2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

30 napos tűzszünet vagy újabb szankciók.

Donald Trump ukrajnai különmegbízottja nemrégiben közzétett egy X-en közzétett üzenetet, amelyben támogatta a 30 napos tűzszünetre irányuló felhívást Ukrajnában – számolt be a BBC. Ezt azelőtt írta a brit média, hogy Ukrajna virtuális találkozót szervezett a „tettre készek koalíciójával”. Ez egy főként európai országokból álló csoport, amely támogatni kívánja Ukrajnát, amennyiben sikerül tűzszünetet kötni Oroszországgal.

A találkozót szombaton tartották Kijevben, Zelenszkij részvételével. Az ukrán elnök megállapodott európai partnereivel, hogy támogatják az Egyesült Államok által javasolt 30 napos tűzszünetben, ami már május 12-től érvénybe lépne.

A megbeszélésen személyesen Keir Starmer brit miniszterelnök, Emmanuel Macron francia elnök, Donald Tusk lengyel kormányfő és Friedrich Merz német kancellár vett részt, míg Giorgia Meloni olasz miniszterelnök, Mark Carney kanadai kormányfő, Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Mark Rutte, a NATO főtitkára videón keresztül kapcsolódott be.

A BBC szerint az üzenet világos: Oroszországnak el kell fogadnia az Egyesült Államok által javasolt 30 napos tűzszünetet, különben további szankciókra számíthat az egységes Nyugattól.

A lap hozzátette, hogy a Kreml előfeltételeket szabott: minden külföldi katonai támogatást le kell állítani Ukrajna irányába. Ezt azonban elfogadhatatlan tartják Ukrajna szövetségesei, mivel nem akarják elhagyni az országot, kiszolgáltatva azt az orosz előrenyomulásnak.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Itt az új trend: egyre népszerűbbek a magánterminálok
Elek Lenke | 2026. augusztus 2. 17:08
Magángépe nem mindenkinek lehet, de az amerikaiak közül sokan megengedhetik maguknak, hogy 1295 dollárért kényelmesen csekkoljanak be Miamiból Amerika és a világ különböző nagyvárosaiba és üdülőhelyeire. Ráadásul az utazás számukra egy régi, szépen rendbehozott klasszikus stílusú épületben kezdődik, ami valaha a Pan Am ikonikus amerikai légitársaság egyik oktatóbázisa volt.
Nemzetközi Putyin felkaphatta a fejét: brutális, napon belüli drónrekordot hozott a háború
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 14:47
Hemzsegtek a drónok az égen, rengeteget le is szedtek.
Nemzetközi Áramhiány: Szlovákia siethet a magyar hálózat megmentésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 14:21
Robert Fico szlovák kormányfő ismertette a részleteket az energiakrízis kapcsán.
Nemzetközi Valami elindult? Visszavonulót fújt Trump, nyílik a szoros
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 11:42
Sokadszor indulnak el a béke irányába. De célba érnek végre?
Nemzetközi Felpörög az európai védelmi ipar, önálló bankot kap az ágazat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 11:11
Önálló pénzintézetet kap az európai fegyvergyártás: a DSRB mögé már a JPMorgan és a Deutsche Bank is beállt. De miért lehet keveset hallani európai drónbeszerzésekről, és hogyan kapcsolódik az út- és vasútépítés a védelmi ipari beruházásokhoz? Antal Ferenc erről is beszélt a Trend FM A Nap Vendége című műsorában.
Nemzetközi Valami készül? Vészjósló figyelmeztetést küldött Amerika
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:35
A Közel-Keleten élő amerikaiakat figyelmeztették a nagykövetségek.
Nemzetközi Magyar Péter is bírálta a spanyol határáttörést – itt a közös EU-s levél
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 15:13
Elfogadhatatlannak tartják a tagállami vezetők, ami történt.
Nemzetközi Kellemetlen támadást vitt be Ukrajna – elsüllyedt a Roszatom hajója
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 14:15
Két ukrán drón csapódott be és elsüllyesztett egy, az orosz állami atomenergetikai vállalat, a Roszatom tulajdonában álló civil teherhajót a Fekete-tengeren – közölte a cég vezérigazgatója, Alekszej Lihacsov.
Nemzetközi Balesetet szenvedett a szlovén elnök
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 13:20
Könnyebb sérülésekkel megúszta.
Nemzetközi Évtizedek óta nem látott földrengés volt Olaszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 12:37
Rég láttak hasonlót.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG