerb elnök telefonon beszélt kedden Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével, Magyarország leendő miniszterelnökével, és meghívta őt szerbiai látogatásra. Ezt maga a szerb államfő közölte a közösségi médiában.
Nemzetközi Zelenszkij rafinált húzása: a Barátság újraindítása már a Tisza-kormányt segíti
Wéber Balázs | 2026. április 21. 18:42
Az ukrán elnök két legyet ütött egy csapásra azzal, hogy a magyar választások utánra időzítette a Barátság kőolajvezeték újraindítását. Ezzel már nem Orbán Viktornak, hanem Magyar Péter leendő miniszterelnöknek tett egy kvázi gesztust, miközben bebiztosította, hogy Ukrajna még időben megkapja az uniós hitelcsomagot. Nagyító alatt ezúttal a Barátság körüli politikai játszma.
Nemzetközi Sok a rejtély a csádi misszió körül, a Főügyészség is vizsgálódni kezdett
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:47
Szinte véletlenül derült ki, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség vizsgálja az ügyet. 
Nemzetközi Amnesty International: hatalmas támadást indítottak az emberiség ellen
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:54
Határokon átívelő jogtipró szerveződések, köztük illegális háborúk és szemérmetlen gazdasági zsarolás révén dominanciára törő területrabló kormányok indítottak támadást az emberiség ellen – áll az Amnesty International (AI) által az emberi jogok globális helyzetéről összeállított, kedden Londonban ismertetett éves jelentésben.
Nemzetközi Kisebbségi kormányzásra készül a szomszéd miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 15:33
A Bukarestben kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) kisebbségi kormányzásra készül és nem fog újabb koalíciót kötni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – jelentette be kedden a PNL-t vezető Ilie Bolojan miniszterelnök, miután a PSD megvonta tőle támogatását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG