2p

Magyar Péter nem volt ott.

A hvg.hu EUrológusa szerint lezajlott az első tárgyalás az Európai Parlament Jogi Bizottságában abban a két ügyben, amelyekben a magyar hatóságok Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését kérik. Döntés egyelőre nincsen, az érintettet sem hallgatták meg.

A Tisza Párt elnöke EP-képviselőként az Európai Parlament néppárti frakciójába tartozik, a magyar ügyészség pedig két ügyben kezdeményezett mentelmi jogi eljárást ellene. Az egyiket a tavaly júniusi, egy budapesti szórakozóhelyen történt botrány miatt, amikor a vád szerint Magyar egy őt videózó férfi telefonját eltette, majd a Dunába dobta, míg a másik ügy állítólagosan egy magánvádas eljárás.

Magyar Péter mandátuma akkor sem veszik el, ha a mentelmi jogát felfüggesztik
Magyar Péter mandátuma akkor sem veszik el, ha a mentelmi jogát felfüggesztik
Fotó: Izsó Márton Artúr

A cikk szerint a mentelmi jogi eljárást az illetékes nemzeti hatóságok kezdeményezik, majd az Európai Parlamentet (EP) kérik a képviselő immunitásának megszüntetésére, ezt követően az EP elnöke a parlamenti plenáris ülésen bejelenti a kérelmet és a Jogi Bizottsághoz irányítja tovább az ügyet. A bizottság pedig nem nyilvános ülésen ajánlást fogad el az ügy rapportőrétől, amelyről az EP plenáris ülése vita nélkül szavaz és vagy kiadják a mentelmi jogot, vagy nem. Ezt követően az EP elnöke a magyar hatóságokat és Magyar Pétert tájékoztatja a döntésről. Fontos, hogy a mentelmi jog felfüggesztése nem jelenti a képviselő bűnösségét és az európai parlamenti mandátuma sem szűnik meg, azonban utat enged a tagállami büntetőjogi eljárás előtt.

A hónapban jön a következő forduló

A következő eszmecsere Magyar Péter mentelmi jogával kapcsolatban a Jogi Bizottság (JURI) szóvivője szerint már a bizottság következő, január 29-30-i brüsszeli ülésén megtörténik. Az EUrológus értesülése szerint pedig elképzelhető, hogy a február 13-i mentelmi ügyekkel foglalkozó rendkívüli, strasbourgi ülésen, vagy a február 17-18-i brüsszeli, rendes ülésen ismét napirendre kerül Magyar Péter mentelmi ügye.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Felháborodtak az oroszok, jogellenesnek tartják az amerikai hajólefoglalást
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 18:03
Felszólították Amerikát, hogy térjenek vissza a nemzetközi tengerjog alapelveihez.
Nemzetközi Írország egy követ fúj a magyar kormánnyal
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 16:53
Ahogy Franciaország, Lengyelország és Magyarország jelezte, ők sem fogják megszavazni az EU-Mercosur szabadkereskedelmi megállapodást.
Nemzetközi Ukrajna kész a végső egyeztetésre
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 15:21
Az Ukrajnának nyújtandó amerikai biztonsági garanciákról szóló kétoldalú dokumentum lényegében készen áll arra, hogy legfelsőbb szinten véglegesítsék – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nemzetközi Irán üzent: nem akarnak háborút, de visszavágnak, ha kell
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 14:47
Irán nem akar háborúzni Izraellel vagy az Egyesült Államokkal, de készen áll arra, hogy visszavágjon, ha ismét megtámadják – jelentette ki Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter.
Nemzetközi Szomszédunk újabb segélyt küld Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 14:04
Újabb sürgős segítségről döntött Ukrajnának csütörtöki ülésén a horvát kormány, ennek keretében technikai eszközöket és energetikai berendezéseket adományoz az országnak – közölte a zágrábi kabinet.
Nemzetközi Reagált az EU Trump újabb kivonulására
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:44
Több tucat nemzetközi szervezetből lép az ki Egyesült Államok.
Nemzetközi Borús lett az évzárás az EU-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 13:21
Romlott a gazdasági hangulatindex az euróövezetben decemberben az előző havihoz képest – derült ki az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi főigazgatóságának (DG ECFIN) felméréséből.
Nemzetközi Keményen odaszólt a német elnök Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 11:41
Nem tetszik neki, amerre a világ tart.
Nemzetközi 27 orosz drón talált célba csütörtök hajnalban – egymillió ukrán van fűtés és víz nélkül
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 11:27
Pedig dolgozott az ukrán légvédelem.
Nemzetközi Kiderült, mennyi halottat hagytak maguk után az amerikaiak Venezuelában
Privátbankár.hu | 2026. január 8. 07:31
Az áldozatok száma még tovább nőhet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG