Eszerint a bank teljesíti az EBA ajánlásában szereplő szuverén kitettségekre képzett tőkepuffer figyelembevételével számított 9 százalékos elsődleges alapvető tőkemutató (Core Tier 1 ratio) követelményét - tette közzé a hitelintézet a BÉT honlapján szerdán.
A közlemény emlékeztet arra, hogy az EBA Igazgatótanácsa 2011. december 8-án fogadta el a piaci bizalmat helyreállító átmeneti tőkepufferek megképzéséről szóló ajánlását, melynek célja az uniós bankszektor jelenlegi nehéz helyzetében, különösen a szuverén kitettségből adódó kockázatok kezelése, valamint a piaci stabilitás és bizalom helyreállítása.
Az ajánlás szerint a nemzeti felügyeleti hatóságoknak azt kellett előírnia a mintában szereplő bankok számára, hogy tőkepozícióikat egy, a szuverén kockázati kitettség alapján – a 2011. szeptember végi piaci árfolyamok figyelembe vételével – számított kivételes és ideiglenes tőkepuffer képzésével erősítsék meg. Továbbá, a bankoknak kivételes és átmeneti tőkepufferüket úgy kellett kialakítaniuk, hogy az elsődleges alapvető tőkemutató (Core Tier 1 capital ratio) 2012. június végéig elérje a 9 százalékot.
A 2011. szeptemberi adatok alapján a szuverén kockázatokra számított tőkepuffer a továbbiakban nem kerül felülvizsgálatra, újra számításra.
A tőkepozíciós gyakorlatban eredetileg 71 bank vett részt, ebből Görögország EU/IMF-programban való részvétele miatt, 6 görög bank eltérő elbírálás alá esett, az eredeti mintában szereplő további négy bank (Öesterreichische Volksbank AG, Dexia, WestLB AG és Bankia) pedig azóta jelentős átstrukturálási folyamaton megy keresztül, ezért szintén kikerült ezen vizsgálat alól. Ezek alapján az EBA ma 61 bank eredményét tette közzé - ismerteti a közlemény.
Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?
Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia
2025. november 4., Budapest
Az OTP Bank Nyrt. tudomásul veszi az Európai Bankhatóság (EBA) és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által szerdán közzétett tőkepozíciós vizsgálatra vonatkozó végleges eredményét, és az EBA 2011 decemberében kiadott ajánlásában foglaltak teljesítéséről szóló értékelését.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Az a marhaság, amit Orbánék mondanak – az utca embere a nyugdíjtervekről
25 perce
-
Csúnyán átvágta a Hamász Izraelt
körülbelül 1 órája
-
Orbán Viktor kemény üzenetet küldött a lengyel kormányfőnek
2 órája
-
Az alaszkai Trump-Putyin csúcsnak lehet egy eddig nem ismert hozadéka is
3 órája
-
Halálos orosz rakétatamadás érte Ukrajnát
3 órája
-
Végre nem Magyarország szerepel Ursula von der Leyenék szégyenlistájának elején
3 órája
-
Bocsánatot kértek Trumptól
4 órája
Mfor.hu Top24
- Áll a bál Orosházán – költségvetési biztost kellett kirendelni
- Olyan eseményt hoznának Budapestre, amilyet eddig még soha
- Elképesztő, mit kért Orbán Viktor Trumptól
- Hatalmas balesetről érkezett hír
- Meglepetést okozott a forint a héten
- Lassan tér magához Ferihegy az utóbbi napok sokkjából
- Nagy bejelentés jött a nagy sebességű internetről
Pénzügyi szektor
A kenyai tragédia után: magánrepülős balesetre is fizet a biztosító?
Imre Lőrinc | 2025. október 31. 14:49
A rövid válasz igen, ugyanakkor alaposan át kell nézni, hogy mit is tartalmaz az adott szerződés. A lapunk által megkérdezett biztosítási szakértő elmondta, hogy egyre tudatosabbak a magyar utazók, napi néhány százforintos pluszköltséggel pedig jelentősen javíthatjuk az utasbiztosítás fedezetének tartalmát.
Pénzügyi szektor
A bankok ellenzik az ingyenes készpénzfelvételi limit emelését
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 12:06
A Magyar Bankszövetség határozottan ellenzi az ingyenes ATM készpénzfelvételi limit emelését, mivel lényegesen több kárt okoz a társadalomnak és a gazdaságnak, mint amennyi hasznot hoz az államnak.
Pénzügyi szektor
Igazán jól teljesített az október végén lejárt OTP Megatrend II. Hozamvédett Zártvégű Alap
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 11:29
Jó befektetésnek bizonyult az alap, amely azokra a cégekre tett, amelyek a mesterséges intelligenciák fejlesztéséhez és alkalmazásához kínálnak hardver és szoftver megoldásokat.
Pénzügyi szektor
Az Erste Csoport tovább növelte ügyfélállományát
Privátbankár.hu | 2025. október 31. 07:53
Ismét javították a 2025-ös pénzügyi kilátásokat.
Pénzügyi szektor
Győzött a mesterséges intelligencia: közel ezer banki dolgozót készülnek lapátra tenni Hollandiában
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 19:12
Az ING Bank akár 950 munkahelyet is megszüntethet Hollandiában a jövő év végéig, részben azért, mert bizonyos munkaköröket mesterséges intelligencia (MI) válthat fel – derül ki a bank előrejelzéséből, amelyet a holland munkaügyi hivatalhoz (UWV) nyújtottak be.
Pénzügyi szektor
Államadósság: valakik megint tízmilliárdokért vettek állampapírt
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 12:55
Hozamcsökkenés mellett értékesített 3 és 5 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), a 10 éves államkötvény átlaghozama emelkedett.
Pénzügyi szektor
Papír van róla: kockázatos, amit a kormány csinál
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 19:21
A Költségvetési Tanács (KT) szerint bekövetkeztek az általa a 2025-ös költségvetési tervezés véleményezése során jelzett kockázatok – állapította meg a 2025. évi központi költségvetésről szóló 2024. évi XC. törvény első félévi végrehajtásáról készített véleményében a testület, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra.
Pénzügyi szektor
Száguld az Otthon Start, ki tudja hol áll meg
Privátbankár.hu | 2025. október 9. 14:15
Érezhetően emelkedett, de még így is 5 százalék alatti szinten maradt a júniusig tartó egy év alatt a 20 százaléknál kevesebb önerővel felvett jelzáloghitelek aránya. Az Otthon Start megjelenésével még inkább megugorhat ez az arány, hiszen az új támogatott konstrukciónál is elegendő lehet a vételár 10 százalékát előteremteni – hívta fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója.
Pénzügyi szektor
Hét termékkel startolt el a 3 százalékos fix kamatú vállalkozói hitel
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 16:45
Hétfőtől hét hiteltermék egységesen 3 százalékos fix kamattal érhető el a Széchenyi Kártya Program keretében – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Pénzügyi szektor
Sosem takarítottunk meg ennyi pénzt, még mindig a biztonságra játszunk
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 09:55
Egyetlen év alatt több mint 38 százalékkal emelkedett a pénzügyi szolgáltatóknál vezetett tartós befektetési számlák (TBSZ) száma, ami arra utal, hogy a kisbefektetőknek egyre motiválóbb a konstrukcióval elérhető adóelőny – hívta fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Közben a TBSZ-számlákon tartott összeg is szép ütemben gyarapodik.
Heti top
- Kilőtték az oroszok az ukrán Flamingókat 2025. október 31. 14:31
- Zelenszkij megmondta, meddig nem fognak háborúzni 2025. október 28. 18:19
- El se kell utaznia Orbán Viktornak Washingtonba, hogy találkozzon Trumppal? 2025. november 1. 11:33
- A nap képe: ki nem találja, kivel futott össze Szijjártó Péter Fehéroroszországban 2025. október 28. 12:05
Havi top
- Így jár, aki kilép az Európai Unióból 2025. október 20. 06:42
- Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal 2025. október 5. 09:04
- Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától 2025. október 14. 19:31
- Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát 2025. október 14. 12:13
Friss
Nemzetközi
Orbán Viktor kemény üzenetet küldött a lengyel kormányfőnek
Szerint Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen.
2 órája
MBH Bank elemzés
-
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05 -
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11 -
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01 -
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44 -
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18 -
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55 -
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
Piac&Profit cikkei
-
Most venne nyaralót? Eláruljuk, hol keresgéljen
16:52
-
Kulisszatitkok: most kiderül, hogy döntenek a bankok a hitelképességünkről
16:04
-
Érkezik a nagy sebességű internet
15:05
-
Van, ami még Orbán Viktornak sem jön össze Donald Trumpnál
15:03
-
Vajon az új MI-törvény kiterjed a választási kampányra is?
14:03
Turizmus Online cikkei
-
Kecskepite, „kannás” bor és türkizkék tenger – kalandozás Kefalónia lankás vidékein
13:54
-
Fizet-e a biztosító magánrepülős baleset esetén?
04:38
-
Törökország nemzeti ünnepét méltó módon köszöntötték Budapesten
16:36
-
Szabálymódosítás a hazai szőlőket sújtó járvány megfékezése érdekében
13:12
-
Visit Hungary: gyorsjelentés az október 23-ai hosszú hétvégéről
12:36
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Így jár, aki kilép az Európai Unióból
2025. október 20. 06:42
-
Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal
2025. október 5. 09:04
-
Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától
2025. október 14. 19:31
-
Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát
2025. október 14. 12:13
-
Ezt üzenték a horvátok a Molnak az Adria kőolajvezetékről
2025. október 9. 16:55
top 24
-
El se kell utaznia Orbán Viktornak Washingtonba, hogy találkozzon Trumppal?
2025. november 1. 11:33
-
Szörnyű hírt kapott Brüsszel Amerikából
2025. november 1. 08:47
-
Vészjósló bejelentést tett a fehérorosz elnök az Oresnyik rakétáról
2025. október 31. 19:11
-
Halálos orosz rakétatamadás érte Ukrajnát
2025. november 1. 14:13
-
Orbán Viktor kemény üzenetet küldött a lengyel kormányfőnek
2025. november 1. 14:48


