2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Több mint 140 intézkedést tett a környezetvédelmi szabályok visszavonására.

Donald Trump hivatalba lépése óta ismét emelkedik az amerikai olaj- és gázprojektekből származó várható üvegházhatásúgáz-kibocsátás – derül ki a Rystad Energy elemzéséből, amelyet a The Guardian ismertetett. A Trump-kormányzat első 100 napjában a kibocsátási előrejelzések megugrottak, miután a Biden-adminisztráció alatt csökkenés indult meg.

Trump energiaügyi vészhelyzetet hirdetett, és több mint 140 intézkedést tett a környezetvédelmi szabályok visszavonására. Márciusi kongresszusi beszédében kijelentette: „teljes mértékben engedélyezem, hogy megszerezzük a lábunk alatt lévő folyékony aranyat”. 

A gazdasági környezet azonban nem kedvez a kitermelésnek: bár az olaj- és gázipart nem sújtják közvetlenül a Trump-féle vámok, a csővezetékekhez szükséges acél drágult, a recessziós félelmek miatt pedig elmaradnak a beruházások. Az amerikai tőzsde 1970 óta nem indult ilyen gyengén elnöki ciklus elején. Az olajár 60 dollár alá süllyedt, amit az OPEC termelésnövelése is fokozott.

A megújuló energiaipart szintén visszavetette az új irány: Trump leállította a szövetségi földeken tervezett nap- és szélerőmű-projekteket, és extrém vámokat vetett ki a napelemekre. Az első negyedévben 16 nagyobb beruházást töröltek vagy csökkentettek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hatalmas üzletet kötött az Egyesült Államok az egyik közel-keleti országgal
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 13:49
Az amerikai kormány jóváhagyta mintegy kétmilliárd dollár értékű drónvédelmi rendszerek eladását Kuvaitnak – jelentette be helyi idő szerint pénteken az Egyesült Államok külügyminisztériuma.
Nemzetközi Egyre nagyobb erőkkel támadja Ukrajna Oroszország második legnagyobb városát
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 12:20
Ukrajna széleskörű dróntámadást indított szombat reggel Szentpétervár ellen.
Nemzetközi A Vörös tér szörnyű titkai – Emberek százait taposták agyon Sztálin temetésén
Elek Lenke | 2026. június 6. 11:44
A világ legnagyobb terein előbb-utóbb tragikus események történnek, főleg a diktatúrákban, amikor nagy tömeg gyűlik össze, hogy valami miatt tiltakozzon. Gondoljunk a Majdanra, a Tienanmen térre, vagy a Kossuth térre, 56-ban. Nincs ez másképp Moszkvában sem a Vörös térrel, amely évszázadok óta jelképe egész Oroszországnak. A Pravda.ru nemrég felidézte az elmúlt történelmi korszakok itteni öldökléseit és katasztrófáit.
Nemzetközi Így kezdődik el a hétvége a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 10:10
Irán ismét támadást intézett bahreini és kuvaiti támaszpontok ellen, az amerikai erők válaszcsapással reagáltak.
Nemzetközi Nő a feszültség a Közel-Keleten: párhuzamos az eszkaláció és a patthelyzet
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 19:50
A Közel-Keleten egyszerre több fronton is fokozódik a politikai és katonai feszültség: az iráni-amerikai viszony ismét élesedett, miközben a térségben zajló tengeri és politikai incidensek tovább növelik a bizonytalanságot. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a konfliktusok nem elszigetelten zajlanak, hanem egymásra hatva alakítják a térség biztonsági környezetét.
Nemzetközi Evakuációs készültség van a Nemzetközi Űrállomáson
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 17:10
A NASA arra utasította a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósokat, hogy vonuljanak be a visszatérő űrkapszuláikba és készüljenek fel egy esetleges evakuálásra, miután az állomás orosz moduljában súlyosbodott egy ismert légszivárgás – írja a Reuters.
Nemzetközi Az orosz hadsereg rakétákkal és drónokkal üzent Zelenszkij békeajánlatára
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:26
Az orosz hadsereg két irányított légi rakétával és 216 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadt ukrajnai célpontokat mára virradóra. A légvédelem a drónok zömét elfogta, azonban a csapásokban legkevesebb két civil meghalt, többen pedig megsebesültek, infrastrukturális létesítmények és lakóházak rongálódtak meg.
Nemzetközi Zelenszkij levelet írt, hogy tárgyalna Putyinnal
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:08
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést. Hamar jött az orosz válasz, Putyin továbbra is Moszkvában tárgyalna.
Nemzetközi Erre „daj-daj-ozik” Shakira a foci-vb nyitómeccsén
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 08:49
Shakira nem csupán a zárónapon, a finálé félidejében, hanem a mexikóvárosi nyitómérkőzést felvezető programban is fellép a jövő csütörtökön kezdődő labdarúgó-világbajnokságon.
Nemzetközi Trump elmondta, mikor indulna újra a háború Irán ellen
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:49
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG