2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ez történt ma az orosz-ukrán háborúban és ahhoz kapcsolódóan.

  • Spanyolország újabb 10 darab felújított Leopard 2A4 típusú tankot küld Ukrajnának, jelentette be a Spanyol Védelmi Minisztérium hétfőn. Ezzel a dél-európai állam által Ukrajnának juttatott, ilyen típusú harckocsik száma 20-ra nőtt. Egy további szállítmány az év második felében várható, írta a Kyiv Independent. Emellett Kijev többek között tankelhárító rakétákat is kap Madridtól. A spanyol és az ukrán kormány idén május végén kötött egymással 10 éves bilaterális biztonsági egyezményt.
    A német Rheinmetall hadiipari cég Leopard 2A4 típusú tankja
    A német Rheinmetall hadiipari cég Leopard 2A4 típusú tankja
    Fotó: Fotó: Rheinmetall
  • Az orosz csapatok két darab 250 kilós bombával hajtottak végre támadást a Donecki területen fekvő Lyman városa ellen hétfőn. Három üzlet, egy infrastrukturális létesítmény és egy ház károsodott. Minimum öt ember megsérült.   
  • A Kreml tisztában van Orbán Viktor miniszterelnök általános megközelítéseivel az ukrajnai rendezéssel kapcsolatban, de nem ismeri az uniós vezetőkhöz intézett levelének konkrét tartalmát - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő hétfőn Moszkvában az MTI szerint. "Természetesen a moszkvai kapcsolatfelvétel során Orbán úr kifejtette elképzelésének főbb paramétereit, de természetesen nem tudjuk, miről esik szó az EU-n belüli belső levelezésben" - mondta. A magyar kormányfő úgynevezett békemissziója keretében a hónap eleje óta Kijevben, Moszkvában, Pekingben és az Egyesült Államokban tárgyalt az ukrajnai rendezésről.
  • Orosz-kínai haditengerészeti gyakorlat kezdetét jelentette be hétfőn az orosz Csendes-óceáni Flotta sajtószolgálata. A tájékoztatás szerint a Csendes-óceáni Flotta és a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg Haditengerészetének közös hajócsoportja kihajózik a kínai Csancsiang kikötőből a Tengeri Interakció-2024 flottagyakorlatra. A szerdáig tartó Tengeri Interakció-2024 keretében közös légvédelmi és tengeralattjáró-elhárítási gyakorlatokat végeznek, valamint begyakorolják a menet közben történő készletfeltöltést. A hajók tengeri mentésben is részt vesznek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elképesztő ötlet a FIFA-tól, Trump is ott lehet a háttérben
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 20:15
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) azt tervezi, hogy befektetőknek értékesíti az égisze alatt zajló tornák kereskedelmi jogainak egy részét, amivel több mint négymilliárd dolláros bevételre tenne szert.
Nemzetközi Egyazon napon tárgyalt Trump Zelenszkijjel és Netanjahuval
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:59
A Fehér Ház „pozitívnak és produktívnak” minősítette Donald Trump amerikai elnök találkozóját Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, majd Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel.
Nemzetközi Ez már sok volt: bekérette az Európai Unió az orosz ügyvivőt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:37
Bekérette az orosz ügyvivőt a romániai légtérsértés és a Lettország kelet-ukrajnai tiszteletbeli konzulátusát ért támadás miatt az uniós külügyi szolgálat – közölte az Európai Bizottság illetékes szóvivője kedden Brüsszelben.
Nemzetközi Trump előremenekül: kitör a botrány a választások után?
Kollár Dóra | 2026. július 28. 18:46
Az amerikai elnök ismételten elővette kedvenc vesszőparipáját, így újból elindult a vita arról, hogy történt-e választási csalás 2020-ban, miközben vészesen közeledik a jelenlegi adminisztráció számára nem sok jóval kecsegtető novemberi félidős voksolás. Trump mesterien tereli a közfigyelmet – ez már egy kétségbeesett ember próbálkozása? Az e heti Nagyítóban erre kerestük a választ.
Nemzetközi Tovább dagadt a botrány az Egyesült Államok és Franciaország között az ENSZ BT ülésén
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 14:49
Felháborodott az Egyesült Államok, miután Franciaország képviselői párhuzamot vontak az ország és Észak-Korea között. Az ügy a héten tovább folytatódott, amikor amerikai képviselők kivonultak az ENSZ BT üléséről, miközben felszólalt Jérome Bonnafont francia nagykövet.
Nemzetközi Románia is drasztikus lépésre kényszerült
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 12:35
A Duna alacsony vízállása miatt.
Nemzetközi Megtalálták az elkergetett ukrán elnököt
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 10:41
Az Oleg Nyikolajevics Leonov nevet használja Szocsiban.
Nemzetközi Olcsóbb lehet a tankolás Horvátországban
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 09:41
Literenként további 20-21 centtel csökkenthetik az üzemanyagok árát.
Nemzetközi Nagyon gyorsan szegényedik Elon Musk
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 08:45
Kedden reggel már csak 709 milliárd dollárja volt Elon Musknak.
Nemzetközi Tömeges ukrán dróntámadás érte a moszkvai régiót
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 08:15
Az egyik drón Csehovban egy többlakásos lakóházba csapódott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG