|
| Forrás: Bank of Greece / Privátbankár.hu |
Februárban már a második egymást követő hónapban csökkent a bankbetétek állománya Görögországban a decemberi 2,04 százalékos növekedés után. A görög központi bank kedden közzétett adati szerint a vállalati és a lakossági bankbetétek értéke egy hónap alatt 550 millió euróval, 0,45 százalékkal, 121,68 milliárd euróra csökkent, ami 2003 júliusa óta a legalacsonyabb.
Teljes függőségben a görög bankrendszer
A betétesek 2014. december és 2015. július között csaknem 42 milliárd eurót vontak ki a görög bankokból, attól tartva, hogy megszűnik az ország euróövezeti tagsága. A tőkemozgásokra tavaly június 28-án bevezetett korlátozások segítettek megállítani a tőkekiáramlást, amely miatt drasztikusan megnőtt a görög bankrendszer függősége az Európai Központi Bank (EKB) sürgősségi likviditási támogatásától (ELA).
Karacsiban a konzulátust, Bagdadban a nagykövetséget vették célba az Amerika-ellenes tüntetők, Pakisztánban le is lőttek közülük többeket. 
