A Diákhitel Központ közleménye szerint a törlesztőrészleteket adott hónap 5. napja helyett, adott hónap 12. napjáig kell teljesíteni. A célzott kamattámogatás jogosultsági köre is kibővült.
A hallgatói hitelrendszerről szóló kormányrendelet módosítások második üteme is hatályba lépett február 1-jén, így már a tavaszi szemeszterben a Diákhitel igénybevételével és törlesztésével kapcsolatban számos könnyítést érzékelhetnek az ügyfelek.
35 helyett 40 éves korig
Alapvető változás a jogosultak körének és a jogosultsági időnek a kiterjesztése: az eddigi 35. életév helyett 40 éves korig lehet kérni és folyósítani a diákhiteleket, 10 félév helyett most már akár 11 félévre.
Amennyiben a képzési idő meghaladja a 11 félévet, továbbra is maximum 14 tanulmányi félévre igényelhető a diákhitel.J ó hír a törlesztőknek, hogy februártól már nem adott hónap 5-éig, hanem 12-éig kell teljesíteni a Diákhitel esedékes törlesztőrészleteit.
Jó hír a gyerekeseknek
A gyermeket vállalóknak könnyítést jelent, hogy a CSED/TGYES, GYES, GYED alatt lévő diákhiteles kismamák, kispapák a jövőben abban az esetben is jogosultak lesznek célzott kamattámogatást kérni, ha teljes munkaidőben kereső tevékenységet folytatnak.
Ez vonatkozik a már engedélyezett célzott kamattámogatásokra is. A törlesztőknek további biztonságot nyújthat a már tavaly november végén hatályba lépett kormányrendelet módosítás, mely szerint az eddigi 24 hónap helyett már 36 naptári hónapra kérhető – továbbra is indoklás nélkül – a törlesztőrészlet mérséklése, valamint az eddigi hat havi hátralék helyett a jövőben egy évi elmaradás után mondhatja csak fel az MFB csoporthoz tartozó Diákhitel Központ Zrt. az ügyféllel kötött hitelszerződést.
Megkezdődött az amerikai földrész magyar külképviseletein az országgyűlési képviselők választása helyi idő szerint szombat reggel.



