2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az irániak szerint egymást lőtték le az izraeli légvédelmi rakéták. Az izraeli védelmi miniszter a teheráni lakosságot támadná.

Az iráni Forradalmi Gárda közlése szerint a hétfőre virradó éjszaka olyan új taktikát alkalmaztak az Izrael elleni támadások során, amelynek hatására a többrétegű izraeli légvédelem különböző eszközei egymást vették célba, és ez lehetővé tette az iráni fegyvereknek sok célpont eltalálását. Az iráni források nem árultak el közelebbit erről a módszerről.

Az izraeli fegyveres erők nem kommentálták az iráni állításokat. Izraelből nem érkezett jelentés egymást semlegesítő légvédelmi rakétákról, de az éjszaka folyamán több várost is iráni rakétatalálatok értek, az utolsó hírek szerint legalább öt halálos áldozata volt a támadásoknak, Haifában pedig Izrael legfontosabb olajfinomítójából is tüzet jelentettek.

Israel Katz izraeli honvédelmi miniszter közleményt adott ki az újabb iráni támadásra reagálva.

"Az arrogáns teheráni diktátor gyáva gyilkos lett, aki Izrael civil lakosságát támadja, hogy eltérítse az izraeli haderőt attól, hogy folytassa a képességeit összedöntő támadásokat.

Teherán lakosai fogják megfizetni ennek az árát, méghozzá hamarosan"

- írta Katz. Iráni hivatalos források szerint az izraeli támadásoknak eddig 224 áldozata volt, 90 százalékuk civil. Helyi civil források szerint azonban már jóval 400 felett jár az izraeli csapások áldozatainak száma Iránban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Halálos július: vészjósló számokat közölt az ENSZ az ukrajnai háborúról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 19:28
Az előző évhez képest sokkal több a halott.
Nemzetközi Nagy bajban van Putyin, ezért kellenek az észak-koreai katonák? Videó!
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 17:51
Az orosz hadsereg utánpótlás-problémája lehet az oka annak, hogy Moszkva mintegy 50 ezer észak-koreai katona bevetésére készül a kiszivárgott hírek szerint. További problémát jelent Oroszországnak, hogy Ukrajna már tömegesen képes mélységi dróncsapásokra, ami nagyon komoly károkat okoz az infrastruktúrában, és egyúttal elhozza a háborút az orosz átlagemberek számára.
Nemzetközi Kiszáradnak az erőművek? Aggasztó hírt közöltek a csehek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 14:31
Az ellátás ugyanakkor nincsen veszélyben.
Nemzetközi Ismét fájdalmas csapásokat vitt be Ukrajna Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 13:51
Ukrán drónok támadták Oroszország egyik legnagyobb olajfinomítóját és a Wildberries logisztikai központját.
Nemzetközi Sodródó drón az üdülőben – megint vakarhatják a fejüket a románok
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 13:26
Újabb légtérsértések történtek Romániában.
Nemzetközi Erdőtüzek pusztítanak a balkáni országokban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 12:49
Bosznia-Hercegovinában természeti katasztrófahelyzetet hirdettek, Észak-Macedóniában pedig Szkopje térségében is a tűzoltóknak kellett beavatkozni. Egy horvátországi szigeten 106 tűzoltó küzd, de a lángokat még nem sikerült megfékezni.
Nemzetközi Tombol a gabonaháború: két fontos orosz terminálra csapott le az ukrán haderő éjjel
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 13. 10:21
A fekete-tengeri orosz flotta is éppen Novorosszijszk kikötőjében van, ahol a gabonaexport-terminálok is. 
Nemzetközi Újabb Ceutába irányulóbevándorlási hullámra figyelmeztet Marokkó
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 19:59
A spanyol kormány adatai szerint Ceutába július végén körülbelül 80 ezer ember jutott be illegálisan.
Nemzetközi Szigorítaná a fiatalok alkoholfogyasztását Németország
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 19:26
Még felügyelet mellett sem lenne erre lehetőségük. 
Nemzetközi Elszabadulhat az egyik legfertőzőbb vírus, ha végrehajtják Trump rendeletét
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 12. 18:11
Nagymintás vizsgálatok igazolták, hogy a kanyaró, a mumpsz és a rubeola elleni védőoltás nem okoz autizmust, Donald Trump ennek ellenére is ragaszkodik az elméletéhez. A kanyaró az egyik legfertőzőbb, emberek között terjedő vírus, az aggódó szülőkre épített ellenkampány ezért katasztrofális következményekkel járhat. Romániában minimum 30 gyerek halt bele a vírusba az elmúlt években, miután visszaesett az átoltottság.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG