2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Számos házkutatást tartottak, és bizonyítékokat foglaltak le a nyomozók a Kun-Mediátor Kft. ügyében – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ők négyszáz feljelentésről beszélnek, az MNB hétszáz károsultról tud, míg az egyik ügyvéd már ezer fölötti esetről tett említést. A cég kisebbségi tulajdonosa, aki már vallomást tett, a családját félti – írja az mno.hu.

Eddig csaknem négyszáz feljelentés érkezett a rendőrséghez a Kun-Mediátor ügyében, de ez a szám nőhet.

A nyomozók több házkutatást tartottak, és bizonyítékokat foglaltak le, de azt továbbra sem tudják, hol lehet a körözés alatt álló Dobrai Sándorné, a cég ügyvezetője .

A Kun-Mediátor karcagi fiókja. (MTI Foto: Bugány János)

Rengeteg dühös károsult

Dobrossy István ügyvéd szerint, aki a károsultak egy részét képviseli, ezer körüli vagy még több károsultja is lehet a karcagi cég jogosulatlan betétgyűjtésének.

A városházán megjelenteknek azt javasolta, minden érintett tegyen feljelentést, akkor kap teljes körű tájékoztatást a rendőrség a kárösszegről.

Az ügyvéd tudatta, beszélt a cég kisebbségi tulajdonosával, Dobrai Sándorné, azaz „Marcsi” vejével, aki hazatért külföldről, és ki is hallgatták. Dobrossy megerősítette, Kemecsi László félti a gyerekeit, mivel egyesek indulatai elszabadultak a cég bedőlése miatt.

Kemecsi és rokonai tegnap közleményben tudatták, a Kun-Mediátor pénzügyi befektetéseiben semmilyen módon nem vettek részt, azokat csak Dobrai Sándorné intézte. Mint írták, a befektetések és a befizetett összegek hollétéről nincs információjuk, s azokból soha nem részesültek.

Több politikus is megszólalt az ügyben, például a karcagi gyökerekkel rendelkező Varga Mihály tegnap elmondta, hogy fogalma sem volt az álbrókerkedő cégről, és természetesen pénze sem volt benne.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Újabb piacokat keres Albániában a 4iG, ezért járt Jászai Gellért Tiranában
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 20:17
A telekommunikáció után az energiapiacon is lát lehetőségeket a cégcsoport. 
Pénzügyi szektor Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, csökkent az olajár
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:35
A Brent olajfajta hordónkénti ára 94 centtel (1,09 százalékkal), 87,15 dollárra csökkent.
Pénzügyi szektor Jó és rossz nap is volt a mai forint számára
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:19
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 363,56 forintról 362,52 forintra csökkent estére.
Pénzügyi szektor Történelmi csúcson zárt itthon a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 18:51
Nagyon jó hangulatban telt a kereskedés a BÉT-en.
Pénzügyi szektor Rekordösszegű számlát nyújtott be a magyar állam az Erstének
Herman Bernadett | 2026. július 30. 12:56
Jelentős növekedést ért el az Erste Csoport 2026 első félévében, miután a nemrég megvásárolt lengyel leánybank számai is megjelentek a mérlegben. Bár a megugró hitelállomány miatt a menedzsment megemelte az éves célszámokat, az állami elvonások komoly terhet jelentenek a bankcsoportnak. A régiós kormányok közül a magyar állam nyújtotta be a legnagyobb számlát: a kivetett adó egyetlen év alatt csaknem a kétszeresére nőtt, és a teljes régiós elvonás közel felét tette ki.
Pénzügyi szektor Jó hírt kapott az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 18:17
A Moody’s a bankfelvásárlás hírét értékelte így.
Pénzügyi szektor A kamatvágás sem rázta meg a forintot, alig változott az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 18:26
Az eurót délután hat órakor 361,77 forinton jegyezték a reggel hét órai 361,87 forint után.
Pénzügyi szektor Történelmi csúcson zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 17:54
A részvénypiac forgalma 31,8 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Jelentős átalakulás: 80 ezer kriptós tűnt el a hazai piacról – hoz változást a Tisza?
Sipos Ildikó | 2026. július 20. 10:42
A Revolut kivonulása és a 2025-ös szigorú szabályozás felgyorsította a lemorzsolódást.
Pénzügyi szektor Van ilyen is? Rossz napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:48
Az euró jegyzése napközben 358,92 forint és 363,13 forint között mozgott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG